Raelag17

wifi 2 db Wi-Fi-s hálózat egy hálózatra lehetséges-e?!

Kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni abban, hogy van 3-db úgy mint Wi-Fi-t adó eszközöm ami az:

1. eszköz: SagemCom modem (TELEKOM) TV-INTERNET-TELEFON
  2. eszköz: TP-LINK TL-WR740N (Ezt a Routert úgy mond “Switchként” használom mivel jobban szeretem a kábeles kapcsolást mint pl a Wi-Fis-t (laptopon,TV-n stbstb…) )
  3. eszköz: Ez is egy TP-LINK TL-WR740N (Ezt a Routert viszont már arra használom, hogy Wi-Fit terjesszek ki, meg van egy számítógép amit rá kötöttem.)

A kérdésem pedig az lenne, hogy ugye van a SagemCom modemünk amiből egy kábel megy a TP-LINK-es Routerembe, és ezt a Routert Wi-Fi jelerősítésre használok, mivel ugye nem elég erős a jel.
Ugye ez a két darab eszköz külön hálózaton van, és azt szeretném elérni ha lehet, hogy ez a két hálózat    EGY LEGYEN!
Azt is észrevettem, hogy ugye ami TP-LINK-es Wi-Fi-n, azon kevesebb a letöltési sebesség,(100/10 Netünk van) de a Telekomos Wi-FI- hálózaton rendesen jó, (a TP-LINK-esen 40-45 a letöltés/10 a feltöltés).
DE! ugye ebből a Router-ből még megy egy kábel a számítógépbe ott viszont már rendesen jó a letöltés és feltöltési sebesség. Ez így megoldható lenne, hogy egy hálózaton legyen?

A másik TP-LINK-es Router-ről még annyit, hogy ugye ez az a Router amit “Switchként” használok (itt ki van kapcsolva a Router beállításainál a Wi-FI Radio Sugárzás) ezt azért használom így mivel ugye mint említettem jobban szeretem a vezetékes kapcsolatot mint a vezeték nélkülit + meg valamiért ha modemből jövő kábelt bedugom a laptopba akkor meg szakad a Net, de ez másik kábellel is így van :(, és csak úgy működik stabilan ha a kábel a TP-LINK-es Router-ből jön.

Tudom, hogy meglehetne oldani egyszerűbben is ezeket a dolgokat, de jelenleg így tudnám csak megcsinálni.

Előre is köszönöm a segítséget :slight_smile:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

20 válasz erre a kérdésre

Szóval pingelhető mindkét router csak az adminfelület nem érhető el. Akkor elősször próbáld meg shift+F5-el frissíteni a böngészőt. Ha így sem megy, akkor restartolj mindent. A géped ip beállításait se felejtsd el visszaállítani automatikus címkérésre. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, A Sagemcom beállításaiba be enged de a TP-Linkesbe nem:\ Csináljak RESTART-ot? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Raelag17

Ott valamit nem jól csináltál. Pingelni lehet a címeket? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz igen az lett de mikor be írom hogy 192.168.0.18 akkor azt írja ki hogy a webhely nem elérhető

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Raelag17

Azt írtad, 192.168.0.18 és 19 lett a címe a routereknek. Ezen el kell érned az adminfelületüket, ahol a wifis dolgokat beállíthatod. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz És ezt hol tudom beállítani? mivel a TP-LINK Router beállításaiba már nem tudok be menni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, Raelag17 írta:

@btz Valamilyen szintem meg lett oldva csak nem 192.168.0.2 lett hanem .18 és .19 lett 

@Raelag17

Az is jó. A lényeg, hogy mindegyiknek különbözzön a címe, ne legyen mondjuk két eszköznek 192.168.0. 1 címe. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Raelag17

Beállítod ugyanolyan SSID és titkosítás használatával ki tudod terjeszteni a wifi lefedettségét, a sebesség nem lesz gyorsabb ezekkel a Tplinkekkel, már írtam. 5Ghz, AC szabványt támogató routerekre kéne cserélni őket. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz Valamilyen szintem meg lett oldva csak nem 192.168.0.2 lett hanem .18 és .19 lett 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz Sikerült valamennyire össze hangolni csak annyi a gond, hogy 2db Wi-fi hálózat van, és én azt szeretném elérni, hogy a két hálózat egy legyen, azaz a TP-LINK-es router megnövelje a Wi-Fi jelét és a sebességet. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Raelag17

Ha a Sagemcom a TPLINK 4 Lan portjának egyikébe van dugva, akkor kellene, hogy ip címet kapj dhcp-n.

Kösd le a Sagemcomról a Tplinkeket, csak a menedzselő géppel legyenek összekötve. Adj FIX ip-t a managelő gépnek a Tplink LaN ip tartományában, ekkor be tudsz lépni a kezelőfelületére. Kapcsold ki a DHCP-t, állítsd be a TPLINK Lan ip címét a Sagemcom ip tartományára. Ha a Sagemcom pl 192.168.0.1 akkor legyen a Tplink legyen 192.168.0.2

A másik TPLINK-el is csináld ezt meg. DHCP kikapcs. Csak annak a LAN ip-je legyen 192.168.0.3 (mégegyszer írom, hogy ezt csak akkor ha a Sagemcom 192.168.0.1 LAN ipcímmel rendelkezik)

Aztán kösd vissza a Sagemcomra mindkét TPLINK-et, ekkor már mindennek működnie kell. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz Rendben, de mikor kikapcsolom a TP-linkes routeren a DHCPt akkor elmegy az internet:\ így nem tudok belépni a beállításokba

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Raelag17

Nem tudom konkrétan, hogy milyen hálózati beállításaid vannak a Sagemcomon, de nem hiszem, hogy ott különösebb állításokra lenne szükség. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz A SagemCom hálózati konfigurálásban változtassak meg valamit? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Raelag17

Igen, így.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Rendben van!

Akkor ami a SagemCom-ból jön UTP kábelt bedugom a LAN1 csatlakozóba és ami meg a Szgéphez  kell azt meg a LAN2-be ha jól értelmeztem így kellene csinálnom? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Raelag17

Az Szgép kábelét ne dugd a WAN-ba. Az maradjon üresen. Az Szgép kábelét is mindig a LAN portba dugd a Sagemcomon is, saját routeren is. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 perce, btz írta:

@Raelag17

Szia. Meg lehet oldani, ha LAN-LAN kötöd össze a Sagemcomot és a saját routereket, azonos címtartomány használatával, a dhcp funkció kikapcsolásával a saját routereken.

A TP linkekben draft N wifi van 150mbps elméleti maximummal, ezért 40-50mbps a sebesség. Ajánlott lenne 5Ghz-a AC szabványt támogató router beszerzése. 

@btz De úgy is, hogy azt a routert amit szeretnék úgy mond Wi-Fit kiterjeszteni abból a routerből még jön egy kábel ami megy egy szgépbe és ha Sagemcomból jövő kábelt be dugom az egyik LAN csatiba és a szgép kábelét meg a WAN-ba? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Raelag17

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszi a gyors választ! :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Raelag17

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Raelag17

Szia. Meg lehet oldani, ha LAN-LAN kötöd össze a Sagemcomot és a saját routereket, azonos címtartomány használatával, a dhcp funkció kikapcsolásával a saját routereken.

A TP linkekben draft N wifi van 150mbps elméleti maximummal, ezért 40-50mbps a sebesség. Ajánlott lenne 5Ghz-a AC szabványt támogató router beszerzése. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most