Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Port forwarding F@st 5655v2


Ndav

Kérdés

Sziasztok! 
Game szerver üzemeltetéshez lenne szükségem arra, hogy a public ip-m 8085 és 3724-es portjára érkező tcp és udp csomagok továbbítva legyenek a privát ip-t kapó eszközhöz. Elvileg megcsináltam a port forwardingot rendesen, de mégse látszódik nyitottnak a port a külvilág felől. Windows tűzfal és router tűzfal kikapcsolás esetén sem. 
Valaki tapasztalt már ilyet? 
Segítséget előre is köszönöm !
image.png.ce8ea15b4fe9ba6e47c36079a200bba5.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Egy másik fórum alapján a 8085-ös port foglalt DSLForum CPE Management által. Viszont szerver átkonfigurálás után sem működött (valószínű 3724 is ?!). Minden esetre kipróbáltam VPN-el használni és egyből gond nélkül máris működött minden.  Szóval tulajdonképpen a probléma megoldódott, csak találni kell olyan portokat, amit a telekom biztosan nem használ. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen, a szerver aktívan figyel a port open és listen állapotban van. Mitöbb ha lokális hálózatból akarok csatlakozni és a public ip-m helyett csatlakozáznak a lokális IP-t adom meg akkor gond nélkül felépül a kapcsolat. Ez nekem azt bizonyítja hogy a szerver jól működik, de valahol a port forwardingnál elcsúszik a dolog. 

Port conflict is kizárva más alkalmazás nem használja a portot. 

Azt olvastam még hogy ISP felől lehetséges az hogy bizonyos portok blokkolva vannak. Esetleg lehet ez? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Ndav
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azt olvastam még hogy ISP felől lehetséges az hogy bizonyos portok blokkolva vannak. Esetleg lehet ez? 

Elvileg lehetséges ez is, de én nem tartom valószínűnek. Én inkább olyanra tippelnék, hogy a HGW-nek valami szerviz vagy monitoring portja, ezért nem tudja nyitni - bár akkor megy egy hibaüzenetet kéne dobjon.

Nem tudod módosítani a portot egy másik értékre?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...