István

Telekom TV 2017-es csatornakiosztás változása

Kérdés

Sziasztok!

A csatornakiosztást a Magyar Telekom - csakúgy, mint minden műsorterjesztő - évről-évre a meglévő és új megállapodásai függvényében alakítja. A FOX Networks Grouppal - mint minden lejáró megállapodásunk kapcsán, más csatornák jogtulajdonosaival is - kétoldalú tárgyalásokat folytattunk arról, hogy 2017-ben milyen keretek között tudjuk együttműködésünket meghosszabbítani. A  megállapodás sikeressége minden esetben a résztvevő felek együttes döntésén múlik. Szemben más csatornákkal, sajnálatosan a FOX-ot és a National Geographic Channelt képviselő társasággal nem született olyan megállapodás, amely mindkét fél számára megfelelő lett volna. Így megegyezés  hiányában 2017-től nem szerepeltethetjük kínálatunkban ezeket a csatornákat.

A FOX Networks Group csatornáinak értékeit ismerjük és elismerjük, a kínálatunkban fontos helyet foglaltak el ezek a programok, ezért törekedtünk arra, hogy a meg nem született megállapodás miatt kieső csatornákat tematikájában is hasonló programok tudják pótolni. Így az ismeretterjesztés területén a History csatorna, valamint a Travel került be a családi csomagba, de tovább erősödött például a Discovery Science, a DTX, , Viasat History, Viasat Explorer elérhetősége azzal, hogy ezek a Nagyvilág csomagon túl az új, Szuper Családi HD csomagban is elérhetővé váljanak olyan ugyancsak értékes csatornák mellett, mint a Spektrum, a Discovery Channel, vagy a BBC Earth David Attenborough kiváló filmjeivel. Szintén a kínálat része lesz az RTL-Spike csatorna. Ugyanígy, a FOX-ot helyettesítő csatornaként továbbra is elérhető a hasonló tartalmakat kínáló AMC, a Cool, a Prime vagy a Comedy Central a Simpsons családdal, de a Szuper Családi HD csomag részévé váltak olyan sorozatokat kínáló csatornák is, mint az AXN Black, az AXN White, a Sorozat+, vagy a Film+2.

Bízunk benne, hogy 2017-ben is sikerül olyan kínálatot biztosítanunk számotokra, ami minden igényt kielégít. A 2017 elejétől érvényes csatornakiosztás részleteiről számlavégi üzenetben értesítünk benneteket, de a honlapunkon is megtekinthetitek a hét elejétől.

Üdvözlettel:

Telekom és a Telekom fórum csapata

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

329 válasz erre a kérdésre

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, TheElf írta:

Látom én is... Ellenben ÁSZF változást nem látok áremelés kapcsán. 

Van még erre idő december 1-ig.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

IPTV nekem is bejön..
 Nem tudom ki a fogalmi különbség az "úgy döntött nem viszi tovább" vegy hogy "felmondta" de ez teljesen mellékes, mint ahogy az is számomra hogy egy vagy kétoldalú tehát Telekom/Fox által kezdeményezett vagy közös felmondás keletkezett. Itt már a konklúzió a lényeg: más szolgáltatókkal ellentétben nem fogják tovább közvetíteni a közismert csatornákat. Hogy mennyire közkedvelt vagy nézett, arra nem térnék ki az egyéni stílusváltozás miatt se, itt már arról van szó hogy olyan műsorokkal helyettesítik, melyeknek mivel indulók, emiatt kétséges a műsorkínálatuk közönség általi tetszési indexe, és az eddig meglévőket említették helyettesítésként kettő új kivételével. Míg más csatornák tovább viszik legalábbis a saját szolgáltatóm és a FOX egybehangzó kijelentése alapján, más szolgáltatókról nem nyilatkozom, nézzen maga utána mindenki,de eddig sem egyik, sem másik népszerű mh sés kábeles szolgáéltató nem jelentetett meg közleményt erről csak lehetséges csatornabővítésről.

