Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Tudom, hogy nem jár erre senki, de azért leírom, hogy mire jutottam. A DVB-C vevőt átvittem a szomszédhoz kipróbálni és tökéletesen működött. Mivel az én rendszeremet szinte ugyanakkor csinálták mint az övét gondolom ugyanazokból az elemekből áll. Az utcáról bejövő koax egy elosztóba kerül: elosztó

A DATA csatlakozóra kerül a CISCO modem-router a TV csatlakozón van egy kis (az F csatlakozónál alig nagyobb) szűrő sárga jelöléssel és erre kötöttem a DVB-C vevőt. Szinte alig talál csatornát és az is elég rossz minőségű. Próbáltam a szűrő nélkül, és más koax elosztóval is, de semmi javulást nem értem el. Még az analóg TV időszakából megmarad egy erősítőm: erősítő

Az erősítő után már megfelelő a jelszint és nézhető a TV. Vajon hol romolhat el ennyire a jel? Az elosztó a két box és a TV mögött helyezkedik el kb 30cm-es kábelekkel bekötve. Sajnos antennajelszint mérésre nincs lehetőségem így csak a Cisco EPC3925 EuroDocsis 3.0 2-PORT Voice Gateway által mutatott jelszinteket láthatom: jelszintek

Azt viszont nem tudom, hogy ezek mennyire jók, vagy rosszak.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: walnut
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Akkor az egyik 30 centis kábel lesz a ludas. Ha ilyen egybeöntött koax, mint amilyet pl a humax boxhoz is adtak, nem csoda. Sajnos azok nagyon rossz minőségű kábelek, kutyajátéknak való. Ha a szomszédodnak esetleg van olyan kábele, kérd kölcsön, és próbáld ki azzal. Ha úgy jó, bejelented hibára, és majd a szerelő gyárt neked normális koax kábelt.

Akkor az egyik 30 centis kábel lesz a ludas. Ha ilyen egybeöntött koax, mint amilyet pl a humax boxhoz is adtak, nem csoda. Sajnos azok nagyon rossz minőségű kábelek, kutyajátéknak való. Ha a szomszédodnak esetleg van olyan kábele, kérd kölcsön, és próbáld ki azzal. Ha úgy jó, bejelented hibára, és majd a szerelő gyárt neked normális koax kábelt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Lassan követhetné digitális ktv hogy iptv normálisabban mehessen, nagy sávszél mizériának főbb oka hogy iptv saticban több ds csatit el vitt így többet nem lehet bevállalni 120nál . Majd 24 csatit hgw mellet van esély sávszél emelésre de nem minden hol sajnos.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Bár, hogy őszinte legyek, részemről nagyobb az igény a stabil, megbízható netre, mint csillagászati sávszélességre, ami inkább csak marketing. Őszintén, most attól, hogy 20 vagy 240-es a net, egy weboldal ugyan annyi idő alatt fog betöltődni, a netes játék ugyan úgy fog menni. Mikor kell a nagy sávszélesség? Amikor letöltünk, vagy  feltöltünk. Ott sem mindig, pl egy letöltés felőlem mehet a háttérben több órán keresztül is. Előfordul, hogy rapid fel vagy letöltés kell, de leginkább a munkám során, és ez a nethasználat mondjuk egy huszadát sem teszi ki.

Csak hát jól hangzik, hogy húszmilliárd megabit, jól el lehet adni. :)

Na de vissza a témához, én azt tartanám jónak, ha digitális KTV-n maradna kb 40-50 csatorna, annyi amennyi analógon volt még mikor megkötöttük a szerződést. De ennyi talán van is most. A többi tényleg mehetne IPTV-re.
A tv-zés teljes áttolása viszont szerintem hiba lenne egyrészt a bonyolultsága (összetett rendszer, sok aktív eszközzel), és az ebből fakadó megbízhatatlansága miatt is. Laktam Budapesten, és tudom, hogy ott szinte elképzelhetetlen, de vidéken elég sűrűn, szinte havi szinten vannak netkimaradások, és nem csak nálunk, nem csak ennél a szolgáltatónál. A mai világban pedig a tv adja az alap tájékoztatást.

