Roli82

Digitális Kábel TV

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

992 válasz erre a kérdésre

30 perce, root írta:

Mi volt a telekomnál? Takarító, vagy árokásó? 

IT Expert. 😂 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 minutes ago, anonymus said:

Ja csak a Telekom kirakta 2-3 éve. Azóta T fórumra jár kisérteni. 

Mi volt a telekomnál? Takarító, vagy árokásó? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ja csak a Telekom kirakta 2-3 éve. Azóta T fórumra jár kisérteni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus Akkor doxold, hadd tudjuk mi is :9

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@root Dehogynem vettem észre, csak nem érdekel mert tudok mindent a tagról amit kell :D Illetve mutass egy helyes normális választ, szerintem nem menne. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 minutes ago, anonymus said:

*****ság nincs ilyen, max a natolt ip de azt is visszakérheted. ÉS ittt koaxról beszélünk ha feltünt volna ott pedig nem natolunk. Amúgy *****a leírtad 6 sorban a semmit, 0 info tartalommal. 

Nem vettél észre valamit? @McBelaba Mekk mester gyakorlatilag semmihez nem ért,  fórum hozzászólásokból, internetes cikkekből mazsolázza ki a válaszokat. Ezért van az, hogy nem minden válasza helyes.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

*****ság nincs ilyen, max a natolt ip de azt is visszakérheted. ÉS ittt koaxról beszélünk ha feltünt volna ott pedig nem natolunk. Amúgy *****a leírtad 6 sorban a semmit, 0 info tartalommal. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 órája, fgabor87 írta:

Nem tudom, hogy tud-e ilyet. Majd utánajárok.
Gondolom modemen wifi kikapcsolható, DMZ beállítható, és fix IP-t is tudok benne MAC-hez rendelni.

Sajnos a telekomnál én is belefutottam, hogy van amikor olyan IP ad, amivel nem müködik a DDNS. Ha ez a helyzet nálad is akkor kívűlről nem fogod tudni elérni a cuccodat, mert az az IP amit ad neked az úgy tűnik hogy publikus, közben meg a Telkom belső NAT-otl IP ad neked. A googlén kerees rá és van olyan hivatkozás, ami megmondja neked, hogy az az IP cím amit te látszólagf a Telekmotól kaptál publikus IP címként az valóban publikus IP cím vagy NAT-olt IP cím. Ha NAT-olt, akkor 1414 hívd és mond el ezt, kapcsolják a Level2-es csoportot, ahol elmondodo és ott az emberke beállítja, hogy csak oylan IP címet adjon a Telekom DNS szervere ami valóban publikus IP cím.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen kikapcsolható, dmz van fix ip is van mac címhez. Bérleti időt is kitudod tolni kb fix ip-t kapsz csak beállítás nélkül.  Játszhatsz azzal is hogy mi van ha modemben kikapcsolod a dhcp-szervert és a te routered adja a dhcp-t.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom, hogy tud-e ilyet. Majd utánajárok.
Gondolom modemen wifi kikapcsolható, DMZ beállítható, és fix IP-t is tudok benne MAC-hez rendelni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

És ha a routeren lenne vmi script, ami felsikít hogy what is my ip ? my ip xy és azt tovább adja a ddns fele ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, ezt tudom. Ebben az fáj a legjobban, hogy a routerem nem jó IP-t fog leküldeni DDNS felé, és nem fogom elérni kívülről, így le kell mondanom a VPN-ről.

Nomeg kb 50 méter UTP kábelt kell behúznom koaxok helyére. Az sem lesz egyszerű, de most már lépni kell. Ígyis-úgyis kell már beltérit használni, eddig az volt a szempont, hogy nem kelljen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem

Van rajta, hdmi, scart, néha rca.

Marad a kódolatlan tv ip tv mellett is. Még egy darabig, de sokat nem bízok hozzá.  Iptv mellet nincs se modem se bridge mód!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok.

