anonymus

Beszélgessünk kötetlenül

Kérdés

Régi fórumon ilyen is volt, sok érdekes hosszabb lélegzetvételű beszélgetések voltak, ami csak off lenne a többi részen. Úgyhogy emberek jó beszélgetésről minden, ami nem T.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

92 válasz erre a kérdésre

Még zajlik a korábbi fórummotor alatt írt hozzászólások migrációja. :)

Hát még mindig nem jöttek helyre azok a hozzászólások. Nem merem biztosra mondani, de úgy rémlik, 100 fölött volt már a bejegyzéseim száma, míg most ezzel együtt 87-ra rúg. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerverre Debian, esetleg Centos,  desktopra Linux Mint vagy Ubuntu. Legalábbis szerintem, ha linuxról van szó.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Konkrétan melyik linux disztro jön be neked?

Erre nincs opció, mivel egyrészt függ a használati körülményeidtől másrészt pedig a Linux pont egy olyan részleg, ahol elveszel a sivatagban ha választanod kellene.

Mindenképp a sima Ubuntuval kezdj de van annak is rengeteg formája, Pl. Kubuntu (windowsos élmény). Debiant szerintem meg se próbáld a saját érdekedben :)

Amúgy én Windows párti vagyok, ha csak nem valami szerver szintű dologról beszélünk vagy hasonló.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Gépre Ubuntu és Linux Mint  szervernek Ubi meg Debian.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Linux mondom ezt úgy hogy per pil Windowst használok :)

Konkrétan melyik linux disztro jön be neked?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Linux mondom ezt úgy hogy per pil Windowst használok :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Windows, vagy linux ? :) Nekem egy öreg laptopon Windows XP mellett Linux Mint is van. Arra jó, hogy ne kapjak be különböző kártevőket.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez mindig attól függ, hogy mennyibe kerülne. :D

Kb 3000 Ft lenne az alkatrész külhonból plusz még a munka. Aksi és kábel csere kár hogy a T ilyeneket nem vállal. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Amúgy hová tűntek a hozzászólások? A legfrissebb augusztus 4-én íródott, pedig azután is beszélgettünk. Persze lehet, én maradtam le valamiről, és szó esett erről az új fórummotorról szóló diskurzusban, de még nem jutottam el addig. :D

Még zajlik a korábbi fórummotor alatt írt hozzászólások migrációja. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@feketegabi Ipod nano 5 szerinted megéri javítgatni ?

Amúgy hová tűntek a hozzászólások? A legfrissebb augusztus 4-én íródott, pedig azután is beszélgettünk. Persze lehet, én maradtam le valamiről, és szó esett erről az új fórummotorról szóló diskurzusban, de még nem jutottam el addig. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@feketegabi Ipod nano 5 szerinted megéri javítgatni ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csak annyi, hogy kinek mennyire vált be napi szinten. Én a jól működő Windows 7-ről frissítettem egy HP gyári gépen. Mivel volt egy LAN-nal kapcsolatos olyan hiba, amit csak újratelepítéssel tudtam volna megoldani, ezért inkább belevágtam. Egyelőre úgy tűnik stanilan működik, eddig csak egyszer volt probléma, amikor elszállt az integrált video drivere. Egy rendszervisszaállítás segített. Azóta ismét látszanak a helyi hálózat gépei. Az Edge böngésző tényleg elég gyors, ahogy írják is, csak persze hiányoznak belőle a bővítmények. Amúgy meg felületre egy öszvér megoldás az érintőképetnyőre való csempék és az asztali alkaémazások között. Mindenesetre most érdekes módon nem használok rajta Classic Shellt.

Konkrét hibám nem sok volt Windows 10-el. Nekem stabil. Classic Shell felesleges, mivel van beépített Start menü. Alkalmazások vannak/voltak, amik bugosan működtek, de azok nagy része is már megjavult. Edge-re kell egy jó nagy fejlesztési csomag és akkor majd használni fogom én is. Szerintem is gyors, meg minden, de a html5-el meg a css3-al még nem ápol valami jó barátságot... habár a javascript kezelése szinte felülmúlja a többi böngészőt.

Erőforrással meg nagyon takarékos, procim nem valami erős, mégsem nagyon mozdul meg edge-vel, míg Chrome 10%-ra is feltekeri ha gondolja. Jelenleg Firefoxot használok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én. Lenne valami kérdésed vele talán? :)

Csak annyi, hogy kinek mennyire vált be napi szinten. Én a jól működő Windows 7-ről frissítettem egy HP gyári gépen. Mivel volt egy LAN-nal kapcsolatos olyan hiba, amit csak újratelepítéssel tudtam volna megoldani, ezért inkább belevágtam. Egyelőre úgy tűnik stabilan működik, eddig csak egyszer volt probléma, amikor elszállt az integrált video drivere. Egy rendszervisszaállítás segített. Azóta ismét látszanak a helyi hálózat gépei. Az Edge böngésző tényleg elég gyors, ahogy írják is, csak persze hiányoznak belőle a bővítmények. Amúgy meg felületre egy öszvér megoldás az érintőképetnyőre való csempék és az asztali alkaémazások között. Mindenesetre most érdekes módon nem használok rajta Classic Shellt.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Windows 10-et használja valaki napi szinten? :)

Én. Lenne valami kérdésed vele talán? :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Windows 10-et használja valaki napi szinten? :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nagyon ki haltunk emberek! Mobiltudós kollégák, ennyire sok a munka ? :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nyaralás már megvolt, inkább dologozás van és nincs sok idő a kötetlen beszélgetésre :D

Gábor nálatok mi a tapasztalat az üzletben? Augusztus elején ott is nagyon sok ügyfél jött be ügyet intézni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudok kötetlenül beszélgetni, azért nem írtam ide.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na mi újság, mindenki nyaral, hogy ilyen csönd lett? :D Ki mit csinált a nyáron? :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszi a visszajelzésedet!Remélem, hogy esetemben nem áll fenn a "saját hülyesége" miatti körülmény.Egy kis informatikai ismeretekkel rendelkezem és évek óta használom az online ügyintézést.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Türelem és türelem több ciklusban sok sok előfizető kerül át az új rendszerbe, mikéntekről nem beszélnék van olyan előfizető aki csak a saját hülyesége miatt nem került még át.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnos, nálam nem állt be az ügyéntézés! :(Mai napig is - türelemmel - várom az e-mail értesítést, hogy már használhatom az online ügyintézést.Meddig kell várnom még???

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem egy nagy kaland csak figyelni kell ne essen bele semmi meg minden vissza kerüljön.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szervizes témára reagálva, én mindegyik iPhoneomat szétszedtem már legalább egyszer, volt egy ismerősöm, aki csodálkozott, amikor mutattam neki a két csavart a készülék alján. Amúgy észre nem vette volna, hogy ott lehet szétkapni a telefont.

Ubuntu fón terén egyetértek @feketegabi-val, jobb szóval nem is lehetne kifejezni (rétegtelefon). Sok idő kell,hogy elterjedjen

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Inkább egy ilyet vennék egy androidos helyett csak elég durva árai vannak ahhoz képest.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most