Ugrás a tartalomhoz

eSIM okozta problémák a többi fizikai SIM-et használó készülékeken.


Dalia

Ajánlott posztok

Vettem egy új 5G képes telefont a TELEKOM szolgáltatómtól, két SIM kártya hellyel, amelyikből az egyik eSIM rendszerű. A meglévő mobil internet előfizetésemet eSIM-re állították át és ezáltal az ehhez a szolgáltatáshoz kapcsolódó fizikai SIM kártyával működő többi berendezésem - Tablet, mobil router - nem kapcsolódik az internethez. Mit tudok tenni, vagy a szolgáltatóm mit tud tenni, hogy a modernizáció ellenére a szolgáltatásaim szinvonala ne csökkenjen, vagyis a fizikai SIM-el rendelkező eszközöm is elérje a mobil-internet szolgáltatást?

A készüléket, ahol vettem telefonon nem érem el, így tőlük nem tudok segítséget kérni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Telekom

Szia Dalia,

MultiSIM szolgáltatást igényeltél? Erről bővebben itt olvashatsz: https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/mobil/multisim.
Amennyiben nem, hanem meglévő kártyád váltottad át eSIM-re, úgy a régi fizikai SIM kártya megszűnik.

Ahhoz, hogy egyszerre két kártyát is használni tudj, MultiSIM szolgáltatást kell igénybe vegyél.
Abban az esetben tud mindkét kártya egy időben működni. ^Oszkár

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Senki nem kérdezte tőlem, hogy mit akarok... Most visszamegyek az üzletbe és megpróbálom kijavítattni a hibát. Különben korábban két fizikai SIM kártyát használtam egy internet előfizetéshez és szükség szerint váltogattam, attól függően, hoigy telefonról, tabletről, vagy routerről interneteztem. Persze elsősorban - ha tudtam - akkor Hotspot-ot alkalmaztam a telefonos SIM-ről megosztva wiwi-n, vagy bluetooth-on. a szolgáltatást. Ez a két fizikai SIM alkalmazása már megfelelt  a "MultiSim" kritériumoknak? 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

17 perce, Dalia írta:

Senki nem kérdezte tőlem, hogy mit akarok... Most visszamegyek az üzletbe és megpróbálom kijavítattni a hibát. Különben korábban két fizikai SIM kártyát használtam egy internet előfizetéshez és szükség szerint váltogattam, attól függően, hoigy telefonról, tabletről, vagy routerről interneteztem. Persze elsősorban - ha tudtam - akkor Hotspot-ot alkalmaztam a telefonos SIM-ről megosztva wiwi-n, vagy bluetooth-on. a szolgáltatást. Ez a két fizikai SIM alkalmazása már megfelelt  a "MultiSim" kritériumoknak? 

 

A multisim-re úgy is gondolhatsz, mintha a jelenlegi SIM kártyádat lemásolnád és beletennéd egy másik készülékbe - ugyanaz lesz a hívószáma, mint a "fő" sim-nek, ugyanazokat a szolgáltatásokat éred el vele, ugyanúgy kicsörög ha hívják a másik kártyát, smst küld/fogad,  stb. 

Régebben is volt hasonló szolgáltatás, akkor még úgy hívták, hogy Tandem vagy Duonet, ott azt hiszem csak az adatkeret volt megosztva és a második sim kártya nem volt alkalmas telefonálásra. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: uzman
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ma este valami történt a szolgáltatóm üzletében!
Az új 5G-s telefonom kártyáit felcserélték: az eSIM-es kártya lett a telefonos szolgáltatás, a fizikaiSIM pedig az adatszolgáltatás kiszolgálója. Kaptam egy új fizikaiSIM kártyát is, amit a többi készülékben – szükség szerint – internetes használatra csere-berélhetek. Így lehetőségem van arra, hogy a mobil routerrel, vagy a tablettel elszakadjak a telefon hotspot körzetétől. Ugyanakkor a multiSIM szolgáltatásért kb 3000 Ft/hó költséget számítanak fel, ami a korábbi duonet szolgáltatás helyébe lépve kb 2000 Ft/hó többletkiadást jelent. (Sehol sem találom a multiSIM szolgáltatás hivatalos tarifáját.)
Tekintettel arra, hogy a nyári hónapokban mozgékonyabb vagyok, ezért bevállaltam kb. 3 hónapra, addig, amíg az 5G kipróbálása tart. Azután meglátom, hogy mit tudok racionalizálni az informatikai szolgáltatások körében és annak függvényében döntök a további előfizetés felől. 
Most tehát van:
-     egy 5G-s telefonom, eSIM-el működő telefonos és fizikaiSIM-el működő internetes kapcsolattal,
-    egy cserélhető fizikaiSIM kártyám, amelyet különböző eszközökbe (tablet, router) helyezve mobil internetes szolgáltatáshoz vehetek igénybe, függetlenül a telefon hotspot hatókörétől,
-    egy előfizetésem telefonos szolgáltatásra,
-    egy előfizetésem mobil internetes szolgáltatásra,
-    egy előfizetésem multiSIM szolgáltatásra.
Kérem véleményeteket, hogy lehetséges lett volna más megoldást is találni ezekhez a feladatokhoz?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válasz erre a témára...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...