Nekem papíron még mindig analóg családi csomag van, hűségidő nélkül. Viszont havi 5090 ft-ot fizetek. Nem tudjátok, lehet erre még hőséget hosszabbítani? Olcsóbb lesz akkor?

Azt nézem, hogy az IP alap kb 3000 ft lenne, akár ez is jó lenne, ha jól tudom, csatornakínálatban kb ugyan az, mint a kódolatlan digitális. Egy ilyen előfizetéshez milyen beltérit adnak? Van rajta SCART csatlakozó?

Igazából a legkényelmesebb az lenne, ha maradna a kódolatlan digitális, de ha árban nem lehet lejjebb vinni, akkor sajnos át kell állnunk IP alapra. Elég sok kábelezési munkát jelentene, ezért nem szeretném, amíg lehet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

CMTS fejállomást jelent. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nagyon köszönöm a választ. Bár nem tudom, hogy mijaza a 'cmts', jelentsen bármit is, az már semmit nem segít. Kábeltévé szerződés most már másfél hónapja továbbra sincs, de bekövetkezett a legrosszabb: a nagy migrálás közepette - úgy tűnik - törölték az adott mt-azonosítóhoz tartozó többi (off-topic) szerződést is, vele együtt egy tés postafiók úgy kétezer levelét. Így már tényleg nincs semmi értelme maradni, kár, hogy ezt egy harmincvalahány éve meglevő kuncsafttal játszák el.

Neked, Nektek meg köszönöm a sok segítséget, ill. tanácsot. További szép estét! Sziasztok!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ápr 10-től Május 3-ig tart ez a folyamat az országban, május 3-án kerül beállításra az utolsó cmts-en.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

Lehet tudni, hogy a kábeltévés szerződések migrálása milyen állapotban van, mikorra várható az átállás befejezése, mikorra véglegesednek a maradó csatornák? Az ügyfélszolgálat meg kifejezetten nincs a helyzet magaslatán: telefonon egy hónapja nem sikerül semmilyen lényegi információt megtudni, az írásban feltett műszaki jellegű kérdésekre és programcsomag megrendelésére is csak egy 'panaszát elutasítottuk' jellegű választ tudtak kipréselni magukból. :(

Köszönöm.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@acel

Jaa, hogy azokat is mondod, úgy elképzelhető. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, btz írta:

@acel

De azt írtad, hogy az össz 1-3%, az egy háztartára levetítve is 1-3% és országosan is 1-3%, nem adódik össze, csak a volumen más. 

1-3 a set top boxokbol, 1-3, a porszívókbol, hűtő.mosogep, stb, 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@acel

De azt írtad, hogy az össz 1-3%, az egy háztartára levetítve is 1-3% és országosan is 1-3%, nem adódik össze, csak a volumen más. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 perce, btz írta:

@acel

Hogyan takarítasz meg 1-3%-ból 30%-ot, ezt nem teljesen értem 

Sok 1-3%bol, nem egyből, 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@acel

Hogyan takarítasz meg 1-3%-ból 30%-ot, ezt nem teljesen értem 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
41 perce, btz írta:

Ha 1-3%, akkor eléggé arányos az egy háztartásra jutó fogyasztással. Nem kevés de nem is olyan sok. 

Sok mert feleslegesen  megy el, mert a felhasználók kevésnek érzik a szolgáltatóknak még nem érdeke, csak a gyerekeinknek fáj.  egy erőművel kevesebb elég lenne. hasonló dolgokkal akár 30% őt is meg lehetne takarítani, Paks helyett.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

rendszereket jelentenek, épp ez az hogy nincs ott jellege a nagy egésznek hanem elő álít 1-2-3 féle streamet a rendszer. Ha pedig OTT jellege lenne akkor lehetne az amit te írsz.  Egyik kimeneten van rajta az TvGO is éppenséggel. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most