Ugrás a tartalomhoz
  • 0

F@st 5670 link speed ethernet lan probléma


outstep01

Kérdés

Üdv Mindenkinek.
Segítséget kérnék az ethernet sebesség problémám leküzdésében.
A probléma az hogy a lan sebesség max 100mbps és nem tudom feljebb tornázni.
a laptopom 2.5gb-s ethernet csatolóval van csatlakoztatva a router szintén 2,5gb (kék) portjára de a sebesség mégis csak 100/100mbps.
Nem a számítógép beállításával van a probléma mert bármilyen számítógépet vagy laptopot dugok erre a portra a sebesség ugyanez marad. 
A probléma valószínűleg a router beállításaiban lesz de ha factory resetelek a probléma akkoris megmarad.Valaki járt már így? Ha igen hogyan oldotta meg? Előre is köszi a segítőkész válaszokat!

Q0ThSIh.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Köszönöm a segítséget.

Közben megoldódott a probléma. Valóban kábelhiba volt csak nem ott ahol én gondoltam.

A sztori röviden annyi hogy a net az egyik szobából a másikba fali ethernet aljzattal valósul meg a vezeték pedig kábelcsatornában van elvezetve.

Egy részen megrágta az egér az utp kábelt és ez okozta a jelenséget. Újra húztam az utp kábelt és ismét megvan a teljes sebesség.
A port 1 és 2 pedig valószínűleg azért mutat csak 100mbps-t mert a 2 tv box van rá csatlakoztatva.

8j3XzVI.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: outstep01
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 órája, uzman írta:

Üdv

 

Másik kábellel esetleg meg lett próbálva, nem-e az a ludas?

Természetesen megpróbáltam másik kábellel is. Azért érdekes számomra mert a router menüjében nem látom a 2,5gb-s lan portot és az összes eszköz ami lan-on csatlakozik csak 100mbps sebességgel üzemel. A képen látszik. ha a laptopot rádugom egy régen használt tp-link routerre akkor 1000/1000mbps sebességet mutat. Maga a F@st 5670-es router nem hajlandó nagyobb sebességet kicsikarni magából egyik ethernet porton sem. Próbáltam factory resetelni kikapcsolni illetve a routeren lévő reset gombot is nyomtam már de semmi változás.

 

854Vz79.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...