scania471

Saját levelezőszervernél fogadás megy, küldésnél a mail elmegy, de nem érkezik meg

Kérdés

Sziasztok!

Nyári projektként összeraktam egy Nethserver-t futtató levelezőszervert. Odáig eljutottam, hogy másik gépről rá tudjak kapcsolódni az adott postafiokra, emaileket tudok fogadni, de a küldés már nem megy annyira. A levél elmegy, de nem érkezik meg a címzetthez.

Erről úgy tudom, hogy a Telekom blokkolja ezeket. Ezt meg lehet-e valahogy oldani, hogy lehessen küldeni is mailt?

Sajnos nincs Telekom Webmail fiókom, regisztrálni még nem jöttem rá, hogy kell.

Az lehetséges, hogy feloldják ezt a blokkolást vagy esetleg külsős SMTP szervert használjak a levelek küldéséhez?

Válaszokat előre is köszönöm! :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

Szia!

Én az "ArGoSoft Mail Server Professional With IMap"-ot használom a saját gépen, nekem müködik, mert be van állítva a másodlagos SMTP port "Use Secondary SMTP Port" az alapértelmezett 587--re. Perszer ahhoz hogy ez müködjön, a távoli Mail szervernek nem csak a 25-ős SMTP portot, hanem az 587-es SMTP portot is tudni kell fogania, aza kell hogy támogassa és akkor minden müködök rendesen. Saját gépen a levelező programnak a 25-ös SMTP portoto kell megandi, és az  "ArGoSoft Mail Server Professional With IMap" lekezeli, ha nem tud a 25 SMTP  porton kommunikálni a távoli SMTP szerverrel, akkor az 587-es SMTP porton küldi ki az adatokat. A képernyő mentéseket csatolom.

MAIL01.PNG

MAIL02.PNG

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: McBelaba

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tudom, hogy az otthoni szolgáltatás nem erre való, de megvan nagyrész a sávszélesség (kivéve a feltöltés, mert az borzasztó (1.3MB/s max)) és igazából csak én használom.

VPS-t azért nem akarok bérelni, mert amúgy is kb ingyen kaptam (selejtezésből nyúltam le :D) (áram szerencsére napelemekből van) ezt a gépet (Primergy Econel 100 S1), mert kb használhatatlan, de gondoltam nyári projectként vagy csak tanulmányozásként magam csinálok ilyet. Ez már a 2. ilyen Linuxos szerverem. (Főleg mert jövőre érettségi és nem lesz idő) Ha meg nagyon megnőne a forgalom, úgyis nagy változtatások lennének az alapokban. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@scania471 

Ajánlom bérelj VPS szervert pár ezer forintos tétel. Otthoni internet szolgáltatás szerintem nem feltétlen szerver(ek) üzemeltetésére való. PTR rekordot is simán be tudod állítani saját domain-re. :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@scania471

Lakossági neten tiltott 25-ös portal, fix ip és saját domaines PTR nélkül nem fogod tudni használni a "saját" SMTP - t. 

https://www.telekom.hu/telekomfiok/belepes

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Értem. A mai nap első részében végül a Sendgrid SMTP Relay szolgáltatását használom a levelek küldéséhez, eddig jól megy, de akkor ne is várjam, hogy a saját SMTP rendszeremet használjam. Köszi a segítséget! A jövőben erre figyelni fogok! :D

Egy linket a Telekomos emailfiók regisztrálásához tudnál-e küldeni? Most vagy vak vagyok vagy nem tudom, de nem találom sehol...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@scania471

Normális levelező szerverek már ott dobnak, ha olyan PTR recordal mész hogy *******dynamic.pool.telekom.hu stb stb.... , még ha valaki fel is oldaná neked a 25-ös port tiltását. 

Használj dedikált szervert, virtuális szervert saját SMTP üzemeltetéssel vagy shared smtp szolgáltatást ezekre a célokra. 

Telekom SMTP szerverét használhatod. Emailfiókot a Telekom online felületén tudsz létrehozni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most