István

Telekom TV 2017-es csatornakiosztás változása

Kérdés

Sziasztok!

A csatornakiosztást a Magyar Telekom - csakúgy, mint minden műsorterjesztő - évről-évre a meglévő és új megállapodásai függvényében alakítja. A FOX Networks Grouppal - mint minden lejáró megállapodásunk kapcsán, más csatornák jogtulajdonosaival is - kétoldalú tárgyalásokat folytattunk arról, hogy 2017-ben milyen keretek között tudjuk együttműködésünket meghosszabbítani. A  megállapodás sikeressége minden esetben a résztvevő felek együttes döntésén múlik. Szemben más csatornákkal, sajnálatosan a FOX-ot és a National Geographic Channelt képviselő társasággal nem született olyan megállapodás, amely mindkét fél számára megfelelő lett volna. Így megegyezés  hiányában 2017-től nem szerepeltethetjük kínálatunkban ezeket a csatornákat.

A FOX Networks Group csatornáinak értékeit ismerjük és elismerjük, a kínálatunkban fontos helyet foglaltak el ezek a programok, ezért törekedtünk arra, hogy a meg nem született megállapodás miatt kieső csatornákat tematikájában is hasonló programok tudják pótolni. Így az ismeretterjesztés területén a History csatorna, valamint a Travel került be a családi csomagba, de tovább erősödött például a Discovery Science, a DTX, , Viasat History, Viasat Explorer elérhetősége azzal, hogy ezek a Nagyvilág csomagon túl az új, Szuper Családi HD csomagban is elérhetővé váljanak olyan ugyancsak értékes csatornák mellett, mint a Spektrum, a Discovery Channel, vagy a BBC Earth David Attenborough kiváló filmjeivel. Szintén a kínálat része lesz az RTL-Spike csatorna. Ugyanígy, a FOX-ot helyettesítő csatornaként továbbra is elérhető a hasonló tartalmakat kínáló AMC, a Cool, a Prime vagy a Comedy Central a Simpsons családdal, de a Szuper Családi HD csomag részévé váltak olyan sorozatokat kínáló csatornák is, mint az AXN Black, az AXN White, a Sorozat+, vagy a Film+2.

Bízunk benne, hogy 2017-ben is sikerül olyan kínálatot biztosítanunk számotokra, ami minden igényt kielégít. A 2017 elejétől érvényes csatornakiosztás részleteiről számlavégi üzenetben értesítünk benneteket, de a honlapunkon is megtekinthetitek a hét elejétől.

Üdvözlettel:

Telekom és a Telekom fórum csapata

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

329 válasz erre a kérdésre

3 perce, zoli62 írta:

Amennyiben a 24.hu megírta, mások is meg fogják írni, milyen nagy a nézettségben a különbség a kikerülő, és újonnan bekerülő csatornák között

Ami a 24.hu saját értelmezése a tényekről, viszont nem a bejövő vs kimenő alapon van az üzleti döntés és a pontos helyzet. Ha megnézed amit eddig évek alatt leírtak, hogyan is lesz egy ilyen helyzet kezelve... 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Amúgy már sokszor leírtam, hogy az on-demand a jövő, de ehhez a Telekomnak is lobbiznia kellene a törvényhozóknál, hogy ennek jogi feltételei változzanak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, TheElf írta:

Ami a 24.hu saját értelmezése a tényekről, viszont nem a bejövő vs kimenő alapon van az üzleti döntés és a pontos helyzet. Ha megnézed amit eddig évek alatt leírtak, hogyan is lesz egy ilyen helyzet kezelve... 

Ez úgy lesz kezelve mint a Eurosport2 HD. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, ApaFia írta:

Ez úgy lesz kezelve mint a Eurosport2 HD. ;)

Nem tudom, szerintem a két helyzetben vannak közös elemek - ki kell jönnie az előfizetési díjból minden olyan díjnak amit a tartalomszolgáltatónak fizetnek...

