albi6012

webtárhely

Kérdés

A Telekom webshop / Otthoni / Internet előfizetés testreszabása oldalon azt olvasom, hogy a webtárhely lehet:

- Lakossági weboldal menüs web

- Lakossági weboldal Linux

- Lakossági weboldal Windows

Meg tudná nekem mondani, hogy ezek között mi a különbség?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

5 válasz erre a kérdésre

Akinek tárhely kell Linux v. Windows alapon az privátban jelentkezzen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Tamas586 Valóban megszűnt, talán még a Netmánia csomagokhoz adták. Csomagváltás után meg végleg eltűnt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

https://www.telekom.hu/lakossagi/ugyintezes/gyakori-kerdesek/1909/hogyan_erhetem_el_a_webtarhelyem_?appid=tudasbazis&tudasbazis-eventType=8

Szerintem már megszüntetés alatt van.. Nálam nem működött jól az utóbbi évtizedben mert valamit elrontottak egy szervercserekor, amikor hibára jelentettem se tudtak mit csinálni.

Pedig régebben jó volt főleg ingyenes file-cseréhez, de valószínű átvette a helyét a Mega, pastebin és hasonló megosztó oldal..

Egyébként az eredeti hozzászólás 4+ éves.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem egyszerűbb és gyorsabb megoldás egy jó webtárhely bérlés. Ezek a tárhely szolgáltatók erre specializált környezetet használnak, így sokkal jobb teljesítményt érhet el weboldalad.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Menüs webről nem tudom megmondani mit takarhat - talán valami portál szerű lehet? - de a linux azt takarja, hogy

.php vagy .cgi/.pl azaz Linux alapú dinamikus webalkalmazások futtatására alkalmas. Windows alapon ugyan ez .asp vagy .aspx lehet. Elépzelhető még adatbázis elérése is, ami Linux alatt MySQL, Windows alatt MS SQL.

Így fórum, webshop, tehát minden ami dinamikus web könnyen üzemeltethető.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most