"MIÉRT döntött úgy. Fox nem írt semmit, csak te magyarázod bele."  Nem írtam sehol, hogy a hozzászólásom nem tartalmaz egyéni véleményt. És ez alátámasztja ugyan azt az írásod hogy nem látnak egymás üzletpolitikai kérdéseibe,  de miért is kellene írnia a FOX-nak a Telekom Zrt indokairól? Ez részükről etikátlan is lenne, Ha nem lenne az akkor ezt a mondatod indokold meg légy szíves: nem látom hogy hol közölt valótlanságot a telekomról a FOX.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: sanci38

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, KSandor írta:

Alig nehany oraja regisztraltal a forumra. Valamennyi hozzaszolasod ehhez az erzekeny temakorhoz kapcsolodik. Valamennyi hozzaszolasodban vagy a Telekom donteset veded, vagy a Fox-ot (fokent a NatGeo-) gyalazod. Szemelyes sertesnek veszed, ha valaki beszol a Telekomnak a dontese miatt. Teljesen naprakesz vagy a Telekom ASZF-jebol, ami nem jellemzo egy atlag forumozora. Stb., stb.... Eleg ennyi ervelesnek amellett, hogy troll vagy? Rosszul csinalod a dolgod, mivel nagyon atlatszo a mesterkedesed.

A szemelyeskedesrol csak annyit, hogy en nem emelegettem a csaladodat (mivel nem ismerem oket), de te a nagy intellektusoddal eloszeretettel teszed masokeval. A kioktato stilusodrol ne is beszeljunk.

Ps.: Nagyon elvezem a kinlodasodat :D

Te mennyi ideje regisztráltál? Te mennyi témához szólsz hozzá?
Nem védem a Telekom döntését. Elmondom a mögötte lévő ismert szempontokat.
*****, ha a Telekom döntése miatt beszólsz. Azt viszont, hogy hazug hangulatkeltő hisztit csapsz politikai kérdésben zavar.
Az, hogy te úgy kötsz szerződést, hogy *****od nincs mit vállalsz, rám nézve nem kötelező. De nem nyert, nem az ÁSZFben vagyok naprakész, csak a jogszabályokban amik alapján közzé kell tenni. 

A személyeskedésről annyit, hogy én a viselkedésedet támadom, igazolhatóan. Te viszont hazudozva a személyemet. Kénytelen vagyok téged becstelen, ***** *****nek tartani.

És még annyit, hogy te mondtad: Mindenkivel úgy ahogy megérti. Adatoknak, érveknek lusta vagy utánanézni akkor is, ha az ügyben vitázol. Az, hogy nem olvasol, nem gondolkodsz csak beszólsz, mert te konkrétan lesz*rod, hogy igazat mondasz-e csak az a lényeg, hogy szitkozódj, mert valamelyik oldalt utálsz, miatta a szolgáltatót is, és emiatt mindenkit aki a tényekre figyel és nem áll be a gyűlölködő hazug okádásod mellé az eléggé determinálja, hogy hogyan kell veled beszélni.

Úgy ahogy a Népszava fórumokon szoktak a *****esekkel. Azt érted, azt érdemled. 

Érved még mindig nem volt. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, TheElf írta:

A vádaskodásban, hazudozásban ez pont annyira akadályozza, mint a nézettségi adatok.

A jogi környezet ismert változásai.

Hogy az ellenpéldaként említett szolgáltató árat emelt (és jeleztem, az áremelés lehet fontos)

Hogy sok adó miért sújtja jobban a Telekomot és ezért náluk ezek korlátok (pénzben) miért a nagyoknál a komoly gond :)

Hogy a csatornák 1/3-át tárgyalják újra...

Hmm. https://prohardver.hu/tema/t-online_internet_t-home_tv_hdtv_barmi_gondod_van_gyere_es_megoldjuk/hsz_74536-74536.html Forrás megjelölés nélkül.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 perce, TheElf írta:

Érvelni nem tudsz, személyeskedni, beszólni megtanultál... Mint mondtam neveltetés kérdése. De kérlek ezt a beszólogatós viselkedést tartsd meg a szüleidnek, ha már erre neveltek...

Alig nehany oraja regisztraltal a forumra. Valamennyi hozzaszolasod ehhez az erzekeny temakorhoz kapcsolodik. Valamennyi hozzaszolasodban vagy a Telekom donteset veded, vagy a Fox-ot (fokent a NatGeo-) gyalazod. Szemelyes sertesnek veszed, ha valaki beszol a Telekomnak a dontese miatt. Teljesen naprakesz vagy a Telekom ASZF-jebol, ami nem jellemzo egy atlag forumozora. Stb., stb.... Eleg ennyi ervelesnek amellett, hogy troll vagy? Rosszul csinalod a dolgod, mivel nagyon atlatszo a mesterkedesed.

A szemelyeskedesrol csak annyit, hogy en nem emelegettem a csaladodat (mivel nem ismerem oket), de te a nagy intellektusoddal eloszeretettel teszed masokeval. A kioktato stilusodrol ne is beszeljunk.