De vannak drasztikus különbségek. Az Eurosport mögött álló cégnek van jó On Demand szolgáltatása amit TV-re tudsz streamelni, és ha komolyan érdekel az Eurosport csoport teljes kínálata nem úszod meg Eurosport Player nélkül. Ha van Eurosport Playered és ki tudod küldeni akár telefonról is a TV készülékre, akár laptopról akkor annak, hogy a csatorna kínálatban van az értéke. 

Itt a Fox-nak nincs On Demand kínálata. 

Szerintem a reális kompromisszum a minicsomag. A jó megoldás pedig az, hogy a Fox kínálata a tékába kerülhet, akár műsoronként fizetve, akár előfizetve a tékás "minicsomagra". 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Eurosport2 kezelésében csak az a vicces, hogy az anyacég országának bajnokságát kizárólagos joggal ők közvetítik itthon, és a Bayern Münchennek is elég nagy a tábora nálunk. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem a minicsomagba kerülésnek kisebb az esélye.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, zoli62 írta:

Eurosport2 kezelésében csak az a vicces, hogy az anyacég országának focibajnokságát nálunk kizárólag közvetítik, és a Bayern Münchennek is elég nagy a tábora nálunk. :)

Tudom. De ettől még az a szempont, hogy amikor az On Demandot tolják és azt is nézheted a TVn, akkor náluk is előfizetőként 0-t ér az, hogy TV csatornaként is kapom. Ez pedig beárazta a csatorna fontosságát. Ha az Eurosport Player szolgáltatását árulná a a Telekom és az élő csatornák, a VOD tartalom elérhető lenne STBn "appból" azzal ott is jobban járnánk. Erre megy a világ. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, zoli62 írta:

Szerintem a minicsomagba kerülésnek kisebb az esélye.

Így van hisz a minicsomagolás nem igazán jött be, azért lett szerintem szuper családi+hd. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnos messze még az az idő, hogy a Telekom tartalomszolgáltatást gazdaságosan kedvező áron szolgáltasson, pedig lenne rá fizetőképes kereslet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, ApaFia írta:

Így van hisz a minicsomagolás nem igazán jött be, azért lett szerintem szuper családi+hd. ;)

Szerintem sokáig jól mentek a minicsomagok. Viszont a Szuper családi + HD titka más. 

Minden tartalomszolgáltató más áron adja a csatornát akkor, ha az alapcsomagba teszik, ha a bővítettbe teszik, ha minicsomagba teszik. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, zoli62 írta:

Sajnos messze még az az idő, hogy a Telekom tartalomszolgáltatást gazdaságosan kedvező áron szolgáltasson.

Ebbe én nem látok bele ami a efit érdekli az az,hogy azok a csatornák legyen a kínálatba ami érdekli.Na már most engem a 2 natgeo HD érdekel,tudom sokan nézik a Fox-ot is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nos, olvasgatom a véleményeket. Ha én valami igazi tökös Telekom vezér lennék -mint pl. MOL a Ryanair élén - akkor én ezt mondanám: Be szeretnétek tolni a retekklubot meg vajna Tv 2.jét? OK. Mehet egy külön minicsomagban -codename: "retekklub+vajnafos2"-. Akinek megér 2XX-3XX Ft-ot ez a *****, az vegye. Akinek nem, annak meg ne kelljen.... 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, TheElf írta:

Szerintem sokáig jól mentek a minicsomagok. Viszont a Szuper családi + HD titka más. 

Minden tartalomszolgáltató más áron adja a csatornát akkor, ha az alapcsomagba teszik, ha a bővítettbe teszik, ha minicsomagba teszik. 

Ebbe vitatkoznék, Nagyvilág, Filmvilág minicsomi 1800- pénzért kicsit túl van árazva ,még kedvezményel is 1040- pénz,ez így talán nem sok érte nekeme,de vannak sokan akinek ez is drága. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

RTL és TV2 must offer.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, root írta:

Nos, olvasgatom a véleményeket. Ha én valami igazi tökös Telekom vezér lennék -mint pl. MOL a Ryanair élén - akkor én ezt mondanám: Be szeretnétek tolni a retekklubot meg vajna Tv 2.jét? OK. Mehet egy külön minicsomagban -codename: "retekklub+vajnafos2"-. Akinek megér 2XX-3XX Ft-ot ez a *****, az vegye. Akinek nem, annak meg ne kelljen.... 

