Ugrás a tartalomhoz
  • 8

Magas Ping (ms) + Pocket Loss az elmúlt 1 hónapban


xnuke097

Kérdés

Üdv,

Az elmúlt 1 hónapban folyton azt tapasztalom hogy főleg a késő délutáni óráktól kezdve (17:00) az online játékok nagy része mint például a World of Tanks és a PUBG nagy pinget produkál (130+ms) és eszméletlen hatalmas nagy pocket lossok vannak meccsek közben, emiatt lehetetlen játszani.


Kérdésem az lenne hogy ezt hogy lehet-ne megszüntetni, mert kezd nagyon idegesítő lenni.


World of Tanks közben futtattam a ping plotter nevű programot és mint kiderült a hatalmas ping a  Deutsche Telekom AG vonalaktól jön, ergó nem a játékkal van probléma!

Az összes portot megnyitottam mindkét játéknál, ami után 2 napig működött normálisan megint minden, de viszont ma megint elkezdte ezt az egészet csinálni, sőt rosszabb lett mivel most már 300ms felé is felugrott!
A Wot EU2-es szerverén ami Luxemburgban található, ennél még rosszabb, mivel ott majdnem 100% pocket lossom van!

 

Képkivágás.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 315
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Bármihez csatlakoznék aminek van értelme, de ez is a  telekom fóruma, ahol a "szakemberek" figyelnek segítenek ahol tudnak. Ebben konkrétan nem tudnak és nem is akarnak. Mitől lesz jobb ha levélben megy el? 

Le leszünk ugyanúgy szarva. Egyet megígérhetek nekik, ha megszabadulok tőlük, egy telekomos számot nem fogok többet felhívni, nemhogy bármire előfizessek náluk. 

És ahogy lapítanak itt, pedig olvassák a panaszunkat, és ráadásul egyre többen vagyunk. Magasan a leggyengébb internet szolgáltató.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, TheNegativeOne írta:

Udv parancsnokok es egyeb online jatekokkal jatszani nem tudok... Honapok ota erdemben nem tortenik semmi az ugyunkben. Nyilvan egy szuk keresztmetszet vagyunk es nagyon ugy tunik a Telekomot kicsit sem erdekli a problemank. Szamtalanszor jelentettem mar be a hibajelenseget de semmi eredmeny. Egy belsos munkatarsuk akit ismerek azt javasolta adjunk be csoportos panaszt. En megirnam ezt a levelet amihez csak egy nevre es egy MT azonositora van szukseg. Akinek mar kivan a cerka a Telekommal csatlakozzon ! Minel tobben leszunk annal valoszinubb hogy egyaltalan foglalkozni fognak velunk. Akit erdekel a dolog kuldjun emailt nekem a szilagyi.david88@gmail.com cimre. Egy probat szerintem meger. Csatlakozzatok. udv David.

Szia TheNegativeOne.
Tiszteletre méltó a törekvésed. Ebben a helyzetben én is ezt csinálnám. Plusz érdemi változás nem is lesz, ha nem megy utána az ember..
Régebben voltam már itt. Információ gyűjtés gyanánt. Külföldön élek (Németország) és azelőtt soha nem voltam telekomos előfizető.
El sem tudtam képzelni a hiba eredetét. Végig jártam minden utat ami csak lehetséges volt.
Miután "azonosítva" lett. Az itteni fórumokon is elég gyakori jelenségként titulált "problémát" hamar le is tudták az ügyintézők itt is.
Miszerint: Érdemi változás akkor lesz, ha mind a két fél belemegy a fejlesztésbe. Pontosabban ahol a csomagtorlódások és egyéb nyalánkságok végbe mennek.
Mivel ugye a hiba nem a telekom vonalán van. xDD
Így pedig "jóvan" a *****nak.. Hogy ezt biztatásnak, lekakkantásnak vagy csak böfögésnek szánták a mezei user-nek.. Azt már nem tudom.
Mondjuk már nem is érdekel. Mert beköttettem a konkurenciát (pirosakat) és azóta !!!!EGYSZER SEM!!!! fordult elő a probléma!!!
Lassan 3 hónapja élvezem minden percét!!
Igaz decemberig fizethetem az ótvaros netet még. De már nem érdekel.

