Bimbikejuhu

Speedport Entry 2i

Kérdés

Sziasztok! Egy telekomos Speedport Entery 2i HWG van és utána szeretnék kötni egy dlink dir 860L Routert és nem birom beálitani a rutert hogy pppoe modban a HWG-n bekapcsoltam  PPPoE Pass-through de nem csatlakozik csak simán dynamicip vel de igy meg sok a gond vele. Mi lehet a gond? van két ip tv box is az a HWG-be van csatlakoztatva. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

11 válasz erre a kérdésre

@Bimbikejuhu

Igazán nincs mit. Az automatikus kitöltés már nekem is volt, hogy megkeserítette az életem, főleg mikor olyan mezőt is kitölt, olyan kitöltendővel, amit nem is kéne. Inkább nem is használom. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Már megvan nekem is. Nem Hagytam hogy a Google automatikusan kitöltse minden betűt úgy gépeltem be és láss csodát. elnézést erre nem gondoltam de nagyon köszönöm szépen a segítséget és a rávezetést.  KÖSZÖNÖM! 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Bimbikejuhu

"Authentication failed". Ezekszerint mégsem jó a név/jelszó, amit beírtál. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Bimbikejuhu

Az a baj, hogy ez egy hálózat monitorozó szoftver, nem syslog szerver, nem a router syslog bejegyzései. 

Talán próbáld meg ezt. Triál verzió, de arra amire neked kell, talán elég lesz. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

köszi sikerült ki nyerni a hibát de nem tudom értelmezni. Mit nem talál és miért ? képet csatoltam.

hiba.jpg

hiba1.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Bimbikejuhu

A kiválasztott gépre syslog szerver applikációt kell telepíteni. Nem csak Linuxra, de Windows-t futtató gépekre is többféle program létezik, vannak ingyenesek is. Keress rá a Google-ben, az instrukcióknak megfelelően telepítsd fel, állítsd be, ha minden jól megy, akkor a Dlink oda pakolja egy fájlba az összes nyűgjét. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen bevan irva a ruterbe meg a telekomos izebe is.  Hogy működik a sylog dolog megtalaltam aszem de kikell valasztani a gepet es utanna?  Kosszi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Bimbikejuhu

Az elmondottakból kiindulva működnie kéne. A felgasználói adatok be vannak írva a routerbe is? Ha igen, akkor a csatlakozás nem sikerül a pppoe névvel és jelszóval? A készülék user manuálja szerint van lehetőség kapcsolódni syslog szerverhez. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello

Nem igen találtam naplozast benne. A felh es jelszo biztos hogy jo hisz a telekomos csodán megy a net. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Bimbikejuhu

Üdv! 

A saját eszközön állítsd vissza a WAN beállításoknál a Dynamicról Pppoe kapcsolatra, majd a rendszernaplóban ellenőrizd le, hogy miért nem csatlalozik. A Speedporton elég, hogy a passthrough bekapcsolva legyen, ott más teendő nincs. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most