Az nem 2XX-3XX Ft lenne, olyan csatornákról beszélünk amiknek alapcsomagos listaára is 800 Ft felettre lett behirdetve. Ha minicsomagba rakod, akkor ennek a másfél-kétszerese, plusz a család többi csatornái. Ha legnézettebb csatornákat teszik olyan csomagba amiért többezer forint plusz pénzt kell, akkor az azonnal bukta. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 perce, root írta:

Amennyiben a T tökös lenne, akkor lobbizna a törvényváltozások érdeképben, hogy hálózatfenntartási díjat tudjon szedni a műsortulajdonosoktól is, ami nem áthárítható az előfizetőkre : ) Ezek urán azt mondaná a kertévék tulajdonosainak: fontos neked a nézettség a reklámbevételek miatt? Akkor fizzes te is, hogy fenn tudjam tartani a hálózatomat megfelelő színvonalon.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, zoli62 írta:

Amennyiben a T tökös lenne, akkor lobbizna a törvényváltozások érdeképben, hogy hálózatfenntartási díjat tudjon szedni a műsortulajdonosoktól is, ami nem áthárítható az előfizetőkre : )

Vagy netet adna, meg "TV Okosító" set top boxot + azt, hogy rajta keresztül fizethetsz elő (jutalékért) a tartalomszolgáltató on demand és lineáris szolgáltatására. Vagy egyes a "storeba feltöltött" filmekre, zenékre. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Itt bukna meg az általad leírt üzleti modell, mert nem lenne elég sok előfizetője a "jutalékért cserébe" , így pedig a kertévének sem érné meg.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom, ez volt-e?

A FOX Networks Group közleménye a Magyar Telekom 2017-es csatornakiosztásával kapcsolatban

Szomorúan értesültünk róla, hogy a Magyar Telekom úgy döntött, hogy 2017. január 1-től nem viszi tovább a FOX Networks Group csatornáit, és ilyen módon nem teszi lehetővé előfizetői számára, hogy tovább élvezhessék magas színvonalú, műfajukon belül meghatározó jelentőségű csatornáinkat, a rendkívül népszerű National Geographic-ot, Nat Geo Wildot és FOX-ot.

A National Geographic egy eg...yedülálló, világszerte ismert és népszerű brand, amely mind szélesebb horizontot nyit a nézői előtt, és amely számára 2017 az eddigi legjelentősebb évnek ígérkezik.

Idén novemberben nagy izgalommal várjuk a Ron Howard és Brian Grazer által készített Mars – Utunk a vörös bolygóra című sorozatunk premierjét, mely alkotás új prémium műsorstratégiánk középpontjában áll, és fordulópontot jelent majd csatornánk megújulási folyamatában. 2017-ben további izgalmas premierekkel jelentkezünk, melyek szintén fontos lépések lesznek ezen az úton.
Többek között képernyőre tűzzük a teljesen újragondolt – a leghosszabb ideje futó televíziós dokumentumfilm-sorozatként ismert – Explorer legújabb évadát, valamint első fikciós sorozatunkként a Brian Grazer és Ron Howard által jegyzett Genius című szériát, benne az Albert Einsteint játszó Geoffrey Rush-sal és az Einstein feleségét alakító Emily Watsonnal.

Szintén fontos megjegyezni, hogy a National Geographic nézői bolygónk megismeréséhez és megóvásához is hozzájárulnak, lévén a csatorna a teljes profitjának 27%-ával a National Geographic Society társadalmi célú munkáját támogatja.

