vazsonyierik

Új mobil vásárlása régi ügyfélként

Kérdés

Sziasztok!

Tudom itt nem fogtok tudni az üggyel mit csinálni, de azért fel teszem a kérdésem.
Az alap felállás, hogy van 3 előfizetésem amiből 2 arany és 1 platina.
Az egyik arany és az egyik platina számhoz tartozik készülék részlet is. 
Tegnap szerettem volna vásárolni új előfizetéssel, részletre egy iPhone -t.
Betettem a kosárba és szépen hozzá is adott mobil előleget, amivel nincs problémám, bár érdekes ennyi év után.
A mobil előleg pontosan megegyezett a telefon lista árával, ami nem kis összeg.
Felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy mi is lehet a probléma amiért ilyen magas az előleg.
Ellenőrizte az előfizetői  múltamat még a háttér osztályt is bevonta a dologba, de sehogyan sem sikerült rájönniük, hogy miért állapít meg a rendszer ekkora összeget, hisz minden rendben van. Ő is végig futtatta a megrendelést az elején reális összeget ír kb. 30.000 Ft, de ahogy véglegesíti ő is a 300+ ezres előleget kapja. Nem tudtunk egyről a kettőre jutni és a tanács, hogy mennyek be egy üzletbe és ott majd az üzletvezető "lehet" tud segíteni. Erre sajnos most nincs időm, bár futok ott is majd egy kört, bár így elesek a 14 napos elállástól, ha esetleg meg is oldódik a probléma.
Ezen felbuzdulva meg is néztem pár mobilt, hogy hogyan is állapítja meg a rendszer az előleget és láss csodát, ha egy Samsung S8 -at teszek be ugyan ezekkel a feltételekkel, de egy összegben, tehát 0 Ft, akkor nincs semmi előleg nyugodtan mehet a rendelés. Ahogy részletre állítom, tehát 22 x 0 Ft (a vége természetesen így is 0 Ft) a kosárba azonnal hozzá csapja a telefon teljes árát mobil előlegként. Teljesen abszurd és logikátlan a dolog.
Én nem tudom elképzelni, hogy  nincs egy olyan ember, aki meg tudja mondani a miértjét. Mondják azt 2 törlesztőm van 3. nem lehet. Rendben megértem, de nem helyette megy a nagy hümmögés és annyiban marad a dolog. Persze értem én ne akarjak ennyi részletet.
A kérdésem igazából csak annyi, hogy most írjak egy panaszt a Telekomnak leírva a történetet és, akkor esetleg választ kapok a rejtélyre vagy teljesen felesleges és hagyjam annyiban? 

Üdv.

Erik

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

33 válasz erre a kérdésre

Rendeződött is az ügy. Felhívtak, hogy természetesen nem 303 ezer az előleg csak 30.000 Ft lesz.
Ez így sokkal reálisabb. Kedvesek és segítőkészek voltak a telefonban úgy hogy most már minden sínen van. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Válaszoltak a levelemre. Azt írják tekintsem tárgytalannak amit a webshop felülete ír és egyéni bírálat alapján majd a visszaigazolós hívásuknál mondják a valós mobil előleget.

Már ez is előrelépés.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem pl. 10-12 éve van internet és TV előfizetésem a T-nél, platina szinten vagyok és a múlt héten úgy döntöttem kötök egy új mobil előfizetést a nevemre és vásárolok egy készüléket mellé részletre. A webshopon végigkattintgattam a rendelést, nem dobott fel semmilyen előleg összeget, tegnap hívtak a rendelés miatt és a hölgy akkor mondta, hogy XY Ft előleget fizetnem kell. Kicsit meglepett, még akkor is, ha nem nagy az összeg. Az évek során már több TV-t, konzolt stb vettem náluk, családon belül több telefont is vettünk részletre, de egyszer sem kértek előleget. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Amikor én kiemeltként  több alkalommal részletre készüléket(laptopok, okostelefon) vettem a Telekomtól, sohasem volt előleg.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Voltam benn a Telekomban, de sajnos nem tudnak segíteni míg nem lesz készleten a mobil. Szolnak ha lesz kb. 1 hét és akkor el tudom intézni előleg nélkül. Ezek szerint, akkor csak az ügyintéző jóindulata miatt nem fognak előleget kérni és nem azért mert megpróbálják megoldani az online anomáliát.  Írtam nekik egy levelet, szépen leírtam a problémát és meg kérdeztem miért jó szivatni a hűséges ügyfeleket. Bár ez a kérdés csak költői. Érdekes amugy hogy a haverom egy 4000 Ft os előfizetés mellé ugyan ebben a csomagban simán kihozhatná 0 Ft ért a mobilt. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A fennmaradó összeg az év végi prémiumot gyarapítja. :D

Lehet lesz időm bemenni a héten, de nem hiszem hogy lenne bármilyen 8 -as iPhone készleten. Amúgy én 80k előlegre azt mondtam volna oké, de nehogy már a teló árát az elején elkérjék.  :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia. @vazsonyierik

Nekem 3 előfizetésem van, kettőn nagy értékű telefon és tablet részlete fut, kiemeltségi szintem is rendben van mobil és otthoni részen is, még is előleget kér, iPhone 8 Plus 64GB Mobil S + NET 400 25% Telekom kedvezmény kombinációban pl 94.717 Ft az előleg.

Screenshot-2017-10-4 Magyar Telekom Webshop.png

Állítólag a két nagy értékű eszköz miatt nem lehet előleg nélkül elhozni a webshopból (webshopban szigorúbbak mint üzletben), csak üzletben mehetne előleg nélkül. Mondjuk az előleg is vicces mert 24x2250 Ft az 54.000 Ft de akkor a fen maradó mobil előleggel mi lesz? :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A levél írása jó ötlet, legalább hivatalos formában is tájékoztatod a Telekomot a problémáról, szerintem találnak megoldást a problémdra.

Az valóban igaz, hogy túl sok részleted nem futhat párhuzamosan(esetleg egyedi elbírálás alapján, de azt online ugye nem tudja megtenni a rendszer).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most