cshubakka

CVE-2012-5958

Kérdés

Az Avast vírusirtó felhívta a figyelmemet, hogy a Telekom áltat biztosított ZTE Speedport Entry 2i modem+router készülék ki van téve a CVE-2012-5958 hibának.

Készülék adatai:

Hardware Version: V1.0.1
Software Version: V1.0.0_HU_T2P3
Boot Version: V1.0.1

Sajnálatos módon, egyáltalán nem találtam semmilyen oldalt a készülékkel kapcsolatban a Google kereső által, csak az útmutató PDF-et.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

@cshubakka

Szetintem ez a legfrissebb verzió. Nálam még egy ennél régebbi T1P12 üzemel lassan egy éve.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Legbölcsebb cselekedet véleményem szerint a router legfrissebb szoftverének telepítése lenne, ahol ez a hiba ki van iktatva.

Ha viszont ez nem elérhető, akkor viszont kíváncsi lennék, hogy a Telekom mennyire is értékeli a vásárlói biztonságát.

Mivel a Metasploit keretrendszer nem áll nekem a rendelkezésemre, ezért nem tudom visszaigazolni, hogy csak álpozitív volt-e az Avast jelzése, de ha egy szaki a Telekomtól meg tudja nekem mondani, hogy az volt, akkor megnyugodtam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem valószínű, hogy bárki is piszkálná, de ha nagyon ragaszkodsz hozzá, kapcsold ki az UPNP-t Local Network->UPNP OFF. AZonban ebben az esetben minden eszköznek - akinek kell - egyesével kell manuálisan portot nyitni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most