Bandesz

Telekom Univerzális távirányító összehangolása LG tv készülékkel!

Kérdés

Sziasztok!

Bekötötték az IPTV-t az univerzális távirányítót nem tudom összehangolni a tv-t a megadott kóddal.

Hiába írom be a papíron megadott sorszámokat nem reagál a tv.

Tv típus:  LG 50UK6950PLB 

A távirányító: https://www.telekom.hu/static-la/sw/file/univerzalis-taviranyito-hasznalati-utmutato-0613.pdf

Valakinek ötlete hogy miért nem sikerül?

Köszi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

9 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

Ekkor: 2020. február 9. at 10:49, Bandesz írta:

Kipróbáltam egy Samsung tv-n is a tanítását ennek a távirányítónak de ott sem sikerült.

Két távirányító közül egyiket sem lehet tanítani.

Próbáld meg megkeresni a gyártó oldalán a távírányító leírását, ott biztosan írják ha univerzális, mert akkor azt is le kell írniuk, hogyan lehet egy adott TV-vel összehangolni.

Neme van egy Meliconi univerzális távírányítom, ami kb olyan 5000 TV,SetTopBox,Video, és műholdvevővel müködik, csak be kell tanítani, hogy kezel azt. A lényeg hogy a távíránító infra ledes kommunikációval küld adatokat a cuccoknak, és ezt amik más-más gyártó esetén eltér, mármint a küdött adatok tipusa, impulzus sorozatok hossza és a közte lévő sünetek hozszza.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: McBelaba

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az nem jó :( de akkor mindkettőt próbáltad mindkét tévével, és egyikkel sem sikerült egyiket sem? fura. mindenesetre ha így van, cseréltesd

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kipróbáltam egy Samsung tv-n is a tanítását ennek a távirányítónak de ott sem sikerült.

Két távirányító közül egyiket sem lehet tanítani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@teherwagon  két  technicolor isb2201 beltérim van ugyanezzel a távirányítóval. 

Ha lenne a technicolor isb2201 beltérihez kódom akkor betudnám lőni egy szekrényben lévő Hama 12307-es univerzális távirányítóhoz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Gond nélkül mennie kellene pedig :( van másik beltérid @Bandesz, aminek a távjával próbálgathatnád? ha nincs, vagy ha bebizonyosodik, hogy rossz a távirányító, én a helyedben cseréltetném (Té üzletben cserélik, ha bemész) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

@McBelaba az amit belinkeltem az a távirányítóm van ezen pedig nincs csillag gomb :-(

Telekomos szerelő mondta hogy tanítható a távirányító mert univerzális. 

Üdv:

Bandesz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Minden távirányítóban lévő Chip-nek van egy beállítási lehetősége. Ez allat azt értem, hogy a távírányító bekapcsolásakor egy rejtett kódot kell megadni, majd utánna a távirányító leírásában szereplő Chip kódot beírva, a távirányító Chip-je beállítja a kódban megadott televizíóhoz szükséges müködési feltételeket. Javaslom a TV tipusárak és a távirányító tipusára keresésé a net-en, mert ha valóban ilyen a táviránmyító Chip-je, akkor ennke müködnie kell. Azt azért tudni kell, ha a távírányítótó kóddal beállítod az adott TV tipushoz, utánna már csak a beálított TV tipussal fog müködni. Amúgy ha jól emlékszem, akkor a bakapcsolás után a csillag gombot kell megnyomni, majd utánna egy 4 számjegyből álló gyártói kódot és ennek hatására állítja magát az adott tipushoz. A sima mezei alapállapototo a csillag és 4-db 0 magadásával lehet visszaállítani.

Üdv.: Mc.Bélabá

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia @teherwagon sajnos a TV-t sem tudom se kikapcsolni vele se be. Hiába írom be a 9921628-as kódot a némítás gombra sem reagál.

Ez a leírás nekem is megvan de sajnos nem jó. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Hello @Bandesz, a tévé be-kikapcsolása sem megy vele? azért kérdezem, mert nekem is LG-k vannak, és kábé ezt lehet velük (vagy béna vagyok, és nekem ennyit sikerül), szóval ne számíts fullos irányításra. ha ez sem megy, akkor viszont türelemjáték, az ilyen-olyan gombnyomogatásos párosítás miatt nekem is több próbából jött össze (egyet kaptam helyben programozva, a többit én állítottam többedik nekifutásra)

"1. Nyomja le a piros és kék gombokat egyszerre körülbelül 3 másodpercig. Ezt követően a set top box bekapcsoló gomb körüli LED pirosra vált. 2. Üsse be a 9921628 kódot 3. Tartsa lenyomva a Némítás gombot mindaddig, amíg a TV-készülék el nem halkul. 4. Amennyiben a TV elhalkul, nyomja meg az OK gombot, amivel a TV funkció beállításra kerül. "

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: teherwagon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most