atti73

ZTE bonding HGW cseréje

Kérdés

Hi! Nemrégiben cserélték a HGW-t, bondingosítás miatt egy ZTE típusúra. Bár a speedtest alapján kicsit nőtt a sávszélesség, a válaszidő miatt az érzet nem igazán javult. A kérdésem az lenne, hogy saját erőből le tudom-e cserélni egy minőségi eszközre? Köszönöm!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

35 válasz erre a kérdésre

@atti73

A HGW-re ne csatlakozzon semmi. Épp ezért lett csinálva a passthrough, hogy a saját eszközöd használd, ne a HGW-t. Köss mindent a saját eszközre. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
20 órája, btz írta:

@atti73

Röviden, tömören, konyhanyelven: ZTE admin felületén megkeresed azt az opciót, hogy pppoe passthrough (pontos helyét most nem tudom fejből), aktiválod. Saját eszköz WAN portjába kötöd a ZTE-t. Saját eszközöd adminjában beállítod a WAN interfészt pppoe kaocsolattal (Ebben az adott saját eszközöd manuálja segíthet) 

Sikerült beállítani a kapcsolatot. :-) Egy kérdésem van még. A HGW-re csatlakoztatott eszközöket sehogy nem tudomelérni a saját routeremen keresztül? PL NAS-t. Köszi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

9 perce, btz írta:

@atti73

Röviden, tömören, konyhanyelven: ZTE admin felületén megkeresed azt az opciót, hogy pppoe passthrough (pontos helyét most nem tudom fejből), aktiválod. Saját eszköz WAN portjába kötöd a ZTE-t. Saját eszközöd adminjában beállítod a WAN interfészt pppoe kaocsolattal (Ebben az adott saját eszközöd manuálja segíthet) 

Köszönöm, ez elég egyelőre. csinálok mérést előtte és utána is.

Gondolom a dhcp-nek is futni kell a saját eszközön, mert most ki van kapcsolva.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: atti73

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@atti73

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, btz írta:

@atti73

Sebességmérésnél látod például. Sajnos érzetre nem lehet mit mondani, konkrét számok lennének érdekesek. Milyen volt, milyen lett. Mindezt számszerűsítve. 

Használj saját eszközt pppoe passthrough - ot használva, hátha megoldja a problémád. 

Majd végzek sebesség mérést és feltöltöm az adatokat.

pppoe passthrough beállításához van valami segédlet valahol? esetleg valaki le tudná írni pár mondatban? Köszi!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@atti73

Sebességmérésnél látod például. Sajnos érzetre nem lehet mit mondani, konkrét számok lennének érdekesek. Milyen volt, milyen lett. Mindezt számszerűsítve. 

Használj saját eszközt pppoe passthrough - ot használva, hátha megoldja a problémád. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
16 órája, btz írta:

@atti73

Milyen válaszidőről van szó? (Konkrét értékek?) 

Milyen sebesség változásról van szó? (Konkrét értékek?) 

Tölts fel a HGW adminfelületén található DSL infókról képet. 

Nem tudom a konkrét értékeket hol lehet megnézni, én csak az érzetről beszélek. Ezek kívül a zte lehetőségei is korlátozottak.

Pl parent control jó lenne, mac szűrés nehézkesen használható. stb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@atti73

Milyen válaszidőről van szó? (Konkrét értékek?) 

Milyen sebesség változásról van szó? (Konkrét értékek?) 

Tölts fel a HGW adminfelületén található DSL infókról képet. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 perce, Roli82 írta:

Szia!

Nem tudod lecserélni saját HGW-re, csak a szolgáltató eszközével működik a szolgáltatás. :(

Akkor milyen megoldás lehet a jelzett hiba korrigálására? Sajnos így nem élvezem a nagyobb sávszélesség adta lehetőségeket. :-(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Nem tudod lecserélni saját HGW-re, csak a szolgáltató eszközével működik a szolgáltatás. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most