viper71

Roaming díj eltörlése

Kérdés

Helló! 

Idézet a Magyar Telekom méltányos használatra vonatkozó szövegéből:

1. Minden olyan nap, amikor az ügyfél bejelentkezett a belföldi vagy EU-n kívüli hálózatra, az adott ügyfél belföldi jelenléti napjának minősül a méltányos használat feltételeinek teljesülése szempontjából. A vizsgált időszakban a szabályozás hatálya alá eső ország roaming partnereinek hálózatán forgalmazott napok száma nem haladhatja meg a Magyar Telekom Nyrt. hálózatán forgalmazott napok számát.

Akkor most nem perceket figyelnek, hanem napokat? 

Ha reggel utazom külföldre, akkor az a nap még belföldinek minősül? No és ha aznap haza is jövök, akkor nem is roamingoltam? 

Nem egészen értem... 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

8 válasz erre a kérdésre

Ekkor: 2017. 06. 15. at 19:24, viper71 írta:

Idézet a Magyar Telekom méltányos használatra vonatkozó szövegéből:

1. Minden olyan nap, amikor az ügyfél bejelentkezett a belföldi vagy EU-n kívüli hálózatra, az adott ügyfél belföldi jelenléti napjának minősül a méltányos használat feltételeinek teljesülése szempontjából. A vizsgált időszakban a szabályozás hatálya alá eső ország roaming partnereinek hálózatán forgalmazott napok száma nem haladhatja meg a Magyar Telekom Nyrt. hálózatán forgalmazott napok számát.

Hello @viper71, az általad idézett Tés szöveg alapján napot néznek. és mivel te minden nap itthon is leszel, így meglesz a Tés bejelentkezés, nem lesz gond.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, nekem is ez jött le a szövegből, de a 1430 azt mondta, hogy ilyen nincs. Meg ugye az sem mindegy, hogy percet figyelnek vagy napot. 

Sebaj! Használom leírás szerint aztán majd szólnak ha nem jó. 😁

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

külföldön sok helyen  ezt ugy csináljak hogy ha egy napon legalabb 1x otthon bejelentkezel, az hazai napnak számít mindenképpen .. le van írva ez pl. az angol cégeknel pontosan. remelem itthon is csinálják majd ezt

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tsteve

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Ricsi13 Nekem is ez a véleményem. Ha pl ki menne hónapokra dolgozni és nem jönne haza akkor lenne gondban. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia! Nekem az a véleményem, hogy ha Te pl. ingázol két ország közt, de minden nap feljelentkezel a magyar hálózatra is, akkor nem lehet gond, az idézett szöveg alapján. (tehát saját példád alapján roamingoltál, de még az nap haza is jöttél, így csatlakoztál az itthoni hálózatra is).  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Oké ezt értem. De... Minden második héten dolgozom a sógoréknál mint sofőr. Reggel megyek, du jövök.  Kint többet beszélek, mint itthon. Unaloműzés. Most akkor mire figyeljek? Ha a napokat figyelik, akkor nem kell minden éjjel felhivnom a céges mobilom, hogy legyen belföldi forgalmam. ;) Na ez nem tiszta. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Fő lényeg az hogy hazai sim kártyával ne folytass életvitel szerű tartózkodást pl Bécsben. Életvitel szerű tartózkodás alatt értsd hogy ne legyél kint egy hónapon át a hazai kártyáddal. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most