Egy mondattal összefoglalva, ha valami hiba van az internettel, se tv, se telefon, se internet, ami a XXI. századi embernek érvágás. :)

Persze manapság is előfordulhatnak teljes szolgáltatás kiesések, hozzánk erdőn jön az optika, volt már fakidőlés, és olyan is, hogy a vadász puskával átlőtte a kábelt. Tényleg, erről jut eszembe, hogy az ELMŰ tavaly az erdő megkerülésével földalatti kábelt épített ki a gyakori légvezeték meghibásodások miatt, sajnálatos, hogy a Telekom nem társult be melléjük, és nem rakták be mellé az optikát. Utólag meg sajnos már nem lehet. :(

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Vissza fele szólok hozzá bekezdésekhez mert így viccesebb :D

 

Kérdés hogy kinek oszlopán megy a T optika mert ha Elmű oszlopokon keresztül megy az is és Elmű azt elbontja akkor megy a T is a föld alá. Hallottam ilyen pletykákat hogy Elmű mostanság már új földkábeleknél optikát is húz be  szóval én még nem jegelném ezt annyira. Főleg ha konkrétan szennyvíz csatorna hálózatban is megy optika ma már mert más hogy nem lehetett akkor biztos van ott is megoldás ha akar fele foglalkozni a T. 

 

Itt jobb lenne ketté szedni ezt a össze foglalót hol van hiba mert ha felhordó hálózaton van a hiba akkor nagy eséllyel analóg / digitális ktv szolgáltatás se lesz. Pl nálunk esetek 99% van ha nem volt internet akkor tv se volt vagy fordítva. Szerencsére sokkal magasabb prioritással kezelik iptv hibákat.   

 

Pedig át lesz tolva minden ip alapra, főleg hogy depp fiber to előre haladásánál amikor közelebb hozzák optikát lakásokhoz hogy csak utolsó 100- méterek legyenek koax akkor már nagyon csak ip vel számol a cég legalább is ez derül ki eddigi folyamatokból 

 

Nálam be van időzítve szerver éjjel szépen el kocog havi 500Ft eszik mellette ki szolgál x más dolgot nekem ennyit megér.

+1 Nyár közepe óta csak hgw vel bajom de azt nem lehet T számlájára írni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Duplázás miatt.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Látom nem csak nekem duplázza meg a fórum a hozzászólások szövegét. :)

Elvileg ELMŰ oszlopon jön, de elbontásról nem tudok, olyasmit hallottam, hogy két irányból fogjuk kapni mostantól az áramot. Aztán lehet lesz belőle elbontás, ki tudja. Ha most ELMŰ fektetett optikát, akkor jó, ha nem, akkor annak lőttek, mert végig a kerékpárút alatt jön, csak ezért fel lett bontva az egész, és újra lett aszfaltozva 2x is, nem fogják újra feltörni. Úgyhogy reméljük, lapul ott optika is. :D

Itt nálunk a legtöbbször csak a net és telefon megy el, valószínűleg akkor itt ilyen jellegű hiba szokott lenni sűrűbben.

Hát nem örülök a teljes IPTV-re való áttérésnek, de nem aggódom, mert mire ez végbemegy, remélhetőleg már lesz DVB-T2, és akkor tv terén lehet szolgáltatót váltani. Ja, és remélhetőleg nem marad ki a lefedettségből a falu, mint ahogy a DVB-T-ből kimaradtunk.

Amúgy azt figyeltem meg, hogy nálunk azoknál a családoknál, ahol nincs net, inkább SAT tv van, általában telekomos. Feltételezem, hogy az alacsonyabb havidíj miatt. Meg hát egyszerűbb is.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Dupláz ez a *****
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hát mondjuk nálunk nem egy árban van, mert mi nem "akciós" terület vagyunk, magyarul itt nincs konkurencia. Ez azt jelenti, hogy itt minden 1000-2000 Ft-al drágább, mint ott, ahol van konkurencia.
Interaktív SAT tv havi 1000-el olcsóbb, mint az IPTV családi+HD. SAT esetén nem tudnak területileg diszkriminálni, mert azon a platformon mindenhol verseny van.

