Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IPTV leakad pár másodperc után mióta keresztül megy a saját MikroTik routeremen


peterrakolcza

Kérdés

Sziasztok!

Eddig a HGW-be volt direktbe bekötve az setup box, de pár napja én is megkaptam az új Andoid-os készüléket, ami eddig csak fejfájást okoz, tekintve, hogy alapból is smart a TV. Az új Android TV-nek nem jó már a meglévő fali koaxból ethernetre átalakítva a jel (előző setup boxnál még elég volt ez a koax kábel) . Most azonban muszáj bedugnom a switch-be az Android TV-t, hogy kapcsolódjon a hálozathoz, ez azonban a fent említett problémát okozva. Gondolom azért, mert eddig közvetlenül volt bekötve a HGW-be, most meg a multicast csomagnak keresztül kell mennie a MikroTik routeren. Ebben kérnék segítséget. 

Az alábbi a konfiguráció:

HGW -> MikroTik ->trunk -> managed switch --(vlan 2)-> dump switch -> Android TV

3 db VLAN van itthon: Main (vlan 1), IoT (vlan 2), Guest (vlan 69). Annyi csak a különbség csak, hogy a Main mindent elér, az IoT csak az Internetet, a Guest meg csak az Internetet de max 200mbps sebességgel.

Néztem a multicast csomagokat, de ahogy láttam nincsenek VLAN tag-ek rajta. Azt olvastam, hogy régebben úgy volt megodva, hogy külön taggelve volt az IPTV...

Tud esetleg valaki segíteni, hogyan tudom megoldani, hogy menjen az IPTV és ne kelljen direktbe behúznom egy új kábelt? Köszönöm előre is!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

8 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
  • Telekom

Kedves @peterrakolcza!

Köszönjük türelmed! Illetékes csoportunktól megkaptuk a választ, mely szerint a Telekom Android Tv esetében ugyanazok a működési feltételek mint a Telekom IPTV esetén. A szolgáltatás megfelelően csak - az általunk biztosított eszközökkel - kábeles csatlakozással működik közvetlenül a Digitális elosztóval (HGW-vel). Javasoljuk, hogy ne használj semmilyen mást eszközt a beltéri egység és a digitális elosztó között, mert az csak hibát generál, amire nem vállalunk felelőséget és csak külön díj ellenében történhet a javítása. 

Bízunk benne, hogy válaszunkkal segítségedre lehettünk! Megértésed és együttműködésed köszönjük! ^Zoltán

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Péter, ha még hasznos lehet az infó (vagy másnak): lehet az IGMP Snooping -ot kell bekapcsolnod a Bridge interface-en. Az alábbi linken a leírás végén vannak hibaelhárítások.

https://www.bjoerns-techblog.de/2017/06/deutsche-telekom-entertain-mit-dem-ubiquiti-unifi-security-gateway/

Bár én tartanék itt, hogy "csak" ennyi lenne a baj.
Nekem egyáltalán nem megy az adás. Menü van, műsorújság van, indexképek más csatornákról vannak, de adás nem megy.

Zsolt

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

1. ip/dhcp-client/ add interface=ether5

2. Bridge interfészen be kell kapcsolni az igmp-spoo***** -ot

3. /routing/igmp-proxy/interface/ add interface=bridgeLocal threshold=1 upstream=no
    /routing/igmp-proxy/interface/ add interface=(ide a WAN ETHERNET PORTOT nekem ether5) upstream=yes threshold=1 

4. /ip/route/ add dst-address=224.0.0.0/8 gateway=192.168.1.1 -> későbbi logolással lehet szűkíteni a tartományt, hogy neked milyen címek jelennek meg. 
    /ip/route/ add dst-address=239.0.0.0/8 gateway=192.168.1.1 -> későbbi logolással lehet szűkíteni a tartományt, hogy neked milyen címek jelennek meg. 
    /ip/route/ add dst-address=10.1.144.0/24 gateway=192.168.1.1 itt is az a kérdés, hogy nálad milyen tartományból érkezik forgalom.

5. /ip/firewall/filter/ add chain=forward action=accept connection-state=new src-address=192.168.1.XX in-interface=etherX  out-interface=bridgeLocal log=no log-prefix="" -> az src-address-t módosítsd illetve az in-interface-t amin csatlakozik a t-s routerhez.

/ip/firewall/filter add chain=output action=accept src-address=192.168.1.XX out-interface=bridgeLocal log=no log-prefix=""

/ip/firewall/filter add chain=forward action=accept protocol=udp src-address=10.1.144.0/24 in-interface=etherX log=no log-prefix="" 

/ip/firewall/filter add chain=input action=accept protocol=igmp log=no log-prefix=""

 /ip/firewall/filter add  chain=forward action=accept connection-state=new src-address=192.168.X.0/24 in-interface=bridgeLocal out-interface=ether5 log=no log-prefix=""

Ha minden igaz akkor ennyi és működni fog utánna.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2023. 07. 10. at 11:41, Klai írta:

Hali, ha nincs még megoldásod rá akkor írj, segítek összehozni.
Ma nekiültem és kb. 15 perc szívás után megoldottam.

Nekem is az volt a bajom, hogy elindult a stream és 5-10 másodperc után megállt a kép.
fw rule + routing kell neki és jó lesz.

Üdv,

T.

Szia! Kérlek segíts! Nekem is kb. 5 másodperc után megáll a kép, megint megy, megint megáll. Simán csak wifin keresztül szeretném csatlakoztatni a boxot a telekomos routerhez. Hogyan tudnám beállítani a routert, hogy ne akadjon a kép a boxon? Nem lehet odahúzni kábelt, ahol most a tv van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...