Ps.: Nagyon elvezem a kinlodasodat :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 perce, zoli62 írta:

Ilyenkor már nincs hivatalos munkaidő, az operátorok meg nem érnek rá fórumozni. :)

A vádaskodásban, hazudozásban ez pont annyira akadályozza, mint a nézettségi adatok.

A jogi környezet ismert változásai.

Hogy az ellenpéldaként említett szolgáltató árat emelt (és jeleztem, az áremelés lehet fontos)

Hogy sok adó miért sújtja jobban a Telekomot és ezért náluk ezek korlátok (pénzben) miért a nagyoknál a komoly gond :)

Hogy a csatornák 1/3-át tárgyalják újra...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, KSandor írta:

Pedig nagyon ugy nezel ki, mint aki eppen munkaidejet tolti itt nalunk :D

Azokkal akik értelmes emberek beszélgetünk, van is sok tanulság, te viszont eddig csak ***** beszólást mutattál, tényeket, több független adatot sem ellenőriztél, ellenben valótlanságokat állítva másokat (nem csak a szolgáltatót) személyében támadsz. Erre csak azt tudom mondani ez csak téged minősít, meg a kedves szüleidet akik ilyenné neveltek.

A normális ember, amikor ez utóbbi helyzetet felismeri, akkor szereti annyira a szüleit, hogy változtat, mert a csak beszól, csak hazudik, stb. róluk fest rossz képet. Te lesz*rod. Ez vagy te. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, KSandor írta:

Ilyenkor már nincs hivatalos munkaidő, az operátorok meg nem érnek rá fórumozni. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, TheElf írta:

Érvelni nem tudsz, személyeskedni, beszólni megtanultál... Mint mondtam neveltetés kérdése. De kérlek ezt a beszólogatós viselkedést tartsd meg a szüleidnek, ha már erre neveltek...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egy tény, jelen esetben a Telekom nem tette közzé külön csak a Fox csoport csatornáinak vállalási idejét, csak globálisan, ilyen alapon 30 csatornát is lecserélhetett volna, és az előfizetőknek azt is el kéne fogadniuk.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, KSandor írta:

A Telekom fizetett trolljai bemagyarazzak, hogy felreerted :D DDDD

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 perce, sanci38 írta:

Mit lehet ezen félreérteni?

A Telekom fizetett trolljai bemagyarazzak, hogy felreerted :D DDDD

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, sanci38 írta:

Írták hogy 2017-ben..  és hogy továbbra is.
Ott a link,  légy szíves nézd meg, ne kelljen minden szavam megmagyaráznom..
Rendben van hogy véded a szolgáltatód, szíved joga. Lehet a többi szolgáltató árat emel emiatt, ezt elképzelhetőnek tartom. A saját szolgáltatómnál  most volt nov. 1-én minimális összegű emelés, hivatkozás a TV2 és RTL klub áremelése volt, FOX és itt tárgyalt csatornák nem lettek említve, és a csatornakiosztás visszavonásig érvényes ami eddig nem történt meg múlt hónaptól idáig.

Elolvastam. De én értem is, ellentétben veled. 

A volt egy áremelés fontos szempont és az is, hogy eddig is volt árrés. Nem tudom, hogy ott ez a visszavonásig mennyire érvényes, de az UPCvel volt némi vitám, hogy "elfelejtettek" változást közölni. A Fox pedig addig azt mondja, hogy marad, amíg tárgyalnak, és ha nincs ellentétes döntés maradhat is. 

A közleményükben benne van az, hogy megújulásra szoruló, minimális nézettségű portfóliót húzó brandként, prémium termékként próbálnak kezelni. Viszont nem az. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Írták hogy 2017-ben..  és hogy továbbra is.
Ott a link,  légy szíves nézd meg, ne kelljen minden szavam megmagyaráznom..
Rendben van hogy véded a szolgáltatód, szíved joga. Lehet a többi szolgáltató árat emel emiatt, ezt elképzelhetőnek tartom. A saját szolgáltatómnál  most volt nov. 1-én minimális összegű emelés, hivatkozás a TV2 és RTL klub áremelése volt, FOX és itt tárgyalt csatornák nem lettek említve, és a csatornakiosztás visszavonásig érvényes ami eddig nem történt meg múlt hónaptól idáig.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
17 perce, sanci38 írta:

mely alkotás új prémium műsorstratégiánk középpontjában áll, és fordulópontot jelent majd csatornánk megújulási folyamatában.

