Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Mi lehet a gond?


crepleewolf

Kérdés

Sziasztok.

Hétfőn cserélték ki a működő ZTE modememet egy ugyanolyan ZTE modemre,mivel díjcsomagot váltottam felfelé.

Este elment a net,én meg türelmesen vártam,hátha központi a hiba.Mivel másnap estig semmi nem változott,így jelentettem a hibát.Tegnap kint volt a szerelő,persze időközben megjött a net.Nem csinált semmit,beírta,hogy hiba elhárítva.

Ma reggel ismét elment a net,a jelenség ugyanaz.A modemen folyamatosan villog az Access led,és nem csatlakozik fel.

Ez modem hiba lenne,vagy központi hiba? Esetleg a kiinduló pont és a végpont között lehet valahol hiba?

Azt elfelejtettem leírni,hogy amíg volt net kapcsolat,a speedtesten mért letöltési sebesség maradt a régi,viszont a feltöltési sebesség a negyedére csökkent.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

20 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

@crepleewolf

Üdv! 

Sajnos a leírtak alapján nem derül ki, hogy a HGW vagy a vonal hibájáról van e szó.

Ha tapasztalod a hibát mindenféleképp minél hamarabb vetess fel hibajegyet róla a hibabejelentőn. 

Ha kijön valaki, akkor mindenféleképp jelezd, hogy nem az első eset, mindenképpen mérjen rá a vonalra. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, btz írta:

@crepleewolf

Üdv! 

Sajnos a leírtak alapján nem derül ki, hogy a HGW vagy a vonal hibájáról van e szó.

Ha tapasztalod a hibát mindenféleképp minél hamarabb vetess fel hibajegyet róla a hibabejelentőn. 

Ha kijön valaki, akkor mindenféleképp jelezd, hogy nem az első eset, mindenképpen mérjen rá a vonalra. 

Délbe jelentettem,csak kíváncsi vagyok,volt e már másnál is ilyen,és el lehet e hárítani a hibát önerőből,vagy mindenképp kell a szervíz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ma reggel visszajött a net,remélem kibírja hétfőig.
addig is egy érdekesség :
 
Actual Rate(Up/Down) 7712/55142 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 32562/55017 kbps
 
azt nem értem,hogy ha ez a max,miért érhető el a 100 megás csomag,ha csak 50-et tud a hálózat?
és a 15 megás feltöltésem miért csökkent le ennyire?
 
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@crepleewolf

Tedd ki a teljes képet az output power értékeket is

Lehetséges, hogy van lehetőség bondingra is. Két 50mbps vonallal menne a 100mbps. De azt ne vedd soha alapul amit a weboldal mutat. 

Nem tudom miért csökjent le. Telefonon kérd a csomagnak megfelelő szinkron beállítását, ha a vonal amúgy elbírja. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Remélhetőleg hétfőn jön a szerelő,akkor beméretem vele a vonalat.

Addig itt van amit kértél:

Link Status Up
Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 7712/55142 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 32535/57467 kbps
Noise Margin(Up/Down) 19.6/6.2 dB
Line Attenuation(Up/Down) 25.8/21.1 dB
Output Power(Up/Down) 9.6/14.3 dBm
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth(Up/Down) 61/233
Interleave Delay(Up/Down) 1/8 ms
INP(Up/Down) 1/1 symbols
Profile 17a
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC Errors(Up/Down) 0/34314
FEC Errors(Up/Down) 214/6208208
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@crepleewolf

Telefon net elosztó????????? Azt sürgősen vedd ki. 

Kötődobozból egyből s HGW-re kösd. Telefont pedig a HGW-re (Phone port) 

Voipre kellett volna rakni a telefont, nem is lenne szabad analóg vonalnak lennie. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az nem lehet digitális,ugyanis 12 éve nem váltottam telefon csomagot,és nem is jelezték,hogy digitális lenne.

Mondjuk telefon vonal van,de telefon készülék 5 éve nincs,amikor meguntam a sok bejövő reklámhívást,és kihúztam az elosztóból. :D

Ezt a pórbát meghagyom a szerelőnek,vagy ha elmenne ismét a net,akkor teszek egy próbát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...