20 megás net havi 1400-al, családi IPTV 1200-al, telefon havi 900-al drágább, ami azt jelenti, hogy havi 3500 Ft-al fizetünk többet, mint aki "akciós" területen lakik. Csoda, hogy ha a faluban megemlíted a cég nevét, mindenkinek megemelkedik a vérnyomása? :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Sziasztok,

Iptivből mobil  jövő,  ténylegesen jól szolgált a tv go karácsonykor,  nem hiányzott az otthoni előfizetés, kis faluban, ***** ajándék 4g forgalommal 5gb per nap- adatmennyiséggel ketten tv-ztünk., ha van a telekomnak ingyenes tvgo forgalmas csomagja, az már most alternativa lehet a  kábel/iptv-nek.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
duplikáció
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem a tv továbbra is egy "buta", bot egyszerű dolog, amit 1 gombnyomással fél másodperc alatt be és ki tudok kapcsolni. Nem kell se rögzítés, se adásmegállítás, se tekerés se semmi. Tavaly itt egy hétig nem volt mobilhálózat, de legalább a telekom ktv ment. Múltkor 3 napig nem volt net, de legalább az analóg ktv ment. Ezért jó, hogy nem egy szolgáltatásba van minden belezsúfolva, mert akkor van esély arra, hogy ha az egyik kiesik, a másik még működik, és nem húznak ki alólad egyszerre mindent.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Csináljátok már meg, hogy ne duplán postolja a szöveget!
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Hát áram nélkül egyik sem megy, Szóval egy szolgáltatótól függsz mindenképpen. A gyeekerkeim már nem értik miéert nem lehet a tv-t visszanéni, megállítani. Nem technikára hanem szolgáltatásra fizetünk elő olyan környezetben ahol a verseny hiámnya miatt a szogláltató szabja meg a technikát, 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
duplikáció
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Hát pont ez a szomorú. Régen ment a telefon áramszünetben is, ma már nem.
TV most is tud menni áramszünetkor, ha nagyon akarom (laptop + DVB-T usb tuner).
A gyerekek meg azért nem értik, mert a szülők mindent alájuk tolnak. 8 évesen tablettel a kezükben rohangálnak.. de ez már igazán más téma. :)

De egyébként kimondtad a lényeget. Eddig nem volt tv, ha áramszünet volt. Most már akkor sincs, ha tönkremegy a modem, vagy tőlünk 60 km-re Budapesten egy markoló átvág egy optikai kábelt, stb. Minél bonyolultabb, összetettebb egy rendszer, annál sérülékenyebb, ez alap igazság.

Maga a tv-zés egy egyszerű dolog, a szolgáltatók próbálják felturbózni, és így hangzatos marketing szlogenekkel eladni. Én, aki nap mint nap számítógépekkel, újabbnál újabb technológiákkal dolgozom, jól esik, ha itthon nem egy computerrel kell küzdenem a tv nézéshez, hanem egy buta, egyszerű készülék fogad. :) Pedig fiatal vagyok. De biztos vannak olyanok is, akik élvezik, hogy egy űrhajó kezelőpanelje fogadja őket munka után, bootol, tölt, kattog, villog, zúg, fűt. Nem vagyunk egyformák.

És úgy látom, az egyszerűbb megoldás még jó darabig elérhető lesz, maximum másik szolgáltatón keresztül.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, fgabor87 írta:

Nekem a tv továbbra is egy "buta", bot egyszerű dolog, amit 1 gombnyomással fél másodperc alatt be és ki tudok kapcsolni. Nem kell se rögzítés, se adásmegállítás, se tekerés se semmi. Tavaly itt egy hétig nem volt mobilhálózat, de legalább a telekom ktv ment. Múltkor 3 napig nem volt net, de legalább az analóg ktv ment. Ezért jó, hogy nem egy szolgáltatásba van minden belezsúfolva, mert akkor van esély arra, hogy ha az egyik kiesik, a másik még működik, és nem húznak ki alólad egyszerre mindent.

