Roland46

sagemcom 5655 V2 router probléma

Kérdés

Sziasztok!
2 hete vezették be a Telekom optikai NET, TV, telefon szolgáltatását. Telepítettek egy Sagemcom F@st 5655v2 Routert aminek a  setupja nem elérhető :( Eleinte még lehetőség volt belépni (kb. 5x - 8x) a setupba de már nem sikerül - többszöri újraidítás után sem.  Beszéltem a telekom úgyfélszolgálatával, de nem tudtak segíteni. javasolták, hogy próbáljak meg más készülékkel wifin belépni. Megpróbáltam - a wifi kapcsolat létrejön, de a 192.168.1.1 -IP vel így sem lehet belépni a setupba..  Beszéltem az illetővel aki a telepítést végezte. Nagyjából Ő is ezt javasolta, de említette, hogy van egy időkorlát védelem(30 perc) ami nem teszi lehetővé a gyakori belépést. Ez még rendben is van, de van egy IP védelem is ami miatt azonos IP címről (amit a router oszt ki a csatlakoztatott készülékeknek) sincs lehetőség korlátlanul belépést végezni.  Találkozott valaki hasonlóm problémával ill. tud-e valaki megoldást erre?

Üdv!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

80 válasz erre a kérdésre

@Roland46

Nem a resetelést kell kérni. Resetelni te is tudod, a pppoe jelszót pedig újrageneráltatod az ügyfélszolgálattal (telefonon pár száz forint, online ügyfélszolgálaton ingyenesen meg tudod csinálni talán). Utána pedig visszaírod a Sagemcomba az adatokat az 192.168.1.1 címen. Valószínűleg a reset után elérhető lesz. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jó ötlet. Ezt ma délután megpróbálom, bár nem vagyok benne biztos, hogy ezt meg fogják adni nekem (mert akkor ez nem lenne üzlet a Telekomnak).. Ráadásul -normál üzemi körülmények között- ezek az adatok a felhasználó által nem módosíthatók a routeren. Nem ismerem a router lelkivilágát, de lehet, hogy csak egy mester jelszó ismeretében van lehetőség  ezeknek a védett adatoknak a begépelésére (akár egy reset után is) ?  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha csak a ppoe adatokat kéred ki ? Mert saját routert szeretnél használni indokkal pl vagy csak úgy ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm a gyors választ. A resetre én is gondoltam már de nem tudom a   ppoe user/pass párost ezért nem éltem a lehetőséggel  . A 1414 -et már alkalmaztam és innen tudom, hogy a reset a Telekomnál  8000Ft kiszállási + 3000Ft óradíjat jelent -ezért ezt kihagynám..   Ha nem lesz más megoldás ismét a 1414 fog következni és oldja meg a Telekom (ingyen)... Gondolom kijön egy szerelő és Ö fogja megnyomni a resetet..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szörnyen egyszerű megoldásom lenne ilyen helyzetre így este. Hard reset hátulján valahol süllyesztett gombot kel nyomni 30sec-ig. Persze csak akkor ha tudod a ppoe user/pass párost, ha nem és mégis megcsinálod ezt nem lesz internet és 1414....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most