A FOX állítása rávilágít arra, hogy ők is látják azokat a problémákat amik miatt teljes megújulásra van szükség. Ugyanakkor, itt a "legrégebbi sorozat" továbbvitele nem elég. Az érdemi újdonság kapcsán fikciós sorozatokat említenek. Nos fikciós sorozatban sok erősebb van náluk, ami kapcsán az erős sorozatok rendszeresen elkelnek a hazai TVs piacon. 

Ugyanakkor a "prémium" szó itt alapvetően árszintet jelent. És a 24.hu is érdekes módon az ár alku kapcsán beszél sikertelenségről. 

Az IPTVn nincs műszaki akadálya akár 1000 csatorna nyújtásának sem. Szóval, ha anyagilag bele lehet rakni több csatornát akkor bele is raknák. EZÉRT jobb az IPTV a kábeltévés platformoknál. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 perce, sanci38 írta:

A FOX a világ egyik legnépszerűbb szórakoztató csatornája, amely szinte közvetlenül az amerikai premiert követően mutat be olyan népszerű sorozatokat, mint a The Walking Dead, melynek legújabb hetedik évada világszerte nézettségi rekordot döntött

A FOX állításával szemben:
Nézd meg azt amerikai (valóban nézett) kínálatot, és a magyart. Ja egy csomó műsoruk magyar sugárzásának a jogait eladták. 
A Magyarországon menő struktúra (mert ugye országonként eltérő mit tudnak adni) nézettségére a 24.hu cikke ad választ. A 3 csatorna együtt nem ér el 3%-ot...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, sanci38 írta:

A Fox közleményét te értelmezed félre...

Ezek szerint.. :
..Magyar Telekom úgy döntött, hogy 2017. január 1-től nem viszi tovább a FOX Networks Group csatornáit, és ilyen módon nem teszi lehetővé előfizetői számára, hogy tovább élvezhessék ..

1. Azt, hogy MIÉRT van döntési helyzetben (náluk most van ezeknek a megújítása). Fox nem írt semmit, az ÁSZF, a korábbi közlemények, stb. viszont leírja ugyanazt amit a Telekom mond. 

2. MIÉRT döntött úgy. Fox nem írt semmit, csak te magyarázod bele. 

Te beszélsz felmondásról, a FOX viszont "nem viszi tovább" kapcsán nem megújított szerződést jelent, egybehangzóan a telekom állításával. 

Azaz amit te állítasz, hogy nem úgy van ahogy a telekom mondja, az a FOX közleménye szerint is úgy van ahogy a Telekom mondja.

És tudod a Telekom döntési mechanizmusaiba (miért vesznek ki valamit) a FOX sem lát bele, mert az üzleti titok pont előttük igazán titok az alku miatt. Ezek kapcsán erről az ellenérdekelt fél tippjei alapján vad fantáziálásba kezdeni és másokat kioktatni az nem kicsit ciki. Szóval tanuld meg a közleményt értelmezni és utána okoskodj légyszíves!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 perce, sanci38 írta:

A FOX Networks Group csatornái továbbra is elérhetőek szinte minden tévészolgáltatónál, megtalálhatóak többek között a U P C, a DI GI és az In- vitel kínálatában. Szóköz a csillagozás miatt...

A közleményből 2 dolog maradt ki.

1. Meddig marad a kínálatban

2. Mikor kötöttek, és hány évre megegyezést.

Az utóbbi kapcsán a szolgáltatók ÁSZFje árulkodik, hogy meddig vállalják az adott csatornát. Az az előtti egyezkedési időszak amikor kiderül lesz-e új szerződés. Itt te vizionálsz megegyezést, a FOX sem írta. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A Fox közleményét te értelmezed félre...

Ezek szerint.. :
..Magyar Telekom úgy döntött, hogy 2017. január 1-től nem viszi tovább a FOX Networks Group csatornáit, és ilyen módon nem teszi lehetővé előfizetői számára, hogy tovább élvezhessék ..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 perce, ApaFia írta:

Ebbe vitatkoznék, Nagyvilág, Filmvilág minicsomi 1800- pénzért kicsit túl van árazva ,még kedvezményel is 1040- pénz,ez így talán nem sok érte nekeme,de vannak sokan akinek ez is drága. ;)

Ettől még jól ment, sokunknak volt. De most azért lett belőle Szuper Családi + HD, mert így olcsóbban kapják meg ezeket a csatornákat, ezzel tudtak az alkuban egy kis pénzt fogni, ami kell a TV2 és az RTL miatt. Kevesebbet spórolunk a váltással, mint amennyit ezen sikerült fogni... És nem ez az egyetlen trükk. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom, ez volt-e?