Nem tudom, hogy a "szűk keresztmetszet vagyunk" dolgot iróniának szántad vagy sem. De az biztos, hogy jó az több ezernek is..
Csak holt lila *****ja nincs az illetőknek a "hibákról"!
Nem egyszer láttam már a WeAreTheVR csoportban(FÉSZBÚK), hogy ezután a hiba után "nyomoztak". Az ideg szétfeszítette már az emberek agyát..
Ott is az első beszólás: Tuti a játék a *****... Nyilván xDDD
Pedig ott majdnem 1OO.OOO-en vannak.
Sok szerencsét a "harchoz" és kitartást!! Továbbra is nyomon követem az eseményeket!!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Én küldtem az adatokat TheNegativeOne-nak.

 

Sajnos már én is régóta küzdök itt magamban. Aktív hibajegyem nekem is volt, mert emailben tettem panaszt, ahol linkeltem a fórumot, meg egy rakás pingplotter mérést, olyat is, amin ugyanabban az időbben pingeltem a szervert a munkahelyemről is. Jött is SMS hogy vizsgálják a hibát. Aztán meg, hogy náluk van a hiba, megpróbálják elhárítani. Aztán pár napra rá kaptam SMS-t, hogy elhárították a hibát. Két napig jó volt minden, aztán ujra nem... Azóta sem sikerült megoldani.

Én egy hónapig használtam a VPNgame szolgáltatást, működött is szépen a maga kis ***** kliensével (havi 1-2 dolcsiért ennyi jár) nem voltak lagok, meg bement a ping 20-80 közé. Kicsit bizalmatlan vagyok az orosz üzemeltetőkkel szemben, meg a fizetési oldal sem volt túl bizalomgerjesztő. Előtte már próbáltam az EXITLAG-ot ingyenes próbaverzióban ami szintén jól működött, és kicsit bizalomgerjesztőbb mind az alkalmazás, mind a fizetési oldal, csak hát 6,5 dolcsi egy hónap. Most újra előfizettem, így minden f@sza, de ez így nem tatrtható, hogy a net mellé kell ezt is fizetni, ha játsznai akarok.

 

Szóval kedves Telekom!

Ha nem akarnak semmit tenni a hiba elhárítására, akkor nekem az is jó, ha kapok 6,5 dollár kedvezményt az előfizetési díjból, és megoldom magamnak a zökkenőmentes játékélményt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Azért ez még kikivánkozik belőlen hogy tisztán lássátok a telekom, és a konkrétan ide kiszálló szerelő hozzáállását.

Bejelentettem egy hibát, kijött a szerelő (elfelejtettem az ügyfélszolgálatosnak jelezni, hogy egy konkrét szerelő ide ne jöjjön többet, persze ő jött, már a telefonban akkora ***** volt amikor felhívott), hatalmas felsőbbrendűség, kioktatás, totál hülyének nézésnek voltam kitéve ismét. Szóval ismertem, volt már nálam, egy darabig tűrtem megint, utána megjegyeztem hogy vegyen vissza ebből az arrogáns viselkedéséből. Erre megfenyegetett hogy elintézi hogy felmondják velem a szerződésemet. Visszakérdeztem hogy ezt most jól hallottam? Volt önbizalma, megismételte 2 tanú előtt. Kibírtam, nem jelentettem be. Ja igen, azt is mondta hogy volt már erre példa. Ezt értitek? Kirúgatott ügyfelet a szerelő!!!

Ezt csak azért írom be, hogy vannak ilyen szerelők is, meg persze normálisak is. Ezek után kinek van kedve bejelenteni bármi itt? Minek, vagy úgysem foglakoznak a problémáva, vagy megfenyegetnek. Kell ez nekem? Az ügyfél gyors lerázása a fő cél nem a segítség és a probléma megoldása. 

