vlad

Iptv pass through fortigate

Kérdés

Hello 

itthon passthrough módban használom a netet egy fortigate tűzfallal. A net tökéletes és a netes tartalom is jön a boxon sőt a tv műsorok címe is, csak adás nincs

a tuzfal logokban azt látom hogy a box mindenféle privát címekkel akar kifelé kommunikálni. 

a hivatalos szerveknek nincs ötletük és azt mondjak mennie kell passthrough módban is. 

van esély ezt összehozni vagy vigyem vissza és maradjak a netflixnel?

koszi

l

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

No kiderült, hogy valóban dupla az a tárcsázás miután rádugtam a gépet a modemre. Be van kapcsolva a pppoe passthrough és így szépen tárcsáz a tűzfal is meg a modem is, így legalább van egy kis backup a rendszerben ha elcseszném a forti configot :) Szóval a bridge mode alapvetően tök felesleges lett ilyen módon és ez nagyon is jól van így.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, vlad írta:

Ez egyszerűbb volt mint gondoltam. Szerencsére volt egy felesleges UTP aljzatom a TV mellett és így be tudtam dugni a boxot közvetlenül a modembe és varázsütésre minden működik. Egye fene, hát nincs tűzfal mögött a box, de úgysincs ott más szóval csak törögesse aki akarja :)

Nincs különösebb biztonsági kockázatnak kitéve a box, mivel a T belső hálózatán üzemel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez egyszerűbb volt mint gondoltam. Szerencsére volt egy felesleges UTP aljzatom a TV mellett és így be tudtam dugni a boxot közvetlenül a modembe és varázsütésre minden működik. Egye fene, hát nincs tűzfal mögött a box, de úgysincs ott más szóval csak törögesse aki akarja :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Optikán lehet már duplán tárcsázni, nálam az ONT és az ASUS router is tárcsáz, a boxok vannak csak az ONT-on.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ebben biztos vagy? Szerintem ha passthrough módban van akkor nem tud tárcsázni, meg szerintem nem is engedi kétszer. Mintha egyszer már próbáltam volna és folyton ledobálta az egyiket. Nem lehet, hogy a multicast routinggal kell valamit variálni?

multicast.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Dupla tárcsázással fog menni, azaz 1x tárcsáz a te eszközöd, 1x az ONT, erre kell dugnod a boxot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most