szakálas

Kérdés

Mivel külföldön élek, skye-n tartom a kapcsolatot a családommal és barátaimmal. A T-home előfizető barátom beszélgetései rendszerint 20 perc után megszakadnak... A más szolgálatót használók esetében ez soha nem fordul elő. Mi a javaslatuk? Mit kell beállítani ennek az anomáliának a kiküszöbölésére?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

26 válasz erre a kérdésre

Ja, ja. Hívd ide:) és közvetlen infót tud adni, mi meg javítási lehetőségeket:)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Rendben! De ha tud, akkor ő is feljöhet a fórumra :smileywink:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na ezt akartam én is kizárni, hogy a net megáll e.

Tényleg az a kérdés, hogy wifi vagy vezetékes. Amennyiben wifi akkor ki kellene próbálni vezetékkel is...

Üdv:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez fontos infó. WiFi-vel vagy kábelen csatlakozik a Routerre a barátod? Milyen Routere van?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most kérdeztem... Amikoe a skype megszakad, megszakad az internet kapcsolat is, ami kb egy negyed óra után helyre áll.

A skype viszont jóval későb használható újra...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hmm értem. Akkor szerintem zárjuk ki sorra a dolgokat. Először is kezdjük az internettel. Biztosan csak a Sykpe vonal szakad meg? Továbbra is van internet kapcsolat? Azonnal újra tudjátok hívni egymást, vagy esetleg várni kell valamennyit?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tényleg jó lenne tudni milyen Skype verziót használ az illető?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Rákerestem a témára és töb forumon találtam bejegyzést hasonló esetről de megoldást sehol:(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez a jelenség több éve volt igaz és csak 64 bites Win7 esetében, de azóta már javították a hibát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kukucs! köszönöm az ötletet... A barátomnak viszonylag erős gépe van és Windows8-at használ...

Már gondoltam rá, hogy valami az operaciós rendszer körül lehet. Én Windows7-et használok és mindenki mással akár órákat is dumálhato megszakadás nélkül.... Tehát egy eltérés adott...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello Szakálas!

Milyen operációs rendszer van a barátod gépén? A Skype melyik verzióját használja? Skype tud produkálni elég érdekes dolgokat sajnos. Legutóbb azzal a problémával találkoztam, hogy a Skype egy bizonyos verziója teljesen lehúzta a procit, még úgy is, ha csak kijelentkezve a háttérben futott

Kukucs

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hmm, hát az nekem fura, de elfogadom:)

Mindenesetre ott mást nem láttál, csak azt, hogy az adott account mikor jelentkezett be, vagy ki.

Én inkább a másik, könnyebben elérhető információkkal kezdeném el a vizsgálatot:)

Üdv:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én ADSL-re  korábban már kaptam felcsatlakozási logokat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozási logokat nem adnak ki, de arról adhatnak tájékoztatást, hogy mondjuk 10:50 perckor egy bizonyos felhasználónév offline állapotba került.

Ezzel nem sokat jut előrrébb szerintem.

Hidjétek el sokkszor kapok olyan panaszt, hogy milyen rossz a net kapcsolat közben kiderül, hogy a probléma abszolút nem abban van. Természetesen ott is lehet hiba és nem is kizárt.

Ezért kérdeztem, hogy egyéb internet tevékenységnél tapasztalható e megszakadás. Valamint lehet valóben egy hibás Wifi kapcsolat is (erre is volt példám)...

A javaslatom, hogy mobil wifi vel való kipróbálás kizárná a gép hibáját illetve igazolná. Ennek fényében lehet tovább vizsgálni.

Szakaszolni kell a problémát másképp nem lesz meg:)

Nem egy ilyet csoináltam már:)

Üdv:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozási logokra gondoltam, azt kiadnak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerinted ilyen témában kiadnak logokat?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lehet internetszolgáltató oldali is a hiba. Én a barátod helyében kérnék tőlük logokat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nos jómagam is külföldön vagyok és használom a Magyarország csomagot, de sosem volt az, hogy egy Telekom vagy más vezetékes szám hívásakor rendszerint megszakadt volna.

Akár vezetékes számot v. más pl. Skype-.Skype hívásakor a beszéd/kép akadozása vagy megszakadása több minden miatt lehet:

• Terhelt sávszélesség
  • Terhelt/gyenge WLAN
  • Terhelt PC/folyamatok
  • Egyéb alkalmazások amiket mások is említettek

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezek szerint a legobb megoldás az okos telefn...

Nagyon köszönöm a tanácsokat :)

Üdv.  Szakálas

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát ez így elég nehéz. Informatikusként rengeteg hibalehetőséget tudnék felsorolni, és ezekre van is megoldási lehetőség, de ezt inkább szakembernek kellene látnia.

Én mindenesetre egy alapos takarítást elvégeznék. Virus, malware kereső, egy registry tisztítás és ezek után próba. Amennyiben továbbra is jelentkezik, akkor további vizsgálatok. Esetleg eseménynaplót meg lehet nézni, történik e valami a szakadás pillanatában...

Üdv:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm a javaslatot! :) Én is ere a következtetésre jutottam :)

Még csak meg kell tudjam, hogy van-e okos telefonja...:)

Van talán valamilyen megoldás a pc hiba kiküszöbölésére? Ugyanis a skype már újra lett telepítve, de nem segített...

Üdv. Szakálas

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nincs semmilyen ilyen jellegű időzítő, ami szakítást okozhatja. Én javasolnék egy okostelefon skype telepítés kipróbálás az otthoni wifi kapcsolattal (amennyiben van ilyen). Én inkább pc-re gyanakodnék...

Üdv:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm a gyors reakciót:)  Tudomásom szerint a nettel nincs semmien probléma és torrentezésre sem használják...

Ami különös a dologban, hogy minden alkalommal pontosan azonos idő után szakad meg, mintha egy időzitő tenné.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most