Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Saját domain, telekomos smtp -> gmail-re nem megy levél!


Alfred

Kérdés

Tisztelt Telekom!
Az erősen korlátolt Vandán többször is keresztülverekedtem magam, egyszer sikerült egy technikusig eljutnom, aki küldött egy levelet, hogy a domain kezelőmnek mit kell a domain SPF rekordjába beillesztenie.
Ezt megtették, még szeptemberben, de azóta sem tudok gmail címekre levelet küldeni.
A technikust újra elérni nem tudom.
Gyakorlatilag két szolgáltató között állok, és nem tudom miért nem működik, én megoldani nem tudom a problémát.
A szolgáltatóm azt illeszt be, amit önök adnak, de valószínűleg nem jó, amit adtak.
Ezt kellett beilleszteni:

"v=spf1 include:_spf.telekom.hu ~all"

 Ez jó?
Nagyon szeretném, ha megoldódna végre, háromnegyed éve nem tudok gmail-re írni, miközben már minden második embernek ez van, a gyerekeim iskolai levelezőlistája is gmail-es, egyre nagyobb probléma!
Alfred

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

2 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
  • Telekom

Szia Alfred! Kollégáinktól általános választ kaptunk, mivel nincs meg a konkrét szóban forgó domain. 

Amennyiben a domain mx rekordja valami ilyesmi: mail exchanger = 10 mx.t-online.hu,  akkor valóban jó spf rekordnak ez: "v=spf1 include:_spf.telekom.hu ~all",  mert ez tartalmazza az összes t-online-os szerver ip-jét, amivel az adott domain jogosult levelet kézbesíteni más domainek/levelezőszerverek felé (persze időnkét változhat a lista tartalma).

De, ha nem ez a domain mx-e, akkor nem lesz jó, akkor ahhoz az mx-hez tartozó spf rekordot kell beállítani (amit az adott szolgáltatótól kell megtudni), nem a fentit. (Persze egy SPF rekord tartalmazhat több bejegyzést is, a fentit is és mellé mást is kiegészítésnek, különösen, ha több mx rekordja van a domainnek.)

Megoldás lehet, ha privát üzenetben megadod az adatokat, hogy továbbíthassuk techniikusaink felé a hibabejelentést. ^Kata

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...