Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Iptv pass through fortigate


vlad

Kérdés

Hello 

itthon passthrough módban használom a netet egy fortigate tűzfallal. A net tökéletes és a netes tartalom is jön a boxon sőt a tv műsorok címe is, csak adás nincs

a tuzfal logokban azt látom hogy a box mindenféle privát címekkel akar kifelé kommunikálni. 
 

a hivatalos szerveknek nincs ötletük és azt mondjak mennie kell passthrough módban is. 
 

van esély ezt összehozni vagy vigyem vissza és maradjak a netflixnel?

 

koszi

l

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

No kiderült, hogy valóban dupla az a tárcsázás miután rádugtam a gépet a modemre. Be van kapcsolva a pppoe passthrough és így szépen tárcsáz a tűzfal is meg a modem is, így legalább van egy kis backup a rendszerben ha elcseszném a forti configot :) Szóval a bridge mode alapvetően tök felesleges lett ilyen módon és ez nagyon is jól van így.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, vlad írta:

Ez egyszerűbb volt mint gondoltam. Szerencsére volt egy felesleges UTP aljzatom a TV mellett és így be tudtam dugni a boxot közvetlenül a modembe és varázsütésre minden működik. Egye fene, hát nincs tűzfal mögött a box, de úgysincs ott más szóval csak törögesse aki akarja :)

Nincs különösebb biztonsági kockázatnak kitéve a box, mivel a T belső hálózatán üzemel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem is ilyen problémám van. Ahol a telekom router van (F@st 5655v2) nincs probléma a boxokkal, viszont van egy 2. dlink router, (30m gigabites cat6 kábellel van összekötve a telekom routerrel) ami mögött csücsül az utolsó smartbox. Mind bridge módban, mind router módban az adás instabil, idővel megáll, vagy eleve nem ad képet. Jellemzően a smartbox újraindítása után a probléma megjavul. Megcserélve a boxokat a hiba ugyanúgy fentáll, szóval a 2. router miatt vannak a gondok. Merre keresgéljek? Multicast be van pipálva a router beállításai között, illetve minden egyébb forgalom zavartalan, még a stadia is remekül megy a smartboxon, az adás mégis mindíg megáll, vagy el sem indul.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...