Annyit mondok hogy ebben a helyzetben kevesen bírták volna ki tettlegesség nélkül

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Gele
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 11. 24. at 11:24, Telekom szakértő írta:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretnénk kérni, hogy kollégáink kivizsgálhassák és javíthassák a többetek által jelzett routing / magas ping problémát. Kérjük az alábbi adatok / információk közül szedjetek össze minél többet és - akár csatolt képek formájában - posztoljátok ide a témához. Az össszegyűjtött információkat pedig továbbítani fogjuk illetékeseink felé. Köszönjük szépen az együttműködéseteket. Amire szükség lenne a vizsgálatokhoz:

- Az érintett játékok megnevezése
- Egy minél pontosabb idősáv megjelölése amikor jellemzően jelentkeznek a problémák
- IP címeket, melyek irányába tapasztaljátok a magasabb ping időt (jó lenne ehhez minél több célcímet, lehetőleg pingelhetőket összegyűjtenünk).
- Ping és Trace route információk, akár képernyőképek csatolásával.

Köszönjük szépen az együttműködéseteket. ^Dániel

Szia Dániel!

Akkor én is beállok a sorba, nálam márciusban kezdődött valamikor a probléma, elsősorban Counter-Strike:Global Offensive-vel játzsok, ahol talán a legfontosabb a ping és packet loss elkerülése versenyszerű használathoz, de szerintem a játék itt oly mindegy, mert a pingelős időszakokban még teamspeaken is rosszabb ping értékeket mérek lossokkal együtt, szóval minden érték rossz lesz, ahol az adat nem megfelelő útvonalon közlekedik.
Csatoltam egy tegnap készített grafikont, amelyről egész jól kivehetők az intervallumok, 3-4 fele kezdődik, 3/4 11 fele áll vissza, nyilván amikor mindenki használja. Egy random szerverrel mértem a kapcsolatot, de több ezer másikkal is megtehetném.

Nagyon örülnék, ha megoldódna ez a probléma, a szokásos köröket már lefutottam én is Önöknél, másodjára már azt mondták megvan a hiba oka, javítva, de nem történt semmi. A pontosabb beazonosításhoz az MT-m: 860262467, ez pedig a hibajegyem: 97682412.2, amit másodjára zárnak le, miszerint nem Önöknél a hiba, vicc.

Üdv,
Karesz

0413_ping.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kos.KARCSI
Adathiány
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv,

 

nekem is ugyanez a problémám, lassan fél éve minden egyes nap 19 óra után folyamatosan 20-50%-os packet lossom van, katasztrófa, amit a telekom művel. A hibát bejelentettem (97907781.3).

Valakinek megoldódott ez végül? Vagy már mindenki szolgáltatót váltott?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: molnar.robin
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2021. 04. 22. at 21:13, molnar.robin írta:

Nyugi, nekem a kommentjeimet is kitörlik már :)

Nekem is elkezdték, valamint büntetőpontokat osztogatnak, mint valami óvodásnak... nagyon aranyos, hogy erre van emberük és idejük, érdemi választ adni viszont nincs. Jár a keksz!

Viszont valaki segíthetne értelmezni:

Büntetés :
  • 50 büntetőpontot kapott, ami nem évül el.
  • Tartalom moderálva - 2 2 hónapja és 4 4 napja

Ma moderálták, de azok a számok elég menők ott. Köszi Kata O.! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, TheNegativeOne írta:

Udv lazadok... Fejlemenyek :D Tobb mint egy hetet ultek a hibajegyemen... Jott egy sms: problemat elharitottuk... A tobbit gondolom kitalaljatok... A csoportos panaszhoz kellene meg par ember eddig kb 10 en vagyunk es az nem tul sok :( . Meg ha esetleg valaki segitene a level megfogalmazasaban azt megkoszonnem csak hogy szakkifejezesek teren ne irjak *****sagokat... Szegyen amugy hogy lassan fel eve all fent ez a problema es ha telefonon bejelented azt mondjak nem tudnak rola. Ennek a forumnak se latom ertelmet ugyhogy ha kibannolnak igy jartam de ebbe a pontgyujtesbe en is beszallnek hatha osszejonnek a pontok es kapok egy mosogepet vagy valami :DD Szoval Telekom a mocsokos roman zsiraf ***** anyatokat *****tok meg hogy fel eve keptelenek vagytok kijavitani a ***** ***** telibevert otvar ***** neteteket mi az anyamat kell csinaljak vagy kit kell leszopni hogy tortenjen valami ? Koszonettel David

 

Nálatok legalább találtak hibát, nekem azzal zárják le a hibajegyet, hogy nem találtak hibát.

