Scratch

Sagemcom F@st 3890V3 - Hikvision DVR

Kérdés

Sziasztok,

a napokban kötöttek be hozzám kábelnetet, egy Sagemcom F@st 3890V3 modemmel, azóta az alábbi problémám jelentkezett:

Van egy Hikvision DS-7616NI-K2/16P kamera rendszerem, ami eddig tökéletesen ment a régi Linksys routeremmel, viszont a Sagemcom-al nem működik megfelelően, kb. a fél hétvégém ráment a dologra, és nem sikerült megoldani. A kamera rögzítőjének fix IP címe van, abból a tartományból, amit nem oszt ki a Sagemcom, plusz MAC alapján is hozzá van rendelve az IP. A rögzítő LAN portja rá van kötve a Sagemcom LAN portjára. Upnp-vel be van állítva a port nyitás is, tök jól is el is érem a rendszert, egyéb hálózatból, telefon, stb... A problémám ott kezdődik mikor a helyi hálózatóból IP cím alapján szeretném elérni a rendszert, akár élőkép, visszakeresés, vagy konfigurálás miatt, itt már nem találom meg, ping-re se válaszol. hiába vagyok vele ugyan azon a belső hálózaton. Logjába nem találok olyan részt ami letiltaná, a tűzfalát kikapcsoltam teszt képen, akkor sem értem el.
Viszont ha beteszem a Sagemcom, és a rögzítő közép a Linksys router-em, akkor elérem belső hálózaton helyi IP cím alapján is a rögzítőt.

A Sagemcom-on belül van egy ping opció, ott próbálom pingelni a rögzítőt, 3 féle ping lehetőség van:

- IP_DATA: itt nincs válasz, 100% veszteség
- IP_BR_LAN: itt válaszol, 0% veszteség
- IP_LTE: itt nincs válasz, 100% veszteség

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Ma több hibabejelentés után kaptam egy F@st 3686 v2-t azóta minden problémám megoldódott. Aki kint volt szerelő mondta, hogy nagyon sok gond van a V3-al.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem hiszem, hogy a fenti hiba ebből adódna. 

A Koax jelszintekhez annyira nem értek. Nem nagyon foglalkozom koaxal. Talán majd valamelyik másik fórum tag ha olvassa, tud rá mondani valamit. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Még ha lehet egy kérdésem:

Amikor kötötték be a koax kábelt, és tűzték fel a padlástérben sajnos egy helyen áttűzte a szerelő, ő nem is vette észre. Kb. a szélétől 1-2mm-re fúródott bele a kapocs. Ez okozhat problémát? A kapcsolat adatainál ezt látom:

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 órája, Scratch írta:

Sajnos így sem megy. :(

Értem, sajnos nincs más ötletem. Talán annyi, hogy cseréltesd a szolgáltatói eszközt, hátha az megoldja, a dolgot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Scratch

Nem vettem észre semmi különöset a képeken. Ahogy már írtam, a kamera IP címét tedd bele a szolgáltatói eszköz DHCP osztási tartományába, a MAC címhez való rögzítést is eszerint állítsd be, illetve a kamera ne statikusan használja azt az IP-t, hanem DHCP-vel kérje le. Mindent indíts újra a beállítások módosítása után. Pingelj meg mindent, mindenhonnan. Illetve ne felejtsd el megnézni másik böngészőben eléred e a kamerát vagy másik kamerakép néző eszközzel is próbáld meg az RTSP folyamot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Scratch írta:

192.168.0.1 a Sagemcom, DHCP-t oszt 192.168.0.10-től.
192.168.0.3 a Hikvision

A Hikvision-ön bekacsoltam a DHCP-t mikor megkapott minden adatot DCHP ki, csak az IP cím végét írtam át.

Holnap tudok csatolni képeket.

Ez alapján úgy néz ki, hogy azonos alhálózatban vannak és IP ütközés sincs. én kipróbálnám, hogy a kamera teljesen DHCP-ről kapjon IP-t az általad is említett MAC szerinti cím rögzítéssel, így mindig ugyan azt kapná.

Rendben, várom a képeket.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

192.168.0.1 a Sagemcom, DHCP-t oszt 192.168.0.10-től.
192.168.0.3 a Hikvision

A Hikvision-ön bekacsoltam a DHCP-t mikor megkapott minden adatot DCHP ki, csak az IP cím végét írtam át.

Holnap tudok csatolni képeket.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

Mi a LAN-od IP tartománya? Milyen tartományban oszt a DHCP címeket? Mi a kamerád FIX IP címe LAN-on? Mi a szolgáltatói eszköz LAN IP címe. Ha tudsz, tegyél fel képernyőképeket a beállításaidról.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most