Ugrás a tartalomhoz
  • 0

HD adás darabos


Vass Zoltán

Kérdés

Az alábbi problémát tapasztalta már valaki? Mi okozhatja?

Nyíregyházán pár hete bővítették az IPTV HD kínálatot. Azóta a minőség nálam elromlott. Focit például lehetetlen nézni. Olyan, mintha egy lassító speciál effekt lenne az adáson. Gyors mozgásnál mintha kimaradnának teljes képkockák. Folyamatos és éles a kép, nincsenek pixelhibák, fagyások sem, de rontja a szemet a darabos mozgás.

Tegnap volt a BL döntő. Átraktam földi HD adásra. Gyönyörű éles kép, folyamatos mozgás.  Labda és játékosok is, gyors képernyőmozgások hiba nélkül.

Tegnap a telekomnál már az RTL híradón is észrevettem, hogy mozgatja a fejét a bemondó, és darabos a mozgás.

Bejelentettem hibára. Kijött egy ember, szerintem nem is látta, hogy miről beszélek. Hardver reset, aztán lezárták a munkát azzal, hogy  a hiba biztos nálam van. Csak azért írtam ezt le, mert keresem a neten ezt a problémát, de nem találok semmit.

Korábban csak a Spíler HD volt ilyen, a Sport1 HD, Sport2 HD M4 HD jó volt. De most ezek is elromlottak. Sávszélesség probléma lenne? Túl sok a HD adás, nem bírja a hálózat?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 5
1 órája, Vass Zoltán írta:

Az alábbi problémát tapasztalta már valaki? Mi okozhatja?

Nyíregyházán pár hete bővítették az IPTV HD kínálatot. Azóta a minőség nálam elromlott. Focit például lehetetlen nézni. Olyan, mintha egy lassító speciál effekt lenne az adáson. Gyors mozgásnál mintha kimaradnának teljes képkockák. Folyamatos és éles a kép, nincsenek pixelhibák, fagyások sem, de rontja a szemet a darabos mozgás.

Tegnap volt a BL döntő. Átraktam földi HD adásra. Gyönyörű éles kép, folyamatos mozgás.  Labda és játékosok is, gyors képernyőmozgások hiba nélkül.

Tegnap a telekomnál már az RTL híradón is észrevettem, hogy mozgatja a fejét a bemondó, és darabos a mozgás.

Bejelentettem hibára. Kijött egy ember, szerintem nem is látta, hogy miről beszélek. Hardver reset, aztán lezárták a munkát azzal, hogy  a hiba biztos nálam van. Csak azért írtam ezt le, mert keresem a neten ezt a problémát, de nem találok semmit.

Korábban csak a Spíler HD volt ilyen, a Sport1 HD, Sport2 HD M4 HD jó volt. De most ezek is elromlottak. Sávszélesség probléma lenne? Túl sok a HD adás, nem bírja a hálózat?

 

HDMI kábel cseréltél már?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ApaFia
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4
3 órája, Vass Zoltán írta:

Az alábbi problémát tapasztalta már valaki? Mi okozhatja?

Nyíregyházán pár hete bővítették az IPTV HD kínálatot. Azóta a minőség nálam elromlott. Focit például lehetetlen nézni. Olyan, mintha egy lassító speciál effekt lenne az adáson. Gyors mozgásnál mintha kimaradnának teljes képkockák. Folyamatos és éles a kép, nincsenek pixelhibák, fagyások sem, de rontja a szemet a darabos mozgás.

Tegnap volt a BL döntő. Átraktam földi HD adásra. Gyönyörű éles kép, folyamatos mozgás.  Labda és játékosok is, gyors képernyőmozgások hiba nélkül.

Tegnap a telekomnál már az RTL híradón is észrevettem, hogy mozgatja a fejét a bemondó, és darabos a mozgás.

Bejelentettem hibára. Kijött egy ember, szerintem nem is látta, hogy miről beszélek. Hardver reset, aztán lezárták a munkát azzal, hogy  a hiba biztos nálam van. Csak azért írtam ezt le, mert keresem a neten ezt a problémát, de nem találok semmit.

Korábban csak a Spíler HD volt ilyen, a Sport1 HD, Sport2 HD M4 HD jó volt. De most ezek is elromlottak. Sávszélesség probléma lenne? Túl sok a HD adás, nem bírja a hálózat?

 

Átlapoztam most pár HD csatornát, de nem tapasztalok darabos mozgást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

HDMI kábel csere volt már. A szobák közt is megcseréltem a beltérit. Áramtalanítva minden, a digitális elosztó is. 

