Valentin

Telekom fiók összekötés otthoni előfizetéssel

Kérdés

Üdv!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a telekom fiókomat, amit most regisztráltam össze tudnák-e kötni az otthoni előfizetésemmel anélkül is, hogy bemennék személyesen egy üzletbe?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

29 válasz erre a kérdésre

@Kezdő

Remek, örülök, hogy sikerrel jártál!

Ha repeatert használsz, javaslom az ahhoz tartozó felhasználói kézikönyv átolvasását, ha valamiben elakadsz, itt a fórumon bármikor kérdezhetsz. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia! 
Sikeres volt a jelszócsere, nagyon szépen köszönöm a segítséget! Minden eszköz működik, most már csak a repeater-t kell összehangolni vele. Eddig nem sikerült, majd nyugalmasabb időben megpróbálom. 
Most már bevallom, hogy az avatártól eltérően (nem sikerült lecserélnem) nőből vagyok és 63 éves, ezért is vagyok ilyen béna. 
Mégegyszer köszönöm!!!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Kezdő

Win8-on sem egy nagy wasist a beállítás.beállítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Kezdő

Nem szükséges újraindítani egyik eszközt sem. A beállítások rögtön érvényesülnek, amint a mentésre kattintasz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Win8 van, visszaállíttattam 10-ről, mert jó pár dolog nem volt vele kompatibilis. 
A jelszót megváltoztattam, gondolom újra kell indítani a gépet az aktiváláshoz. Az eredményről beszámolok!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Kezdő

Körülbelül ennyi az egész. Win10 van neked? Akkor könnyen fog menni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudok angolul, de úgy gondolom, hogy kiválasztom mihez szeretnék csatlakozni, beírom az új jelszót, és ezt minden eszközön megcsinálom, amiken használni akarom a wifit. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Kezdő

Dehogy, azért vagyunk itt, hogy segítsünk.

Attól is függ, hogy milyen kliensről beszélünk.

Windows-hoz itt van némi leírás, igaz sok sallangal, de majd keresek másik leírást, ha túl bonyolultan van fogalmazva....vagy inkább Youtube videót

Update:

Találtam is egy viszonylag egyszerűt Windows 10-hez

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kliensoldali beállítások.... mit kell igazítani? Hol, hogyan? 
Nem a fórumozásban vagyok kezdő (itt is), hanem úgy általában. Az agyadra mentem már? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Kezdő

A WPA preshared key mező a wifi csatlakozási jelszó. Ezt kell módosítani, majd a kliensoldali beállításokat ehhez igazítani

IMG_20170825_212134_416.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jé, haladok! Próbáltam fordítani, de nem tudja a google sem, csak sejtem a karakterek számából, hogy a pontok a jelszót takarják. Jól gondolom?

jelszó.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Kezdő

Ez a Huawei adminisztrációs oldalához történő hozzáférési jelszó megváltoztatására szolgáló lap, neked nem ez kell, hanem WLAN fül. Javaslom olvasd végig az eszköz user manuálját.

Egyébként ezen a felületen meg lehet nézni, hogy valaki rá van e kapcsolódva.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A wifi jelszót szeretném megváltoztatni, de már teljesen össze vagyok zavarodva. 
Szóval van egy Huawei HG8245H jelű routerem, innen kapom a jeleket. TV, telefon, internet, optikai kábelen. Pár hónapja a laptopom újratelepítésekor megváltoztattuk (nem néztem, hogyan) a wifi jelszót. Túl egyszerűre sikeredett, időnként olyan gyenge, hogy szinte használhatatlan, ezért azt gondolom, talán valaki rácsatlakozik. Ezért szeretném megváltoztatni, ennek a menete kellene. Most itt tartok, de nem írtam be az új jelszót, nem vagyok biztos abban, hogy ez megoldás. 

Huawei.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Kezdő

Melyik jelszó cseréjét ajánlja fel? Az adminisztrátori felületre való belépéshez tartozó jelszóét?

Két különböző jelszó, egyik cseréje nincs hatással a másikra.

Ha a wifi jelszót megváltoztatod, utána változtasd meg a gépeden/laptopodon/tableteden/telefonodon is, mert nem fog tudni csatlakozni az új jelszó miatt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Így, hogy közben mást is csinálok, még nehezebben megy a dolog. :( 
Sikerült belépnem, elnéztem az egyik karaktert. Felajánlja a jelszócserét, ha megváltoztatom, a wifi elérési jelszavam is megváltozik? Bocs, hogy ennyire értetlen vagyok, de ez nekem igen "magas". 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Kezdő

Az valószínűleg az internetre kapcsolódó pppoe jelszó lehetett. Az eszköz alján lévő jelszókat nrm válzoztatták meg, hacsak más nem nyúlt hozzá, akkor be kell tuni lépned.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem volt egyszerű, de megleltem a Huawei HG8245H digitális elosztó belépési oldalát, csak az a baj, hogy nem tudom sem a nevet, sem a jelszót. Egyszer már volt jelszóváltás, és nem tudom, a név átíródott-e? A Telekom meg csak pénzért "segít". Ezen kicsit kiakadtam. 
Mindenesetre köszönöm, hogy megpróbáltál segíteni! 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

HUAWEI HG8245H?

Elősször is a Huawei böngészőben elérhető adminisztrációs felületén kell megváltoztstni, majd a laptopon is módosítani kell arra, amire átírtad a Huaweiben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Huawei. Küldöm a fotót :) Na ez nem sikerült jól, de talán támpontnak jó lehet. Mint írtam, kezdő vagyok.... nem mindegy, milyen a szerkezet? Nem a laptop menüjében kell változtatni? WP_20170825_001[1].jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Kezdő

Melyik tipusról van szó konkrétan?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A modem hátulján van egy betű-szám kombinációjú jelszó, ez azt hiszem csak a wifi csatlakozáshoz kell. Ezt szeretném megváltoztatni. Odáig eljutottam, hogy bementem a Hálózati és megosztási központba, de itt nem találtam olyan menüpontot, ahol változtatni lehetne. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Kezdő

Pontosan milyen jelszavat akarsz megváltoztatni "modem jelszó" címszó alatt? Esetleg egy pppoe internetre csatlakozási jelszóról van szó vagy az adminfelületre történő belépést szolgáló jelszóra, esetleg wifi csatlakozási jelszóra?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok! Nekem is "jelszóbajom" van. Kérem, aki tud, segítsen! Kellene nekem lépésről-lépésre az, hogyan tudom megváltoztatni a modem jelszavát. 
Hova lépek be, ott mit jelölök ki stb. 

Előre is köszönöm! 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @Valentin, szerintem az lesz az, jó helyen jársz :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, teherwagon írta:

Hello @Valentin, ja, így más a leányzó fekvése :D

ügyfél vagyok, mint te, így nem :D ha nem sürgős, akkor várd meg, amíg a Té feloldja a tiltást, vagy készíts ideiglenes jelszót

Ja igen, utána már leesett, hogy *****séget írtam ¬¬

Ideiglenes jelszót hogy? Mert csak ez a születési év, anyja neve stb jön be (ha épp nincs letiltva 3x próbálkozás miatt:D)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most