Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Digiről váltás Telekomra


Brunnentaler

Kérdés

Sziasztok!

Egy speciális kérdésem lenne, édesanyám digis jelenleg most akart váltani T-re, az ügyfélszolgálaton azt mondták neki nem kell semmilyen kábelt behúzni.

Meg is rendelte a szolgáltatást, kijött a szaki aki először a bútorokat akarta tologálni majd amikor ezt az anyám nem szerette volna azt mondta, hogy a kábelt mindenképp rögzíteni kell a bútorhoz.

Ez valóban így van? 

A bútor mögött mi baja lehet a kábelnek? 

Nincs esetleg olyan szaki itt aki úgy meg tudná ejteni a váltást, hogy ne kelljen mindezt végrehajtani?

Vagy ez hivatalosan így van és nincs mit tenni?

Tudom ez így nem egyszerű kérdés, csak érddeklődöm mit lehetne ilyenkor tenni.

Köszi előre is.

Üdv.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Szia

A kábelezés szükségessége attól függ, hogy a nevezett szolgáltató milyen technológiájával rendelkezett. Ha azt mondta a szerelő, hogy nem kell új kábelt behúzni, valószínűleg IPTV-je volt - ebben az esetben valóban megfelelő a már meglévő Ethernet kábel.

Viszont ha eddig koax kábelen ment a jel a TV készülékig, akkor valóban szükséges új kábelezés.

Én azt gondolom, hogy ha nem akadályoz senkit és semmit a földön futó kábel, akkor nem kell bútorhoz/falra, egyéb módon rögzíteni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 órája, uzman írta:

Szia

A kábelezés szükségessége attól függ, hogy a nevezett szolgáltató milyen technológiájával rendelkezett. Ha azt mondta a szerelő, hogy nem kell új kábelt behúzni, valószínűleg IPTV-je volt - ebben az esetben valóban megfelelő a már meglévő Ethernet kábel.

Viszont ha eddig koax kábelen ment a jel a TV készülékig, akkor valóban szükséges új kábelezés.

Én azt gondolom, hogy ha nem akadályoz senkit és semmit a földön futó kábel, akkor nem kell bútorhoz/falra, egyéb módon rögzíteni.

Szia,

Köszi a választ, koax kábelen megy a jel a TV-ig most. Nincs Set top box csak router. Valszeg a LAN kábelt kell elvezetni a TV-ig. Nem voltam ott sajna ezért keveset tudok. :(
De a lényeg az, hogy nincs ilyen "követelmény" a Telekom részéről, hogy rözógzíteni kell a kábelt?
Azon is gondolkoztam behúzom én a kábelt. 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Szia! Kábelezés kialakításával kapcsolatban, honlapunkon ide kattintva találod az összefoglalónkat. A szolgáltatásunk bekötése során, műszaki kollégáink döntik el a helyszínen, hogy milyen feltételek mellett tudják a telepítést elvégezni, a megfelelő működés érdekében. Reméljük, hogy sikerül megfelelő megoldást találni. ^Rita

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...