Az érdekes még, hogy amikor egy HD csatornára lapozok, 1-2 másodperc állókép, és csak ez után indul el.

A beltéri 1080i felbontásra állítva.  Tehát semmi nem változott nálam, csak a Telekom adás romlott el :-)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezt írtam legutóbb a Telekomnak, jó sok webes nyomozás után. Várom a választ:

A hiba kb.1 hónapja fennáll, azóta, hogy több új HD csatorna bekerült a kínálatba. Darabos a kép HD adásoknál, a sport csatornák gyors kamera mozgásoknál nézhetetlenek. Mintha egy lassító effektus lenne az adáson. Mintha egy dokumentumfilm lenne. Nem folyamatos a mozgás. Nincsenek pixelhibák, vagy fagyások. Mintha 1--1 képkocka kimaradna, ezért tűnhet darabosnak a kép. Ha HD csatornára váltok, pár másodperc késéssel indul csak az adás. Ez sem volt jellemző korábban, bár előfordult. Fórumokon olvasva, ez talán "szappanopera effektus", vagy motion picture effektus. Egyik TV készülékünkben sincs ilyen beállítási lehetőség. A frame per secundum beállítás is érdekes lehet. (hány képkocka kerül megjelenítésre másodpercenként). Ez nincs elállítva a telekom rendszerében? Amit kértem még: eldobott ip csomag, multicast lyuk, packet loss, stb ellenőrzése. Mind a 2 TV-n ez a hiba, beltériket már megcseréltem, HDMI kábeleket is. A digitális elosztó: Huawei HG850A

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok, 

4 év után újabb helyszín, ugyanez a probléma. Most kötötték be a múlt héten.

2 android smart box. Az egyiken szuper jó a foci. 

A másik boxon meg mintha egy-egy képkocka kimaradna. Megy az adás, de mintha rajta lenne egy lassítás. Nekem nagyon zavarja a szemem.

Nem értek hozzá, csak próbálok tippelni. Olyan, mintha a frame/secundum érték nem lenne jól beállítva. A hang és a kép nem csúszik, de mégis darabos.

Vagy nincs elég sávszélesség, és ezért lesz darabos. 

Az előző helyen az oldotta meg, hogy átváltottam egy nagyobb internet csomagra. 

Itt most  NET 500 van. Ezzel nem lehet probléma.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom
21 órája, Vass Zoltán írta:

Sziasztok, 

4 év után újabb helyszín, ugyanez a probléma. Most kötötték be a múlt héten.

2 android smart box. Az egyiken szuper jó a foci. 

A másik boxon meg mintha egy-egy képkocka kimaradna. Megy az adás, de mintha rajta lenne egy lassítás. Nekem nagyon zavarja a szemem.

Nem értek hozzá, csak próbálok tippelni. Olyan, mintha a frame/secundum érték nem lenne jól beállítva. A hang és a kép nem csúszik, de mégis darabos.

Vagy nincs elég sávszélesség, és ezért lesz darabos. 

Az előző helyen az oldotta meg, hogy átváltottam egy nagyobb internet csomagra. 

Itt most  NET 500 van. Ezzel nem lehet probléma.

 

Szia Zoltán!

Kérjük, hogy privát üzenetben írd meg az MT ügyfélazonosítódat, a mobilszámodat és a problémát, hogy továbbíthassuk a műszaki csoportunknak.

Együttműködésedet köszönjük!

^Timi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Na, megoldódott a probléma.

Hibás android box beállítás volt. A képernyő felbontás erre volt állítva: automatikusan a legjobb. Ennél a 2. boxnál nem full HD tv van, hanem csak sima Hd. 720p felbontást tud. Kapta a jelet a legnagyobb felbontáson, és ez így "darabos" mozgást okozott.

Az android box menüben itt kell átállítani: Beállítások/Android TV bállítások/TV beállítások/Képernyő/Képernyő felbontás. Itt ki kell kapcsolni az automatikusan a legjobb beállítást. Ezután kézzel a képernyőmódot 720p 50Hz-re állítottam. És láss csodát: gyönyörű folyamatos mozgás minden csatornán. Különösen szembetűnő a sport csatornáknál. Sajnos a telekomos szakemberek, akik telepítik a rendszert, erre nem gondoltak.

(Még az hozzá tartozik, hogy az évekkel korábbi esetnél nem oldódott meg a helyzet. Rosszul emlékeztem. Ott lemondtuk a TV előfizetést, és a földi adást néztük a továbbiakban.)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...