Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Sagemcom DHCP


SafranyFerenc86

Kérdés

Van nekem ez a csodás Sagemcom F@st 3686AC kábelmodemem, amit a T adott a szolgáltatáshoz. Minden az internetre csatlakozó eszköz arra van rákötve/ wifijére van rácsatlakozva, nincs extra modem a lakásban. A DHCP szerverével kapcsolatban lenne néhány kérdésem:

  1. December/január óta minden egyes alkalommal, amikor új IP címet kínál fel a számítógépem részére a kábelmodem DHCP szervere, 20 másodpercre megszakad az internet. Van valakinek esetleg valami ötlete, hogy miért van ez? Az eseménynapló szerint minden eszköznek külön IP cím van felkínálva, így nem hinném, hogy ütközés lenne.
  2. Mivel ez roppantul zavaró dolog, beállítottam, hogy hetente járjanak le a használatban levő IP címek. Miért kell egy napon belül legalább 6 alkalommal ugyanazt az új IP címet felkínálnia a DHCP szervernek, amikor az előzőt 24 órán belül fogadta el a számítógépem, tehát a közelében sincs annak, hogy lejárjon?
  3. Gondoltam rá, hogy kikapcsolom a DHCP szervert és manuálisan adok IP címet a kábelmodemre csatlakozó minden eszköznek MAC cím alapján, de erre nem találtam lehetőséget. Lehet egyáltalán ilyet csinálni a Sagemcom kezelőfelületében vagy csak én vagyok a vak és nem találom?
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3

@SafranyFerenc86

Szeribtem reseteld le, mert ez így nem normális működés. 

Ha MAC cím alapján akarsz címeket adni az eszközöknek, azt még mindig a DHCP intézi, kikspcsolva ez a funkció sem fog menni. 

Statikusan is adhatsz meg IP címeket az eszközöknek, de azt nem a HGW-n kell beállítani, hanem az eszköz erre szolgáló kezelő felületein. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
14 órája, btz írta:

@SafranyFerenc86

Szeribtem reseteld le, mert ez így nem normális működés. 

Ha MAC cím alapján akarsz címeket adni az eszközöknek, azt még mindig a DHCP intézi, kikspcsolva ez a funkció sem fog menni. 

Statikusan is adhatsz meg IP címeket az eszközöknek, de azt nem a HGW-n kell beállítani, hanem az eszköz erre szolgáló kezelő felületein. 

Köszi a tanácsot, lereseteltem a hgw-t. Most az alap egy órás lejárati időt meghagytam az IP címeknek, egyelőre jónak tűnik, de majd figyelem még.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...