Hétig ja ? meg napokig ja aham okééés hagyjuk sztem ezt most már. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2015. december 29., fgabor87 írta:

Akkor az egyik 30 centis kábel lesz a ludas. Ha ilyen egybeöntött koax, mint amilyet pl a humax boxhoz is adtak, nem csoda. Sajnos azok nagyon rossz minőségű kábelek, kutyajátéknak való. Ha a szomszédodnak esetleg van olyan kábele, kérd kölcsön, és próbáld ki azzal. Ha úgy jó, bejelented hibára, és majd a szerelő gyárt neked normális koax kábelt.

 

Köszi a tippet. Cseréltem a kábelt 3× árnyékolású új vezetékre és minden minden jól működik. Nem gondoltam, hogy egy ilyen rövid is ennyi problémát okozhat, bár lehetséges, hogy az egyik árnyékolószál rossz helyre kunkorodott szereléskor és így leföldelte a jelet. Így utólag ki tudja, a lényeg, hogy most jó.

Ekkor: 2015. december 29., fgabor87 írta:

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
duplikáció
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

"Március 1.-től hatályos ÁSZF

Digitális Kábel Tv

Műszaki okok miatt 2016 Április 30.-án megszüntetjük a digitális kábeltelevízió szolgáltatást Békéscsaba és környéke,Hódmezővásárhely és környéke,Szeged és környéke fejállomáshoz tartozó településeken,s a továbbiakban új technológián biztosítjuk a szolgáltatást az érintett előfizetők számára. A technológiaváltásra 2016 Március1-jétől április 30.-ig kerül sor,s a digitális kábeltelevízió szolgáltatásról ezen időtartam alatt folyamatosan térünk át az IPTV szolgáltatásra. A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi előfizetési díját. Az érintett előfizetőket közvetlenül is értesítjük a változásról.

A fentiek szerint módosított Lakossági ÁSZF szövege 2016 Január 29-étől meg található a Telekom weboldalán és valamennyi ügyfélszolgálatán."

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1
1 órája, Roli82 írta:

"Március 1.-től hatályos ÁSZF

Digitális Kábel Tv

Műszaki okok miatt 2016 Április 30.-án megszüntetjük a digitális kábeltelevízió szolgáltatást Békéscsaba és környéke,Hódmezővásárhely és környéke,Szeged és környéke fejállomáshoz tartozó településeken,s a továbbiakban új technológián biztosítjuk a szolgáltatást az érintett előfizetők számára. A technológiaváltásra 2016 Március1-jétől április 30.-ig kerül sor,s a digitális kábeltelevízió szolgáltatásról ezen időtartam alatt folyamatosan térünk át az IPTV szolgáltatásra. A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi előfizetési díját. Az érintett előfizetőket közvetlenül is értesítjük a változásról.

A fentiek szerint módosított Lakossági ÁSZF szövege 2016 Január 29-étől meg található a Telekom weboldalán és valamennyi ügyfélszolgálatán."

Ej-ej csak tudtál te valamit már tavaly is a dvb-c set-top-box fórumon.

A közlemény egyben megtévesztő. A szolgáltatás árát viszont nagyban növeli (vételi lehetőségeket szűkíti). Ugyanazon használatért sokkal többet kell fizetni a plus stb-k és a felvevős szolgáltatás miatt   Szerintem jelentős áremelések számít, Az érintetteknek megéri egy kört futni szerintem.

1 órája, Roli82 írta:

"Március 1.-től hatályos ÁSZF

Digitális Kábel Tv

Műszaki okok miatt 2016 Április 30.-án megszüntetjük a digitális kábeltelevízió szolgáltatást Békéscsaba és környéke,Hódmezővásárhely és környéke,Szeged és környéke fejállomáshoz tartozó településeken,s a továbbiakban új technológián biztosítjuk a szolgáltatást az érintett előfizetők számára. A technológiaváltásra 2016 Március1-jétől április 30.-ig kerül sor,s a digitális kábeltelevízió szolgáltatásról ezen időtartam alatt folyamatosan térünk át az IPTV szolgáltatásra. A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi előfizetési díját. Az érintett előfizetőket közvetlenül is értesítjük a változásról.