A FOX a világ egyik legnépszerűbb szórakoztató csatornája, amely szinte közvetlenül az amerikai premiert követően mutat be olyan népszerű sorozatokat, mint a The Walking Dead, melynek legújabb hetedik évada világszerte nézettségi rekordot döntött. A kultikus sorozat premierepizódja kiemelkedő nézettséget hozott hazánkban is, amellyel számos jelentős filmcsatornát megelőzött az idősávjában, és az 5. helyet szerezte meg a teljes magyar tévés nézettségi mezőnyben. 2017-ben számos új kiemelkedő premier is lesz a FOX műsorán, érkezik a Marvel Legion című sorozata és második évadával folytatódik Robert Kirkman nagysikerű Outcast sorozata is.

A FOX Networks Group csatornái továbbra is elérhetőek szinte minden tévészolgáltatónál, megtalálhatóak többek között a U P C, a DI GI és az In- vitel kínálatában. Szóköz a csillagozás miatt...

Ennyit arról, hogy:

-más műsorszolgáltatókkal nem egyeztek meg..

-Fox ki akar lépni magyarországról, (ilyent is olvastam itt kommentben)

-Telekom nem politikai nyomásra cselekedne.. 
-nem tudom emlékeztek-e hogy cirka 3 éve a Cartoon Networkot is ki akarták rakni ami elvileg szabadonfogható..

-előfizetők érdekeit tartaná szem előtt

--anyagiak miatt mondták volna fel.. hisz itt az áll hogy felmondta a Telekom, tehát egyirányú volt.. és nem találtam hírt áremelésről többek közt saját szolgáltatómnál sem ahol ugyancsak megtalálható. (ez itt nem a reklám helye ezért név csak privátban..)

Fox bejegyzése FB-n:

https://www.facebook.com/FOXMagyarorszag/?hc_ref=ADS&fref=nf&ft[tn]=kC&ft[qid]=6350660463615944358&ft[mf_story_key]=-782033993611989563&ft[ei]=AI%40c7b96aed24fb8ad2d2ea5b70bdf24d35&ft[fbfeed_location]=1&ft[insertion_position]=5&__md__=1

Tehát én bátran biztatok VIS Major-ra mindenkit...  és felejtse el befizetni a kötbért erre való hivatkozással.. Nem az a lényeg hogy mennyivel előbb közli hanem hogy ők eltértek a hüségidő alatt meghirdetett műsortervtől...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: sanci38

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 perce, ApaFia írta:

Ebbe vitatkoznék, Nagyvilág, Filmvilág minicsomi 1800- pénzért kicsit túl van árazva ,még kedvezményel is 1040- pénz,ez így talán nem sok érte nekeme,de vannak sokan akinek ez is drága. ;)

Ettől még jól ment, sokunknak volt. De most azért lett belőle Szuper Családi + HD, mert így olcsóbban kapják meg ezeket a csatornákat, ezzel tudtak az alkuban egy kis pénzt fogni, ami kell a TV2 és az RTL miatt. Kevesebbet spórolunk a váltással, mint amennyit ezen sikerült fogni... És nem ez az egyetlen trükk. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A Fox közleményét te értelmezed félre...

Ezek szerint.. :
..Magyar Telekom úgy döntött, hogy 2017. január 1-től nem viszi tovább a FOX Networks Group csatornáit, és ilyen módon nem teszi lehetővé előfizetői számára, hogy tovább élvezhessék ..
Mit lehet ezen félreérteni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 perce, sanci38 írta:

A FOX Networks Group csatornái továbbra is elérhetőek szinte minden tévészolgáltatónál, megtalálhatóak többek között a U P C, a DI GI és az In- vitel kínálatában. Szóköz a csillagozás miatt...

A közleményből 2 dolog maradt ki.

1. Meddig marad a kínálatban

2. Mikor kötöttek, és hány évre megegyezést.

Az utóbbi kapcsán a szolgáltatók ÁSZFje árulkodik, hogy meddig vállalják az adott csatornát. Az az előtti egyezkedési időszak amikor kiderül lesz-e új szerződés. Itt te vizionálsz megegyezést, a FOX sem írta. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most