Most akkor van hiba vagy nincs hiba? Döntsük már el..

 

Tök jó Vandával beszélgetni, majd huszonéves lányokkal technikai dolgokról, trace routot akar csináltatni velem. Mondom, oké, azt hogy kell.. Jah hát Ő azt nem tudja.. Mondom oké, akkor kapcsoljon egy műszakist, akivel techikailag lehet érdemben beszélni. Hát azt nem lehet.. Majd visszahívnak.. Jah.. hívtak.. gondolhatjátok.. majd jön az sms, hogy hibajegy lezárva.

Egyébként tudok tracert-t csinálni, csak kíváncsi voltam technikailag Ők mennyire vannak toppon a saját munkakörükben. Nem csalódtam..

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: molnar.robin
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 perce, molnar.robin írta:

Nálatok legalább találtak hibát, nekem azzal zárják le a hibajegyet, hogy nem találtak hibát.

Most akkor van hiba vagy nincs hiba? Döntsük már el..

Nyilván van hiba, mégpedig routing, ezt oldja meg nekem az exitlag, csak az meg plusz pénz. Nincs még egy ilyen szolgáltató magyarországon, ami így szarik a problémánkra. Márpedig csak náluk van gebasz, ha ezt más szolgáltató meg tudja oldani...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok,

Új hírekkel tudunk szolgálni a magas ping probléma/pocketloss témában. Munkatársaink mind műszaki, mind egyéb területeken folyamatosan dolgoznak azon, hogy ne csak az internetkapcsolat legyen folyamatos, hanem a jelzett játékszolgáltatók felé is tökéletes legyen az élmény. Ennek időigényességének oka az, hogy az interneten minden szolgáltató maga dönti el merre, és milyen feltételekkel adja át a forgalmát.

Mint korábban említettük, vannak olyan játék szolgáltatók (nem mind) akik olyan hálózati szolgáltatóknál üzemeltetik játékaikat, akiknek egyes szolgálatók felé rövidebb, mások felé hosszabb útvonalon adják át ezen hálózati adatokat.

Ezen csak akkor lehet változtatni, ha a játékszolgáltatók is nyitottak erre, ezért is kértük, hogy feléjük is menjen jelzés, hogy az ő hálózatszolgáltatójuk is legyen partner az útvonalak optimalizálásában, hiszen nem internetszolgáltató specifikus, amit jeleztek. Ebben mindenki együttműködésére szükség van.
Páran megtettétek ezen jelzéseket feléjük, amit nagyon köszönünk Nektek. Felvették velünk a kapcsolatot a partnerek, így lehetőségünk nyílt arra, hogy fejlesztésre kerüljenek az összekapcsolódások. Ennek mentén haladunk tovább és a partnerekkel együttműködésben keressük a mindenki számára optimális lehetőségeket.

Az együttműködéstől azt várjuk, hogy javul a játékélmény, ugyanakkor fontos elmondani, hogy az internet egy szabályozatlan közeg, nekünk a saját hálózatunk határáig van ráhatásunk a hálózatra. Amit a saját hálózatunkon módunkban áll javítani, azt igyekszünk javítani is, azonban van, amire nincs befolyásunk.

Köszönjük a türelmet, később még jelentkezünk.


Magyar Telekom
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Kedves Kata nincs tobb turelem fel eve hitegetitek itt az embereket most is csak a mellebeszeles haritas igergetes megy... Tobbi szolgaltatonal mukodnek a dolgok egyertelmuen nalatok van a hiba amit fel eve keptelenek vagytok kijavitani... Latom azert a hozzaszolasaimat sikerult torolni.. Ennyit tudtok. SZANALMAS. Nem par emberrol van szo nemtudom honnan szedsz ilyen hulyesegeket... Semmi konkretumot nem sikerult itt leirnod. Tudom nem fogja magat elsirni a Telekom de vagy ITT ES MOST irsz valami konkret dolgot hogy meg fog e oldodni es egy DATUMOT ha nem akkor holnap felmondom ezt a ********** ******** ********* ********* ********** ******* ************ ********** neteteket. 