A fentiek szerint módosított Lakossági ÁSZF szövege 2016 Január 29-étől meg található a Telekom weboldalán és valamennyi ügyfélszolgálatán."

Ej-ej csak tudtál te valamit már tavaly is a dvb-c set-top-box fórumon.

A közlemény egyben megtévesztő. A szolgáltatás árát viszont nagyban növeli (vételi lehetőségeket szűkíti). Ugyanazon használatért sokkal többet kell fizetni a plus stb-k és a felvevős szolgáltatás miatt   Szerintem jelentős áremelések számít, Az érintetteknek megéri egy kört futni szerintem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, acel írta:

Ej-ej csak tudtál te valamit már tavaly is a dvb-c set-top-box fórumon.

A közlemény egyben megtévesztő. A szolgáltatás árát viszont nagyban növeli (vételi lehetőségeket szűkíti). Ugyanazon használatért sokkal többet kell fizetni a plus stb-k és a felvevős szolgáltatás miatt   Szerintem jelentős áremelések számít, Az érintetteknek megéri egy kört futni szerintem.

Melyik fórumon? Csak itt vagyok meg a Ph-n.

Nem valószínű hogy bárkit is csak úgy elenged a Telekom hiszen a kapott kedvezményeket a változás nem érinti, nem kizárt hogy kedvezményt ad, ezt nem tudom, anno mikor váltottam rá (5-6 éve) akkor adott díjmentes felvételi opciót.  :)

Majd kiderül minden a maga idejében, többet én se tudok.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Plusz ezzel korlátozva van a hálózatra köthető tv-k száma 3-ra.
Nekünk több van, úgyhogy ha nálunk is bevezetik majd ezt, akkor úgyis lemondjuk. Csak bírják ki még egy pár évig. :D De mivel itt analóg is csordogál még (alap csomag), biztos nem fogják egyik napról a másikra mind a kettőt megszüntetni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, fgabor87 írta:

Plusz ezzel korlátozva van a hálózatra köthető tv-k száma 3-ra.
Nekünk több van, úgyhogy ha nálunk is bevezetik majd ezt, akkor úgyis lemondjuk. Csak bírják ki még egy pár évig. :D De mivel itt analóg is csordogál még (alap csomag), biztos nem fogják egyik napról a másikra mind a kettőt megszüntetni.

Analóg Kábel Tv

Műszaki okok miatt 2016. Április30.-án megszüntetjük az Analóg Alap díjcsomag igénybevételi lehetőségét a központi fejállomásról ellátott területeken(Csépa,Perkáta,Siófok,Szelevény,Tiszakürt,Tiszasas,Tiszaug települések kivételével) illetőleg Marcali környéke fejállomáshoz tartozó településeken és a továbbiakban új technológián biztosítjuk a szolgáltatást az érintett előfizetők számára. A technológiaváltásra 2016 Március1-jétől április30-ig kerül sor,s az analóg kábeltelevízió szolgáltatásról ezen időtartam alatt folyamatosan térünk át az új kódolatlan digitális kábeltelevízió szolgáltatásra. A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi előfizetési díját.Az érintett előfizetőket közvetlenül is értesítjük a változásról.

2 órája, fgabor87 írta:

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Két lépésben adagolja az áttérést a t, először analóg - dvb-c, majd dvb-c iptv,  Megtornáztatja a vevőket, es megnehezíti az árdrágulás észrevételét. A vevők egyszer csak azt veszik észre hogy 2-3ezer forintal többet fizetnek ugyanazért. 

Két lépésben adagolja az áttérést a t, először analóg - dvb-c, majd dvb-c iptv,  Megtornáztatja a vevőket, es megnehezíti az árdrágulás észrevételét. A vevők egyszer csak azt veszik észre hogy 2-3ezer forintal többet fizetnek ugyanazért. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...