Kérdés

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Nagyon vártam már, hogy lehessen az Iphone-t 2 SIM kártyával használni. Éppen ezért vettem az XS-t és amint lehetett ki is váltottam a személyes használatra szánt SIM-et virtuális SIM-re, a céges pedig maradt a fizikai. A mai napon többször előfordult, hogy a céges (fizikai SIM!) számot nem lehetett hívni azt mondta be, hogy a "hívott szám pillanatnyilag nem elérhető". Előfordult olyan is, hogy a személyes számom (eSIM) sem volt elérhető. Nem tudom hol lehet a gond. A eSIM megoldás nem stabil? A készülékem hibás? A Telekomnál vannak problémák? Valaki tapasztalt hasonló problémát az eSIM-el? :W

Kérlek segítsetek, mert sajnos a Telekom sem tudott segíteni. Fontos lenne legalább azt kizárnom, hogy a telefonom hibás. Ja az még fontos, hogy mindegyik esetben a telefonon az látszik, hogy van térerő...

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

5 válasz erre a kérdésre

Szerintem ez az iPhone iOS problémája lesz, a dual SIM kezelés új dolog az iOSben, lehet nem működik 100%-osan még.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

En pontosan ugyanezt tapasztaltam. A privat kartyam ment eSIM-re, a ceges szintén telekomos meg a SIM slotba. Teljesen hektikus, hogy mikor lehet felhívni valamelyik számot. En is csak ezert valtottam iPhone 8-rol. Sokszor jeleztek a napokban, hogy nem tudnak hivni. Ez igy hasznalhatatlan es raadasul nekem munkaeszkoz. Remelem nem az eSIMmel van baj, hanem a dualsim funkcioval, valamint, hogy lehet szoftverfrissitessel javitani. A fizikai kartyat holnap visszarakom egy kulon keszulekbe aztan majd kiderul. Tiszta szegyen.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Blake

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 perce, Blake írta:

En pontosan ugyanezt tapasztaltam. A privat kartyam ment eSIM-re, a ceges szintén telekomos meg a SIM slotba. Teljesen hektikus, hogy mikor lehet felhívni valamelyik számot. En is csak ezert valtottam iPhone 8-rol. Sokszor jeleztek a napokban, hogy nem tudnak hivni. Ez igy hasznalhatatlan es raadasul nekem munkaeszkoz. Remelem nem az eSIMmel van baj, hanem a dualsim funkcioval, valamint, hogy lehet szoftverfrissitessel javitani. A fizikai kartyat holnap visszarakom egy kulon keszulekbe aztan majd kiderul. Tiszta szegyen.

Szia! Ne értsd félre, de annyira örülök a problémadnak. Végre nem vagyok vele egyedül. Én már mindent kipróbáltam egésszen addig, hogy lecseréltem a SIM kártyát (mindkettőt) és a telefont is kicseréltem! Csomószor hivogatom felváltva a két számot és teljesen random módon nem hívható egyik, vagy másik. Semmi logikát nem vélek felfedezni. Van, hogy 20x jó, 1x nem és van, hogy folyamatosan nem hívható. Ez így örület!!! Én most visszaraktam a régi céges telómba a fizikai kártyát. Már többször hívtam a Telekomot, Apple támogatást és igazából senki sem ért hozzá. 

Kérlek mindenképpen írd meg, ha neked sikerül megtalálnod a megoldást!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello.

En mos tertem vissza a ket telefonra es jelenleg azt tesztelem, hogy ha csak eSIM van akkor azt lehet-e minden korulmenyek kozott hivni. Ha igen akkor a dualSIM funkcio lett rosszul implementalva. Eleve az felhaborito, hogy csak azon a kartyan mukodik a 4G amelyikrol az internetet hasznalod, a masikat 2G-re rakja. Ezzel ugye az a baj, hogy videken a telekomnak adott esetben jobb a 4G lefedettsege, mint a 2G/3G. Raadasul gyanitom, hogy a 2G-nek meg vannak szamlalva a napjai. Utana nem lehet hasznalni a dualSIM-et ezekben a telefonokban ilyen formaban. Irtam az apple.com forumara is, hogy lassam, ha vannak kulfoldi sorstarsak is, mert ugye az is egy jo kerdes, hogy ez a telekom, vagy az Apple hibaja, bar en gyanitom, hogy az utobbi, mert egy 50 ezer forintos Android telefonban ez eleg jol meg van oldva. Majd megirom, hogy onmagaban az eSIM (dualsim nelkul) problemat okoz-e, illetve ha kapok valaszt az apple.com-on.

Balazs

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. 11. 13. at 9:31, Blake írta:

Hello.

En mos tertem vissza a ket telefonra es jelenleg azt tesztelem, hogy ha csak eSIM van akkor azt lehet-e minden korulmenyek kozott hivni. Ha igen akkor a dualSIM funkcio lett rosszul implementalva. Eleve az felhaborito, hogy csak azon a kartyan mukodik a 4G amelyikrol az internetet hasznalod, a masikat 2G-re rakja. Ezzel ugye az a baj, hogy videken a telekomnak adott esetben jobb a 4G lefedettsege, mint a 2G/3G. Raadasul gyanitom, hogy a 2G-nek meg vannak szamlalva a napjai. Utana nem lehet hasznalni a dualSIM-et ezekben a telefonokban ilyen formaban. Irtam az apple.com forumara is, hogy lassam, ha vannak kulfoldi sorstarsak is, mert ugye az is egy jo kerdes, hogy ez a telekom, vagy az Apple hibaja, bar en gyanitom, hogy az utobbi, mert egy 50 ezer forintos Android telefonban ez eleg jol meg van oldva. Majd megirom, hogy onmagaban az eSIM (dualsim nelkul) problemat okoz-e, illetve ha kapok valaszt az apple.com-on.

Balazs

Hali.

Kicsit utánanéztem annak, amit mondtál itt, meg a másik fórumban. Van ám gond bőven külföldön is. Találtam egy Forbes-es cikket, csak pár napos és leírja hogy a kezdeti bevezetés után mind a három nagy amerikai hálózat (AT&T, T-Mobile USA, Verizon Wireless) az általad említett problémákra hivatkozva ez év végéig elhalasztotta az esim-ek támogatását. A Verzion már tárgyal az Apple-el, hogy hogy lehet ezt a gondot megoldani. 

Ezek szerint én pusztán szerencsés vagyok, hogy nekem egyelőre működik minden. Azonban ebben az is benne lehet, hogy nekem nem a fő kártya az esim, hanem a másodlagos. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most