Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet szakadozás.


kungfuevil

Kérdés

Sziasztok, úgy gondoltam előbb rákérdezek a fórumon a problémámra, hátha nálam van a hiba.

Pár hét óta szakadozik az internet kapcsolatom, előfordul hogy naponta többször is, viszont este 22:02-kor kivétel nélkül minden egyes nap megszakad.

A rendszer naplóban ezeket írja.

07.08.2016 22:02:42 DHCPv6 server is active: Aug 7 22:02:42 fe80::1 (DH101)

07.08.2016 22:02:17 Timeout during PPP initialization. (IPV6CP) (R023)

07.08.2016 22:02:13 Time Server successfully connected and time synchronisation achieved. (T101)

07.08.2016 22:02:09 Timeout during PPP initialization. (IPV6CP) (R023)

07.08.2016 22:02:05 Timeout during PPP initialization. (IPV6CP) (R023)

07.08.2016 22:02:03 Timeout during PPP initialization. (IPV6CP) (R023)

07.08.2016 22:02:02 Internet connection successfully established. (R010)

07.08.2016 22:02:02 From internet service provider transferred Gateway IP address: 84.0.18.146 (R022)

07.08.2016 22:02:02 Timeout during PPP initialization. (IPV6CP) (R023)

07.08.2016 22:02:02 Timeout during PPP initialization. (IPCP) (R023)

07.08.2016 22:01:56 Connection to the Internet has been terminated. (R009)

 

A segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 55
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
17 perce, btz írta:

Abban teljesen biztos lehetsz, hogy nem tiszta valami.

Elég brutál kötés ami ott a második képen van, elég brutál a csillapítási érték is. A legutóbbi szerelés óta nőt a csillapítás? "Szép" munka! Szerintem hívd fel a Telekomot és kérj egy másik szerelőt, aki ezt az egészet elbontja, és megcsinálja normálisan.

Érdemes lenne vdsl technológiára áttérni az adsl2plus-ról.

Akkor jól selytettem hogy ennek nem így kéne kinéznie :D
Ezért is szóltam neki hogy ezt rendbe kéne tenni, de csak oda gugolt, babrált valamit és távozott. gyakorlatilag 5 perc alatt "végzett".
Csak miután távozott és nem lett jobb, gondoltam megnéztem mit alkotott...

A csillapitási érték növekedést szerintem annak tudható be, hogy mondta hogy átkötött másik vonalra (gondolom az utca végén található kötésnél...)
Amúgy eddig sebességbe is jobb volt. Hisz 6 mega alatt nem mértem általában 7 megát megadta.

De nekem nem is a sebesség lenne a lényeg, hisz a Gyorsító opció mérhetetlen sokat segít ebben. Csak a stabilitás lenne a fontos.

Mindenesetre hamarosan újra felhívom őket hátha... :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Farao

Ha gondolod rakok fel képet, hogy hogyan is kéne kinéznie, az egyszer biztos, hogy nem így

Szerintem ezek a nyitott kötődobozok is szerepet játszhatnak ebben a brutális csillapításban, én ezt megmutogatnám szakmai fórumokon, hogy mit szólnak ehhez a bekötéshez.

Nekem 2016-ban volt szakadozási és sebesség csökkenési problémám. (A sebességcsökkenési probléma még mindig nem megoldott, de szerencsére a vonal 30 mbps-t így is kiszolgál, ami megfelel a jelenlegi díjcsomagomhoz, a 30/5-höz). Először földkábelesekkel lett beméretve a dsl központ és a házunk előtti oszlop közötti utcai és földvezetékes szakasz. Ennek eredményeképp megállapították, hogy abban semmi probléma, "kétszeresen is árnyékolt"(?) kábel, hiper szuper és satöbbi.  Utána vettem csak észre, hogy szakadozik is a vonal (nem volt egyszerű, mert azonnyomban újra is szinkronizált), ekkor kértem teljes kábelcserét a házon belül és rövidítve is lett a házonbelüli szakasz. Ezután a szakadozás megoldódott, most is van hogy szinkront bont, de ez max 20-30 naponta egyszer történik 4-5 másodperc alatt újra szinkronizál, pppoe kapcsolatot felépíti és újra megy, rendszerint mikor épp nem használom. Nem zavaró így már. Sajnos az 50 mbps-re nincs lehetőségem, pedig előtte az is ment.

A lényeg, hogy érdemes felhívni őket, egy bejelentésre akár az utcai oszloptól a dsl központig bevizsgálják a vonalat, utána ha abban nincs gond, akkor a házi dolgokat cseréltetni (de a képen látható állapotból ítélve ezt mindenféleképp meg kell lépni).

Vdslre kéne még mindenféleképp kérni az áttálást. Az is sokban segítene a vonal stabilitásában, ha jobbet nem de talán a stabil 10 mbps elérhető lenne vele (természetesen a fent leírt kábeljavítások után)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz

Alapból le vannak szépen takarva a kötődobozok a kis műanyag fedővel, kivéve a 2 szál ami össze köti az egyiket a másikkal. A doboztetőt csak én szedtem le hogy látszódjanak a kötések és hogy a vékony piros szál szigetelése is meg van sérülve.

Az a baj hogy bármit is mondok mindig az a válasz hogy messze van a központ (dúrván 2,5 km). Amit én meg is értek, csak hát kissé zavaró hogy pont akkor szakad meg a net amikor használom, pl. online videó nézés stb ami igazán kihasználja a netet.

Házon belül pedig nincs túlzott vezetékelés, a földből bejön a kábel ebbe a lefényképezett dobozba. és 1 toldással arrébb össz vissz 3 méterre van a modem. Ezt a 3 méteres szakaszt már én építettem ki, és tökéletesen működik is. Kb 1-el növeli meg a csillapítást mintha közvetlen a lefényképezett dobozba kötöttem volna a modemet. (kipróbáltam.)

Mivel voip telefon van, így a szűrőt is kivettem, valamit javított a helyzeten, de attól a szakadozás változatlan.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen tudom hogy előfordulhat, ősszel a házunk előtt lévő kis kötő doboz volt rossz, akkor szerencsétlen szerelő szakadó esőbe ásta ki a gödröt és kötötte újra. De tavaly ezen kívül volt még jó pár elég húzós estébe nyúló akciójuk csak itt a környéken...

Attól tartok hogy ez már így veszett... Az egész várost 20 éve lefektetett földkábelek hálózzák be ezt nyilván nem fogják kicserélni 1-2 panaszos ügyfél miatt, nem ér annyit az egész... A dobozok újrakötését meg lassan minden évbe eljátszák, gondolom azért mert halvány lila *****juk nincs az egészről, de valamit meg csinálni kell. Bár ingadózó vagy drasztikusan csökkenő sebességnél be szokott válni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...