SafranyFerenc86

Telekom internet packet loss

Kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következő gondommal kapcsolatban. Egy héttel ezelőtt elkezdett a Telekomos internetem rakoncátlankodni. Először multiplayer játékok közben vettem észre packet lossra utaló jeleket, majd Skypeon is elkezdett szakadozni a videohívás és a böngészőben is volt, hogy lassan töltöttek be a weboldalak, vagy el sem tudtam őket érni. A háztartásban az összes internetre csatlakozó eszközt érintette a gond, ha kábelesen voltak csatlakoztatva az internete, ha Wi-Fi-n keresztül. Volt, hogy az IPTV is szinte használhatatlan lett, csatornaváltáskor kimerevedett a kép, a csatornaváltó menü elkezdett tölteni, majd 1-2 perc múlva váltott csatornát.

Gyorsan előkaptam a pingplottert megnézni, hogy hol lehet a hiba és a mérések eredménye mindig az volt, hogy a 2. hoptól kezdve végigment a packet loss, bármelyik weboldalt ellenőriztem. A sima Windows parancssoros pingeléssel is látható a csomagvesztés. Többször próbáltam áramtalanítani és újraindítani a digitális elosztót, de a probléma folyamatosan visszajött. Másnap felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy bejelentsem a problémát. Az ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy ők nem érzékelik a problémát de újraindította a digitális elosztót. A packet loss sajnos visszatért, majd kaptam egy SMS-t, hogy kiküldik a szerelőt, hogy kicserélje a kb. 2 éves D-Link elosztót egy Sagemcom F@st 3686-ra.

Fél napig jó volt a kapcsolatom, de sajnos azt vettem észre, hogy időközönként gondol egyet az egész, visszatér a csomagvesztés és ismét használhatatlan az internetem, majd 20-40 perc múlva olyan hirtelenséggel el is tűnik. Mivel nem fix időközönként tapasztalom a problémát nem tudom hogyan lehetne jelezni az ügyfélszolgálat felé a gondot. Ha ki is küldenek egy szerelőt, hogy nézze meg a problémát személyesen, nincs rá garancia, hogy pont akkor lesz csomagvesztés a hálózaton.

Mellékeltem egy-egy képet a tegnapi és a mai pingplotter mérésről.

20171028.png

20171029.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

82 válasz erre a kérdésre

Küldj egy modem mac címet pm-ben ránézek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most látom a le és feltöltési sebességeket felcseréltem a tegnapi utolsó posztomban, ezért elnézést kérek, szerkeszteni már nem tudom. Így helyesek a mérési eredmények.

Az első mérés eredménye az volt, hogy: 0.82Mb/s le és  0.25Mb/s felöltési sebességem van
Az második mérés eredménye az volt, hogy: 22.64Mb/s le és 0.39Mb/s felöltési sebességem van
Az harmadik mérés időtúllépéssel félbemaradt
A negyedik
mérés eredménye az volt, hogy: 1.25Mb/s le és  0.52Mb/s felöltési sebességem van

Most épp nincs packet loss, így megpróbáltam még egyszer a speedtestet. A mai eredmény az volt, hogy 31.43Mb/s le és 5.55Mb/s feltöltésem van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Néztem négy speedtestet. A mérések darabja kb. 3-8 percbe telt, mert folyamatosan úgy nézett ki, hogy befagyott az egész, de közben a netsebességmérő mozgott. Az előfizetés 30Mb/5Mb névleges sebességre szól, ami amúgy meglepően stabil szokott lenni.

Az első mérés eredménye az volt, hogy: 0.82Mb/s fel és  0.25Mb/s letöltési sebességem van
Az második mérés eredménye az volt, hogy: 22.64Mb/s fel és 0.39Mb/s letöltési sebességem van
Az harmadik mérés időtúllépéssel félbemaradt
A negyedik
mérés eredménye az volt, hogy: 1.25Mb/s fel és  0.52Mb/s letöltési sebességem van

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: SafranyFerenc86
Lemaradt az előfizetés típusa

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sávszélességed a packet loss idején nem ingadozik?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kábel van bekötve. Amikor először jött ki a szerelő, akkor kicserélte a HGW-t, de az nem oldotta meg a problémát.

Edit: Közben szépen vissza is tért a packet loss, ahogy sejtettem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: SafranyFerenc86

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Optika, kábel, vagy ADSL? Egyébként hgw cserét nem próbáltál kérni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kezd elég unalmas és bosszantó lenni, hogy lassan két hete random használhatatlan lesz a net a packet loss miatt. Szombaton ismét kijött egy szerelő, megnézte a bekötést és az utcában a kábelezést. Azt mondta a bekötéssel nincs baj, az utcán kellett bütykölni valamit. Aznap nem is tapasztaltam packet losst, de másnap este már visszatért a probléma. Mivel még tegnap este is előjöttek ugyanezek a tünetek, újranyitottam a hibajegyet és megírtam, hogy a probléma még mindig tapasztalható, főleg az esti órákban az utóbbi két nap.

Ma reggel felhívott a szerelő, hogy kijön ismét megnézni az utcában a kábelezést. Hazajöttem munkából és láttam, hogy frissült a hibajegy, miszerint nem érzékeltek problémát a hálózatban. Mivel nem találtak hibát a hálózatban és az eszközökben, gondolom nem is csináltak semmit neki és előbb vagy utóbb megint tapasztalható lesz a packet loss. A kérdésem, hogy ha nem a Telekom hálózatában vagy eszközeiben van a hiba, akkor miért jön elő szinte minden nap a packet loss és teszi használhatatlanná a netet? Mindig a 2. hoptól kezdődik, akármit is nézek pingplotterben. Ha a google-re, ha az index.hu-ra, ha a 3. hopra, ha csak a problémás 2. hopra mérek pingplotterben. Gondolom, ha itthon lenne a baj, akkor már az 1. hopnál lenne packet loss, ha pedig csak az egyik PC-vel lenne a baj, akkor nem tapasztalnék packet losst az összes PC-n és okostelefonon.

Hiába indítom újra a HGW-t, ugyanúgy megmarad a packet loss, a házban található kábeleket ellenőriztem, mind rendesen be van dugva, egy sem mozdult ki. Lefuttattam a vírusirtót és a Malwarebytest az összes számítógépen, ami a netre csatlakozik, egyiken sem találtam semmi kártevőt. Azt pedig erősen kétlem, hogy olyan hirtelenséggel el is tűnjön a probléma, ahogy előjött.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most