A FOX Networks Group közleménye a Magyar Telekom 2017-es csatornakiosztásával kapcsolatban

Szomorúan értesültünk róla, hogy a Magyar Telekom úgy döntött, hogy 2017. január 1-től nem viszi tovább a FOX Networks Group csatornáit, és ilyen módon nem teszi lehetővé előfizetői számára, hogy tovább élvezhessék magas színvonalú, műfajukon belül meghatározó jelentőségű csatornáinkat, a rendkívül népszerű National Geographic-ot, Nat Geo Wildot és FOX-ot.

A National Geographic egy eg...yedülálló, világszerte ismert és népszerű brand, amely mind szélesebb horizontot nyit a nézői előtt, és amely számára 2017 az eddigi legjelentősebb évnek ígérkezik.

Idén novemberben nagy izgalommal várjuk a Ron Howard és Brian Grazer által készített Mars – Utunk a vörös bolygóra című sorozatunk premierjét, mely alkotás új prémium műsorstratégiánk középpontjában áll, és fordulópontot jelent majd csatornánk megújulási folyamatában. 2017-ben további izgalmas premierekkel jelentkezünk, melyek szintén fontos lépések lesznek ezen az úton.
Többek között képernyőre tűzzük a teljesen újragondolt – a leghosszabb ideje futó televíziós dokumentumfilm-sorozatként ismert – Explorer legújabb évadát, valamint első fikciós sorozatunkként a Brian Grazer és Ron Howard által jegyzett Genius című szériát, benne az Albert Einsteint játszó Geoffrey Rush-sal és az Einstein feleségét alakító Emily Watsonnal.

Szintén fontos megjegyezni, hogy a National Geographic nézői bolygónk megismeréséhez és megóvásához is hozzájárulnak, lévén a csatorna a teljes profitjának 27%-ával a National Geographic Society társadalmi célú munkáját támogatja.

A FOX a világ egyik legnépszerűbb szórakoztató csatornája, amely szinte közvetlenül az amerikai premiert követően mutat be olyan népszerű sorozatokat, mint a The Walking Dead, melynek legújabb hetedik évada világszerte nézettségi rekordot döntött. A kultikus sorozat premierepizódja kiemelkedő nézettséget hozott hazánkban is, amellyel számos jelentős filmcsatornát megelőzött az idősávjában, és az 5. helyet szerezte meg a teljes magyar tévés nézettségi mezőnyben. 2017-ben számos új kiemelkedő premier is lesz a FOX műsorán, érkezik a Marvel Legion című sorozata és második évadával folytatódik Robert Kirkman nagysikerű Outcast sorozata is.

A FOX Networks Group csatornái továbbra is elérhetőek szinte minden tévészolgáltatónál, megtalálhatóak többek között a U P C, a DI GI és az In- vitel kínálatában. Szóköz a csillagozás miatt...

Ennyit arról, hogy:

-más műsorszolgáltatókkal nem egyeztek meg..

-Fox ki akar lépni magyarországról, (ilyent is olvastam itt kommentben)

-Telekom nem politikai nyomásra cselekedne.. 
-nem tudom emlékeztek-e hogy cirka 3 éve a Cartoon Networkot is ki akarták rakni ami elvileg szabadonfogható..

-előfizetők érdekeit tartaná szem előtt

--anyagiak miatt mondták volna fel.. hisz itt az áll hogy felmondta a Telekom, tehát egyirányú volt.. és nem találtam hírt áremelésről többek közt saját szolgáltatómnál sem ahol ugyancsak megtalálható. (ez itt nem a reklám helye ezért név csak privátban..)

Fox bejegyzése FB-n:

https://www.facebook.com/FOXMagyarorszag/?hc_ref=ADS&fref=nf&ft[tn]=kC&ft[qid]=6350660463615944358&ft[mf_story_key]=-782033993611989563&ft[ei]=AI%40c7b96aed24fb8ad2d2ea5b70bdf24d35&ft[fbfeed_location]=1&ft[insertion_position]=5&__md__=1

Tehát én bátran biztatok VIS Major-ra mindenkit...  és felejtse el befizetni a kötbért erre való hivatkozással.. Nem az a lényeg hogy mennyivel előbb közli hanem hogy ők eltértek a hüségidő alatt meghirdetett műsortervtől...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: sanci38

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most