Koszonettel David

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: TheNegativeOne
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Kedves TheNegativeOne,

A hozzászólásodat azért töröltem, mert azzal sértetted a Felhasználási Feltételeket, amelyet a regisztrációddal korábban már elfogadtál.

Vezetői döntés értelmében nem adhatom ki a dátumot, ezért nem tettem az előző posztomban sem. Amennyi információt módomban volt kiadni, azt leírtam nektek, a topicot továbbra is figyelemmel kísérem, és ígéretem szerint fogok jelentkezni a fejleményekkel.

Üdv,

Kata

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Kedves Kata... Amennyiben figyelemmel koveted itt az esemenyeket 2020 Novemberben azt irtatok hogy tudomasul vettetek a problemat es kertek egy kis turelmet. Na ez pontosan 6 honapja volt. Fel ev utan sikerult egy ilyen uzenettel elorukkolni hogy mostmar tudjatok mi a problema... Csak gratulalni tudok. Ebbol mindneki kiszamithatja hogy ugy 1-1.5 ev lesz mire a problemat megoldjak ha egyaltalan sikerul. Koszi Telekom meguntam a hozza nem erteseteket es a ***** stilusotokat. Sracok neharagudjatok de eddig tartott a turelmem a csoportos dologbol nem lesz semmi nem latom ertelmet ugyhogy kitorlom az emaileket amiket kuldtetek csak hogy biztosak legyetek nem hasznalom rossz celokra az MT azonositotokat. Kitartast mindenkinek pacsi :( Telekomnak csak ennyit uzenek:

ezrt-nem-jr-keksz.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Igy van egy szo sem igaz abbol a levelbol amit kedves Kata irt... Ha igy lenne ahogy allitja akkor folyamatosan fennalna a problema.

 

" egyes szolgálatók felé rövidebb, mások felé hosszabb útvonalon adják át ezen hálózati adatokat." 

 

Nyilvan minden nap  hosszabb utvonalra valtanak delutan 5 es este 10 kozott a szemet jatek szolgaltatok...

Kerlek meselj meg....

6019dca07ed9a.image.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: TheNegativeOne
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nem akarok védeni senkit sem, és elhiszem, hogy türelmetlenek vagytok, én is az vagyok hiszen nálam is fent áll ez az egész, de azt gondoljátok végig szerintem, hogy lassan másfél éve van jelen a vírus, abból kb 1 éve vannak korlátozások. Kb nyár óta mindenki otthon ül és netezik főleg délután, az oktatásról nem is beszélve. Ha logikusan végig gondolja mindenki, akkor rá fogtok jönni, hogy túl van terhelve minden. Ahogy a telekom részéről úgy a Wargaming és sok más szolgáltatást nyújtó dolog részéről is. Nem hiszem, hogy a fórumon való "ordibálástól" stabilabb hálózat nő ki a földből. Még ha zavaró is mi lenne ha vagy türelmesebben várnánk vagy aki nem bírja akkor normálisabban leadva a dolgait eltávozik, az ugyan akkora sebet fog okozni mintha rájuk borítanátok az asztalt, csak ti nem szeditek szét magatokat idegileg. Remélem érthető a szándékom ezzel a szöveggel. Értékelem egyébként mindkét fél küzdelmét a haladásért. Remélem lesz eredménye. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Norph te valami fizetett szinesz vagy ? Olvass vissza itt par oldal beszelgetest hogy legalabb kepben legyel mielott itt okoskodsz.... En konkretan 1 eve szivok ezzel. Fel eve beszel ossze vissza itt a Telekom ezert van a felhaborodas. Azthiszed ha ennyi lenne az egesz hogy ne az EU1 szerverre csatlakozzak hanem az EU2 re akkor itt haborogna mindenki ? Egy zseni vagy... Had ne mondjam mit csinalj az arany elofizeteseddel... Nem erted meg hogy delutan 5 es este 10 kozott hasznalhatatlan a netuk ???? Mostanaban mar a Twitch is akadozik estenket... Aztmondod ne haborogjak... ? 1 eve kuzdok veluk teljesen eredmenytelenul. Szolgaltot valtani nemtudok. Igen virus van mit lehet ilyenkor csinalni ? Otthon jatszani.. jah csak nem tudok. Erdekes minden mas szolgaltotanal mukodik csak itt nem de ahelyett hogy tenne a Telekom valamit masokra mutogat mindenki hibas csak ok nem... Szoval legyszives ne okoskodj itt...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
6 órája, TheNegativeOne írta:

Norph te valami fizetett szinesz vagy ? Olvass vissza itt par oldal beszelgetest hogy legalabb kepben legyel mielott itt okoskodsz.... En konkretan 1 eve szivok ezzel. Fel eve beszel ossze vissza itt a Telekom ezert van a felhaborodas. Azthiszed ha ennyi lenne az egesz hogy ne az EU1 szerverre csatlakozzak hanem az EU2 re akkor itt haborogna mindenki ? Egy zseni vagy... Had ne mondjam mit csinalj az arany elofizeteseddel... Nem erted meg hogy delutan 5 es este 10 kozott hasznalhatatlan a netuk ???? Mostanaban mar a Twitch is akadozik estenket... Aztmondod ne haborogjak... ? 1 eve kuzdok veluk teljesen eredmenytelenul. Szolgaltot valtani nemtudok. Igen virus van mit lehet ilyenkor csinalni ? Otthon jatszani.. jah csak nem tudok. Erdekes minden mas szolgaltotanal mukodik csak itt nem de ahelyett hogy tenne a Telekom valamit masokra mutogat mindenki hibas csak ok nem... Szoval legyszives ne okoskodj itt...

Nem fizetett színész vagyok, csak igyekeztem kicsit nyugodtabb környezetet teremteni. Ha végig olvastad volna normálisan és ép ésszel amit írtam akkor nem írnál butaságokat. Leírtam, hogy nekem sem jó a netem, leírtam, hogy nekem sem működik xyz dolog. Azt is leírtam, hogy probléma tehát ZAVAR. És még én vagyok fizetett színész. Csak mert megpróbálok értelmesen beszélni nem leszek sem színész sem értelmileg visszamaradott, szóval fékezd a nyelvedet és inkább próbáld felfogni azt amit leírtak. Van ismerősöm aki egy konkurens cégnél dolgozott, ugyan ezen a problémán mentek végig ők is, és igazolta azt, hogy létezik az a szituáció ami itt van. Tehát ha türelmetlen vagy ha nem, az, hogy az ellentétét állítva háborogsz a helyzeteden és a mi helyzetünkön sem segít. Szóval légyszíves ne okoskodj itt:)

Szerk.: Egy szóval sem mondtam, hogy nem kell fellépni ezzel szemben. Én csak azt mondtam, hogy nem így kéne mert nincs értelme.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Norph
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
6 órája, Zsolt012 írta:

Ez rendben is lenne, de ez az állapot (koronvavírus) nem 2 hónapja kezdődött. 2 hónapig ezelőtt minden rendben volt. Ebből fakadóan ha tavaly március óta rendben volt, akkor valami történhetett, aminek nem a hálózat túlterheléséhez van köze. ->Valami probléma van a T oldalán, amit elvileg meg is találtak (vagy van egy erős tippjük)

Sajnos teljesen én sem láthatok tisztán, minden esetre remélem orvosolni tudják, ha valóban ez a gond:)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nekem is ugyanez a problémám a saját szervereimmel (OVH, Scaleway), viszont már 2018-ban is fennállt. Este ~6 után elkezd emelkedni a ping ~30-ról, elmegy kb ~150-ig ami nem is lenne akkora baj, ha nem jönne mellé packet loss. Kb 1 hónapja bekapcsoltam az IPv6-ot a szervereimen, azóta marad a ~30ms egész nap, és packet loss sincs. Pingplotter alapján más útvonalon mennek most a csomagok, és a hop is kevesebb.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv!

