vlad

kabelnet Kábelnet / dual router / ipv6

Kérdés

Sziasztok!

Jelenleg így néz ki az otthoni net

Cisco kábelrouter -> tplink / openwrt-vel. Minden ok, egyetlen kivétellel, az pedig az ipv6. Ha a Telekomos eszközhöz vagyok csatlakozva van, ha az openwrt-hez akkor nincs. Igazán sokat nem variáltam rajta. Kapok szépen ipv6 címeket, ha az openwrt-ből indítok ipv6 tracerout-ot szépen működik, viszont ha az ide csatlakozott gépekből akkor nem. Valakinek sikerült ezt összehoznia? Mi lehet ami hiányzik?

Ez látszik a gépen

Ethernet adapter LAN:

Connection-specific DNS Suffix  . : lan
   IPv6 Address. . . . . . . . . . . : fd31:26c9:3413:10::213
   IPv6 Address. . . . . . . . . . . : fd31:26c9:3413:10:859f:81a6:a073:6755

Ezt kapja a tplink

IPv6: 2001:4c4c:2123:9180::1/64
IPv6: fd31:26c9:3413::1/64

Ez meg a Cisco oldalon

Global IPv6 Address: 2001:4c4c:202:44:9c4a:d876:c32c:897/128
Link-Local IPv6 Address: fe80::225:2eff:fe61:b2fa/64
IPv6 Gateway: fe80::fab7:e2ff:fe04:4019

Ebből nekem az látszik, hogy az openwrt nat6-ot akar, bár nem tudom minek. Hogy lehet erről lebeszélni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

8 válasz erre a kérdésre

A btz által linkelt oldal nem annyir rossz, nézd meg azt is, hátha mond konkrétumokat. Amúgy az általános válasz: nem, semmiféle nat nem kell.

Nekem kézi configgal megy: a routerem kér egy /64-et a hgw-től magának, és a maradékokat a /56-ból a másik interface-ekre, ahol szintén /64-eket oszt ki a wifire, a lanra, stb.re. Aztán pedig simán layer3-ban route-ol a subnetek között. (Jó, erre én rátettem még egy kis dinamikus route-ot, egy pici ospfv3 meg ilyesmik, de ez már tényleg csak cseresznye a tortahabon.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt nyomkodtam végig ahogy fentebb írtam is https://openwrt.org/docs/guide-user/network/ipv6/ipv6.nat6#credits. Persze lehet nem kellene ez az egész, de mint mondtam, nem feltétlenül értek mindent (pedig kellene :))

btw most megint nem megy, pedig csak annyit csináltam hogy ki be kapcsoltam a cisco (telekom) routerben az ipv6 tűzfalat. Az élet mennyivel egyszerűbb lenne ha nem lenne kötelező ez a nyomorult kábeles router....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Full nem értem, hogy milyen nat6-ról írsz, de lehet, hogy már nekem van túl este. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Végül is valóban a prefix volt a hunyó :) Valami miatt a /56-os delegated prefix-et írtam be neki, miközben ha üresen hagyom akkor szépen kitalálja hogy biza neki a /64 van :)

Azóta működik

Viszont, ennek az egésznek nem kellene működni nat6 nélkül is? Elő kéne venni már azt az ipv6 tananyagot megint :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Így, hogy a prefix mérete nem is látszik, én inkább nem szólnék hozzá. :-)

Meg ugye jó lenne tudni, hogy amit írsz az melyik eszköz a háromból (hgw, cisco, enduser), és leginkább hogy mit lát a wrt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem simán működik. Még a routerhez kaocsolt routeren is, sőt wifivel kapcsolódó alrouterre kapcsolódó gépeken is

A leírásodból nem derül ki hogy mit nem csinálsz jól. 

Annyit tudok ajánlani, hogy hétvégén Teamviewerrel ránézek, ha az időm engedi. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igazából a címek már rendben vannak kis varázslás után. Sőt, egyszer már működött nat6 módban az egész ez alapján. Aztán most valahogy megint nem működik, pedig szerintem nem változtattam direkt semmit :) Az a gyanúm, hogy az iptables6 körül van valami elkeveredve,de egyelőre gőzöm sincs hogy mi

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix  . : lan
   IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:4c4c:2123:9100::213
   IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:4c4c:2123:9100:71e0:c73c:cdaf:bb1a
   IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:4c4c:2123:9180::213
   IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:4c4c:2123:9180:71e0:c73c:cdaf:bb1a

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom fejből, mit tud az openwrt de dhcpv6 kellene, lehetőleg PD (prefix delegation request), és azt tudja tovább osztani, ha ezt akarod. Ha nem kérsz prefixet, nincs mit osszon, szegény gondolom azért fanyalodik a local címekre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most