btz

Vezetékes telefon

Kérdés

Ma volt itt a telekom modemet cserélni mert elromlott és mondta a szerelő, hogy kössük rá a vezetékes telefont az adsl modemre, mert meg fogják szüntetni az analóg telefonálást. Ehhez adott 2 db 2 méter hosszúságú telefonkábelt és egy sima adsl-phone szűrőt. Aztán még magyarázott ezt azt de egyáltalán nemértem, hogy ezekkel az eszközökkel, hogyan kössem rá az ADSL modemre a vezetékes analóg telefont.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

184 válasz erre a kérdésre

Szia!

Kicsit félre lett kutyulva az információáradat :)

Valószínűleg van még élő analóg telefonszolgáltatásod. Ez esetben a bejövő telefonvonalat a Splitter LINE oldalába dugd. Ezt követően az ADSL modemet a Splitter MODEM csatlakozójába, a telefont pedig a PHONE csatlakozójába kell dugni.

Amennyiben a későbbiekben digitális telefon előfizetésed lesz, kapni fogsz egy VoIP tudással rendelkező modemet (ezek a ZTE, stb csodák...). Mely helyettesíteni fogja a jelenlegi D-Link modemed. Ezen már lesz egy PHONE csatlakozó. Ebben az esetben a szűrőre nem lesz szükség.

Elképzelhető, hogy a sok infót nem tudtad hírtelen feldolgozni, ezért nem világos :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Nem. Egy mezei fekete D-Link. Semilyen HGW

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tuti nem HGW van kint nálad már, hanem sima modem? :)

Mert sima (A)DSL modemmel bajos lesz telefonálni sztem, mármint ha Voip-os vagy/leszel :)

Ha átraknak Voip-ra akkor bizony a HGW lesz a nyerő, annak meg van külön "phone" portja.

Itt ugyan nem minden van feltéve, de kb láthatod mi / milyen jellegű kütyü vár rád:

Használati leírások

Az "IPTV, DSL internet és Digitális telefon szolgáltatásunkhoz" szekcióban keresgélj, HGW például a Pirelli és a ZTE csodák. Lentebb van gyorstelepítési leírás, ott meg a kötési módok láthatóak, szóval el lehet igazodni :)

Amúgy biztos cool a Voip és kábeles (ktv hálózatos) telefon is, de azért egy analóg kicsit más, bár annak is átalakították a nyújtási feltételeit, követelményeit, hogy mindenki robogjon az IP világ felé és inkább Voice over IP legyen a nyerő és menő :) A vezetékes témában korábban ébredtek volna fel, többen megtartják., nem csak a nyuggerek..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Jah, de már beh*lyített ezzel a váltsak digitálisra most mert az milyen cool dumával :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Telefon vonal volteddig is hűségidő is. Az adsl modemet jött kicserélni mert beadta az unalmast, csak közben mondta ezt is hogy majd kössem a modemre a telefon témát de egy splitterrel biztos nem tudom ennyire még én is értek hozzá. Mindegy, majd akkor ha már nem búg a vonal a telefonban majd kihívom őket aztán megoldják. (Az más kérdés, hogy hogyan ha nem lesz vonal :D) De azért érdekel hogy hogy is fog ez akkor működni. Van erről a HGW-ről valami kép is hogy milyen ez amire rákötöm a telefont?

Ha odakerűl a sor hogy digitási lesz a telefon akkor kijön a szerelő és mindent megcsinál,neked semmit nem kell barkácsolni. :smileywink:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Telefon vonal volteddig is hűségidő is. Az adsl modemet jött kicserélni mert beadta az unalmast, csak közben mondta ezt is hogy majd kössem a modemre a telefon témát de egy splitterrel biztos nem tudom ennyire még én is értek hozzá. Mindegy, majd akkor ha már nem búg a vonal a telefonban majd kihívom őket aztán megoldják. (Az más kérdés, hogy hogyan ha nem lesz vonal :D) De azért érdekel hogy hogy is fog ez akkor működni. Van erről a HGW-ről valami kép is hogy milyen ez amire rákötöm a telefont?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
De nekem nem adott semilyen hvg-t csak a kábeleket és a splittert, meg hogy kössem rá majd, azzán elment. Én meg néztem ki a fejemből, hogy akkor mi van? Mit kössek mire hova mivel??

Rendendeltél telefon vonalat, vagy hosszabbítottál hűséget a telefonra?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
De nekem nem adott semilyen hvg-t csak a kábeleket és a splittert, meg hogy kössem rá majd, azzán elment. Én meg néztem ki a fejemből, hogy akkor mi van? Mit kössek mire hova mivel??

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ma volt itt a telekom modemet cserélni mert elromlott és mondta a szerelő, hogy kössük rá a vezetékes telefont az adsl modemre, mert meg fogják szüntetni az analóg telefonálást. Ehhez adott 2 db 2 méter hosszúságú telefonkábelt és egy sima adsl-phone szűrőt. Aztán még magyarázott ezt azt de egyáltalán nemértem, hogy ezekkel az eszközökkel, hogyan kössem rá az ADSL modemre a vezetékes analóg telefont.

Először, ha hűséghosszabátásra kerül a sor akkor már csak voip telefontra hosszabítanak az a analógról át kerülsz digitális telefonba,de ezt a előfizetőnek kell most még kérni. Szerintem a adsl modem nem hiszem hogy képes voip-ra,de én csak egy lelkes amatör vagyok,ehez egy bizonyos HGW eszköz kell amit a szolgáltató biztosít. :smileywink:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most