Fokos Tóni

telefonálás mobilinternet-SIMmel?

Kérdés

Sziasztok!

Van egy havidíjas mobilinternet elöfizetésem (Telekom Net&Roll S), amihez adtak egy 30-as SIM-kártyát. Érdekes módon SMS-t lehet rá küldeni (az olvasható is), de ha felhívom más számról, akkor "A hívott számon elöfizetö nem található".  Természetesen az adott kártyáról sem lehet hívni más számot (nincs rajta egyenleg, a mobil-havidíjat bankon át vonják).

Miért nem lehet hívni? Ha töltenék rá egyenleget, akkor használhatom telefonálásra is? Nem szeretnék 3000 ft-ot a Nirvanaba küldeni.

köszönöm

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

@Tamas586

Lehet, hogy szolgáltatója válogatja, de nekem adtak egy 0621/...... számot, amivel bármilyen vezetékes és mobil irányból hívható vagyok voip-n.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 hours ago, anonymus said:

egyirányú a sztori voip hívást ki lehet léptetni gsm/analóg irányba de vissza fele szerintem már nem. :(

Ezt mondtam én is...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem van egy voip szolgáltatásom 0621/.... Számon hívható bárhonnan, én hívni vezetékest vagy mobilt csak feltöltött kredittel tudok, másik voip ingyenes.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tartok tőle hogy egyirányú a sztori voip hívást ki lehet léptetni gsm/analóg irányba de vissza fele szerintem már nem :( Pedig ha lehetne akkor lehetne erről is gond nélkül telefonálni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

VoIP hívást indíthatsz, ha előfizetsz egy VoIP szolgáltatónál is. De hívást fogadni azzal se lehet, csak akkor ha másik voip emberke hív...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Telefonálás rész az csak a hang simmel rendelkezőknek szól. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem érdemes, fel töltheted és akkor vehetsz lottót meg ilyeneket

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm. kiderült, hogy 31 ft az sms. Tehát akkor nem érdemes feltölteni (vagy nem is lehetne?) Érdekes, hogy a kártyához tartozó egyenleglekérdezésnél ez áll:

"Egyenleg részletei

Feltöltött egyenleg 0 Ft

Felhasználható: 2017.06.30. 11 óra 33 percig

Vásárlásra fordítható összeg 0 Ft

Az univerzális egyenleg előre feltölthető keretösszeg, amellyel telefonálás, SMS-ezés, internetezés mellett vásárolhatsz is."

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mivel ez adat besorolású kártya hívás sehogy se fog menni róla, csak az sms mert az is adat és nem hang. Viszont úgy tudom szép tarifája van az sms-nek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Fokos Tóni

A net&roll egy adat simkártya, legutóbbi tudomásom szerint azt hívásra használni nem lehet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most