makika

Sagemcom 5655v2 port forward beállítása

Kérdés

Sziasztok!

Új 1000-es csomagot váltottam és le lett cserélve a Huawey modemem a Sagemcom készülékre. Tud valaki ebben segíteni,hogy kell beállítani a torrentnél az aktivitást ?

419Portforwarding.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: makika

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

18 válasz erre a kérdésre

Kissebb fáljok elérése másolása meg képek zene és filmek elérése másolás nélkül mert androidon az X-plore fájlkezelüvel nem kell ezeket átmásolnom hogy meg nézzem egyébként Plex et használom de ott nem férek hozzá mindenhez csak a médiához.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

@MCMLXXXII

Ha csak egyirányú kapcsolat kell (az anyagaidat akarod elérni), akkor egy egyszerű web szerver jobb megoldás.

Pl.:

Abyss Web Server X1 (is absolutely free!)

https://aprelium.com/

Csak a web szerveres gépnek kell fix IP címet adni a helyi hálón, és a 80 portort erre továbbítani.

(Filezilla: Nálam nem a port továbbítás volt a gond, hanem a titkosítás mód beállítása.)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

sziasztok sagemcom FAST3686 routerem van és filazilla ftp szervert szeretném távolról elérni ebben tudnátok segíteni helyi hálon elérem 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok !

A leírtak alapján állítottam be mindent , de nem müködik !

Mi lehet a gond ? ? ?

Üdv

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem is frissült az eszköz,

Hardware Version 1.0
Software Version SG3G10000288
GUI Version 1.110.21

1 órába került mire újra felmászott az eszköz, nagy hála a telefonos üzletis szakértő helpdeskeseknek..szegény "srác" mit össze nem kűzdött mire visszahozta az eszközt..egy reset után.. de megcsinálta van netem..de majd jönnek megnézni mert a gpon led továbbra is ordít hogy piros, viszont a sebesség megvan a vonal minősége az én értékeim alapján amit látok a gpon menübe jók, viszont rámérni nem tud kívülről..ami valami nem túl jó dologra utalHAT. amúgy a frissítés után az eszköz MIKROTIK felülettel fogadott :D ami azért nem gagyi a rúter világban ha jól tudom.. átcsomagolt mikrotik ? :D Telekom színvilággal felülettel ? ez csak jó lehet..

GUI 1.110.9 volt.. lefotoztam direkt.. csak ez változott semmi más..

Modem mód továbbra sincs.. gateway se...szal modemrúterként üzemel ebbe kötött switch mehet csak meg AP be valami ha jól mondom..

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: degec

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mi a Sagemcom 5655v2 AC új szoftverének a verzió száma?

Nálam:

SG3G10000236

(F@st 5655v2 AC menü - Device Info)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ugyanolyanra,de állítólag új szoftverrel. A lényeg,hogy ez szuper gyors,hogy meddig...majd elválik.:D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@makika

Mire cserélték? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megoldódott a probléma a "csodálatos" Sagemcom cserével ! A csere után 2 perccel minden OK lett !

Köszi a segítségeteket.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@makika

Rakj fel képet a torrent kliens beállítási ablakáról is. 

Online portcheckerrel ellenőrizd a port állapotát. Erről is tegyél fel képet. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem működik ! Sagecomom van.. TCP+udp-t állítottam a portforwardnál és az Enable UPnP IGD  is be van kapcsolva.. !!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Sajnos nem működik semmilyen módon ! Nem képzelhető e el , hogy  Sagemcom hibás ?

Halo-kapcs..jpgPort-Ford-12.30.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: makika

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@makika

A sercicw namehez szerintem bármit beírhataz, az csak egy elnevezése a szabálynak. Pl beírod hogy torrtent vagy utorrent. 

External hosthoz, ne írj semmit. Ha nagyon nagyon megköveteteli, akkor írj ida 0.0.0.0-t.

Akkor ha a kliens a 61000-t használja, akkor azt írd be. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, btz írta:

@makika

Torrent kliensen rámész a kapcsolati beállításokra. Megnézed melyik portot használja, és azt írod a Sagemcom External, Internal portjához. 

Itt egy példa, utorrentes klienssel:

uTorrent-Optimization-Guide-Simple-Tricks-for-the-Best-Performance-310202-6.jpg

Itt a példa szerint a 37939 portot kell beírni, te pedig azt írod be, ami nálad szerepel.

Ha nem működik, akkor valami nem stimmel. Ellenőrizd le hogy a géped LAN ip címe az e ami meg van adva (192.168.1.73)

Optikán nem NAT-olják a WAN címet a legutolsó információim szerint, így az nem lehet gond. 

Eddig én is eljutottam,minden ok is volt,de ha a többi adatot nem töltöm ki,(service name, external host) nem rögzíti a portot ! Ezekhez mit kell írni ? Az ip cím (192.168.1.73) ez ami megvan adva jó ! A kliens port 61000- re lett beállítva,amely a Huawey-el működött !

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@makika

Torrent kliensen rámész a kapcsolati beállításokra. Megnézed melyik portot használja, és azt írod a Sagemcom External, Internal portjához. 

Itt egy példa, utorrentes klienssel:

uTorrent-Optimization-Guide-Simple-Tricks-for-the-Best-Performance-310202-6.jpg

Itt a példa szerint a 37939 portot kell beírni, te pedig azt írod be, ami nálad szerepel.

Ha nem működik, akkor valami nem stimmel. Ellenőrizd le hogy a géped LAN ip címe az e ami meg van adva (192.168.1.73)

Optikán nem NAT-olják a WAN címet a legutolsó információim szerint, így az nem lehet gond. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia.

Jó lenne ha részletesebbenleírnád, hogy mit hogyan mert,mert ez a két adat beírásával sajna nem sikerül beállítani ! Nem vagyok otthon ebben a kliens problémában...:$

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
22 órája, btz írta:

Üdv @makika

Ha a torrent kliensed azon az 192.168.1.73 ip címmel rendelkező gépen fut, akkor megnézed a kliens beállításainál, hogy milyen portot használna. Azt beírod az internal és external porthoz. Online port checkerrel ellenőrized, hogy jó e.

22 órája, btz írta:

Üdv @makika

Ha a torrent kliensed azon az 192.168.1.73 ip címmel rendelkező gépen fut, akkor megnézed a kliens beállításainál, hogy milyen portot használna. Azt beírod az internal és external porthoz. Online port checkerrel ellenőrized, hogy jó e.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv @makika

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most