Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Kábelmodem Codeword hiba


fgabor87

Kérdés

Sziasztok!

Kíváncsiságból kérdezném, hogy a modemen van egy olyan csatorna, ami a többitől eltérő modulációt használ, mégpedig Qam256 helyett 256-QAM/4K-QAM-ot. Ezen a csatornán viszont brutál nagy a codeword hibaarány, mind a javítható, mind a javíthatatlan. Mivel tudomásom szerint ez adathibát/bithibát jelöl, véleményem szerint semmiképpen sem ideális. De ez valami különleges csatorna lehet, aminek nem tudom mi a szerepe.

Hibát nem tapasztaltam, csak érdekelne a téma. Hátha valaki tud rá válaszolni.

Üdv.:
Gábor

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Szia, 

Az a csatorna nálam is ilyen, a többi csatornán 100-200 javítható hiba míg ezen 4912379. De nem tapasztalok igazábol semmi hibát én se.  OFDM a becses neve ennek a frekinek a ED3.1-hez tartozik már. ITt tudsz róla magyarul olvasni http://www.titel.hu/uploads/install/DOCSIS_3_1_Installátori_1.2inst.pdf . 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm szépen, érdekes a pdf, most már nagyjából képben vagyok.

Akkor nálad nem is annyira sok a hiba rajta, mint itt. :D Ma reggel volt egy leállásom, szóval pár órája megy csak a modem. A többi catornán 0-8 javítható hiba van, ezen pedig 1.008.929.259. Egy idő után lesz rajta pár százezres tételben nem javítható is. Annyira nem tartom egészségesnek továbbra sem, de legalább hibát nem tapasztalok. Viszont az is lehet, hogy nem is használja a modemem ezt a csatornát, lévén csak 250 Mbites előfizetésem van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...