Ugrás a tartalomhoz
  • 0

skype


szakálas

Kérdés

Mivel külföldön élek, skye-n tartom a kapcsolatot a családommal és barátaimmal. A T-home előfizető barátom beszélgetései rendszerint 20 perc után megszakadnak... A más szolgálatót használók esetében ez soha nem fordul elő. Mi a javaslatuk? Mit kell beállítani ennek az anomáliának a kiküszöbölésére?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ajánlott posztok

  • 0
  • Telekom

Kedves szakálas!

 

A megszakadásnak rengeteg oka lehet...

Köztük van az internet hibája lehetőség is, de ezen kívül sok egyébb.

Első nekifutásra a "barátnál" egyébb internetes tevékenység közben tapasztal problémát, megszakadást? Használ valamilyen torrent klienst?

 

Üdv: Bandi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Hát ez így elég nehéz. Informatikusként rengeteg hibalehetőséget tudnék felsorolni, és ezekre van is megoldási lehetőség, de ezt inkább szakembernek kellene látnia.

Én mindenesetre egy alapos takarítást elvégeznék. Virus, malware kereső, egy registry tisztítás és ezek után próba. Amennyiben továbbra is jelentkezik, akkor további vizsgálatok. Esetleg eseménynaplót meg lehet nézni, történik e valami a szakadás pillanatában...

 

Üdv:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nos jómagam is külföldön vagyok és használom a Magyarország csomagot, de sosem volt az, hogy egy Telekom vagy más vezetékes szám hívásakor rendszerint megszakadt volna.

 

Akár vezetékes számot v. más pl. Skype-.Skype hívásakor a beszéd/kép akadozása vagy megszakadása több minden miatt lehet:

 

  • Terhelt sávszélesség
  • Terhelt/gyenge WLAN
  • Terhelt PC/folyamatok
  • Egyéb alkalmazások amiket mások is említettek
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Csatlakozási logokat nem adnak ki, de arról adhatnak tájékoztatást, hogy mondjuk 10:50 perckor egy bizonyos felhasználónév offline állapotba került.

Ezzel nem sokat jut előrrébb szerintem.

Hidjétek el sokkszor kapok olyan panaszt, hogy milyen rossz a net kapcsolat közben kiderül, hogy a probléma abszolút nem abban van. Természetesen ott is lehet hiba és nem is kizárt.

Ezért kérdeztem, hogy egyéb internet tevékenységnél tapasztalható e megszakadás. Valamint lehet valóben egy hibás Wifi kapcsolat is (erre is volt példám)...

A javaslatom, hogy mobil wifi vel való kipróbálás kizárná a gép hibáját illetve igazolná. Ennek fényében lehet tovább vizsgálni.

Szakaszolni kell a problémát másképp nem lesz meg:)

Nem egy ilyet csoináltam már:)

 

Üdv:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Hello Szakálas!

 

Milyen operációs rendszer van a barátod gépén? A Skype melyik verzióját használja? Skype tud produkálni elég érdekes dolgokat sajnos. Legutóbb azzal a problémával találkoztam, hogy a Skype egy bizonyos verziója teljesen lehúzta a procit, még úgy is, ha csak kijelentkezve a háttérben futott

 

Kukucs

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...