haveagoodfeeling

Internet sebesség csökkenése

Kérdés

Szép estét!

Az lenne a problémám, hogy az utóbbi időben, mióta új számítógépet vásároltam, az internet sebességem, a szerződésben foglaltaknak (ami 65Mbps)  nem tesz eleget. Alkalmanként valamilyen okból kifolyólag sikerül elérnie az internetemnek a 44-45 Mbps-t viszont ez ritka, leggyakrabban 8-9Mbps a letöltési sebességem. Szeretném megtudni hogy mi okozhatja ezt a gondot, illetve azt, hogyan lehetne ezt a problémát megoldani. Router újraindítás, illetve a számítógépen való hálózati kártya  driverének  frissítése sem oldotta meg sajnos ezt a gondot.

Előre is köszönöm..
:D

9595903186.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

9 válasz erre a kérdésre

Szia haveagoddfeeling! Javasoljuk, hogyha a Telekom otthoni internet sebességét szeretnéd mérni, akkor  (a pontos adatok érdekében) a Magyar Telekom hálózatában kialakított tesztszerverrel mérd le, melyről ide kattintva találhatsz információt. Amennyiben a garantált értéknél alacsonyabb az internet-hozzáférésed sebessége, akkor kérjük, hogy vedd fel a kapcsolatot a Telekomos chates ügyintézőinkkel és jelentsd be a hibát náluk! Munkatársainkat hétköznap 7-22, míg hétvégén és munkaszüneti napokon 7-20 között weboldalunkon, felugró ablakban (pl.: készülék keresésekor) érheted el. Az okozott kellemetlenségért elnézésed kérjük! Együttműködésed köszönjük!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, haveagoodfeeling írta:

Egy elég erős configom van, Windows 10 OP rendszerrel, igen próbáltam, a sebesség változatlan.

Szelessav.net oldalon milyen sebesseget mérsz? A hálókártya lehet a szűk keresztmetszet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egy elég erős configom van, Windows 10 OP rendszerrel, igen próbáltam, a sebesség változatlan.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
55 perce, haveagoodfeeling írta:

Most mértem egy sebességet telefonról, és itt közel 46 Mbps eredményt mutat. Miért lehet az, hogy a számítógépen ez az érték csak 8 Mbps? 

Screenshot_20200612_233612.jpg

Milyen gép, milyen operációs rendszer? Próbáltad másik utp kábellel is?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most mértem egy sebességet telefonról, és itt közel 46 Mbps eredményt mutat. Miért lehet az, hogy a számítógépen ez az érték csak 8 Mbps? 

Screenshot_20200612_233612.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csak és kizárólag egy mezei Telekomos Digitális Elosztó van, semmiféle más, így ezt sajnos nem tudom kiiktatni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, haveagoodfeeling írta:

Számítógépen és az okos tv-men vezetékesen, telefonról pedig WiFi hálózatról használom. Viszont amikor a tv-n mérem meg az internet sebességét, 46 Mbps-t ír, a számítógépen ez az érték pedig 7-8 Mbps. Ezt is furcsálom egyébként.

Kösd össze közvetlenül a Telekomos modemet a gépeddel, és úgy mérd meg a sebességet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Számítógépen és az okos tv-men vezetékesen, telefonról pedig WiFi hálózatról használom. Viszont amikor a tv-n mérem meg az internet sebességét, 46 Mbps-t ír, a számítógépen ez az érték pedig 7-8 Mbps. Ezt is furcsálom egyébként.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, haveagoodfeeling írta:

Az lenne a problémám, hogy az utóbbi időben, mióta új számítógépet vásároltam, az internet sebességem, a szerződésben foglaltaknak (ami 65Mbps)  nem tesz eleget. Alkalmanként valamilyen okból kifolyólag sikerül elérnie az internetemnek a 44-45 Mbps-t viszont ez ritka, leggyakrabban 8-9Mbps a letöltési sebességem. Szeretném megtudni hogy mi okozhatja ezt a gondot, illetve azt, hogyan lehetne ezt a problémát megoldani. Router újraindítás, illetve a számítógépen való hálózati kártya  driverének  frissítése sem oldotta meg sajnos ezt a gondot.

Előre is köszönöm..
:D

Wifi, vagy vezetékes hálózaton  használod a gépedet? Javaslom, hogy a router kiiktatásával a modemet utp kábellel összekötve a számítógéppel is mérj sebességet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most