Sajnos más játékokban is fennál a probléma, én speciál Apex legends játékkal játszom, 18:00-00:00 között folyamatos a packet loss, játszhatatlan. Másik fórumban Prohardver is felvetettem a témát és sokan tapasztalták a problémát. Elsősorban a szolgáltatómnak jeleztem a hibát Magyar telekom segítőkészek voltak és kikőldtek egy szerelőt aki modem cserét javasolt a vonalban nem találtak hibát. Bíztam benne, hogy a munka elvégzésével megjavul a hálózat, de nem így történt, ez kb fél éve fennáló hiba. Ezután beleástam kicsit magam a témába, hátha megoldható valahogy a probléma. Következő állomásom az EA supportja volt ide már mérésekkel jeleztem a problémát.

answers.ea.com/Apex-Latency-and-Packet-Loss

"I am very disappointed, I have tried everything to fix the loss of my packets of the Apex game. My service provider Hungarian Telekom replaced my routers, but the issue is still exist. When I start playing Apex legends the 50% of my tries will lose packets, it will be probably connected to a server is London, despite that I gave Frankfurt or Belgium servers a priority. Why my connection is going to a server where the game is unplayable and I am constantly losing my packets?"

válasz:

"Hey @rAsnaxx, when running a UO Trace you need to send 100 packets but looking at the image you shared and I'm seeing obvious and serious connection issues.

 

You have packet loss on almost every hop and you also have a Ping best/worst of over 100ms in places. The best thing that I can recommend is that you speak with your ISP and show them your UO Trace. They should be able to work with you on improving your connection."

 

Mivel az EA a szolgáltatómnál véli a problémát, ezért újból megkerestem a Magyar telekomot immár a mérések csatolásával és jeleztem, hogy ne nálam keressék a hibát, ha lehet. Ne küldjenek ki szakembert inkább a hálozatukat teszteljék és ott próbáljanak megoldást találni. Ezt arra is alapoztam, hogy a településemen három különböző helyen is tesztet végeztem a problémás időszakban és mindhárom egymástól különböző helyszínen ugyan az a helyzet packett loss.

 

 

342398_packet_t.jpg

 

Sajnos én úgy gondolom mindent megpróbáltam megtenni, hogy felhívjam mindkét fél figyelmét a problémára, de úgy érzem nem igazán történik semmi az ügy megoldásában. Ezután befizettem a konkurencia internetére és lám nincs ilyen problémám.

 

342398_packet_upc.jpg

 

Segítségnek itt vannak megosztva az európai szerverek: EA szerver ip-k

Kicsit furcsa az a megközelítés, hogy túlterhelt a hálózat pandémia ideén, ez nem magyarázat és nevetséges is lenne, hogy ezt a hálózat ne bírná el. Viszont azt el tudom képzelni, hogy vannak olyan üzleti vagy nem üzleti felhasználók akik ipari mennyiségű adattal terhelik a hálózatot az adott időben, talán nekik kellene egy külön vonal ami nem befolyásolja a normál felhasználók internetes élményét. Ami megoldás lenne szervereket elhelyezni közép európában is például itt Magyarországon és megoldódnának a gondok. Miért van az, hogy nyugaton van minden szerver elhelyezve? Tuttommal fejletségben a Magyar hálózat az élen van miért nincsenek itt játékszerverek elhelyezve? 

Hírekben hallani, hogy a Magyar kormány fejleszteni szeretné az e-sportot ez nagyon jó hír, de ehez tökéletesen működő hálózat kell.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Az ujaknak udv a klubban :DD egyebkent nemtudom eszre vettetek e de a ping egeszen jo lett estenkent nekem beallt olyan 30-40 kozottire... Viszont meg mindig hatlamas packet loss-ok vannak szoval lenyegeben ugyanott tartunk mint eddig. Sot mostanaban a twitch is elkezdett megallni toltogetni pufferolni es estenket sokszor nezhetetlen ez a twitches dolog is volt mar teriteken de azt par honap alatt sikerult megoldaniuk gondolom az tobb embert erintett... Egyebkent az elottem szolo remekul osszefoglalta a mindenkit erinto problemat. Egyre egyertelmubb hogy a Telekomnal van a problema forrasa akarmennyire is probal mindenki masra mutogatni... Kedves Kata van barmi fejlemeny ? Csak mert a legutobbi info morzsa ota megint eltelt masfel het...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: TheNegativeOne
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...