Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Kaon CG3000 kábelmodem


Atesz

Kérdés

Egy ideje le cserélték Sagemcom modemem erre az állítólag nagyon jó HWG-re. Nagyon itt a fórumon sem a itcafe forumán nem találkoztam a modemmel kapcsolatos tapasztalatokkal. Nem nagyon szorja ki a Telekom ezt a fajta HWG-t? 

Van egy érdekes hibája, amire még nem tudtam rá jönni miért van. Ha belépek az adminisztrációs felületre akkor nem jelenik meg semmi az eszköz adatai üresek, várni kell nem keveset mire be tölti az adatokat, addig sem wifit semmit se lehet állítani. Fura hiba, bár sürün nem lépek be mert nincs rá szükség.

Wifit ki kapcsoltam nem nagyon tudok róla nyilatkozni, de még ment addig jó volt. Jobb mint a Sagemcom-é.

300/20 as netre kaptam. szerelő szerint mehetne az 500 is, vagy akár a 1000 is, de itt Turán még ezt nem engedélyezték ügyfélszolgálat nem nagyon volt segitőkész. Persze a szerelő válltig állította, hogy már müködni kell. mi ebben a jó? HWG most már kompatibilis a nagy nettel csak a telekom nem :/

 

Nektek tapasztalatotok? Vagy nem sokmindenki használja ezt az eszközt? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2
Ekkor: 2020. 06. 10. at 14:57, Atesz írta:

Hali! Pont azért panaszkodtam amiket le írtál ki jött egy szerelő át nézett mindent és mondta, hogy nincs mese akkor cserél HVG-t mert más hiba nem lehet. Folyamatosan jeleztem, hogy probléma van a szolgáltatásban. Most nincs semmi minden megy rendesen azóta az IPTV sem akad. 

 

Hali! Gondoltam, hogy nem gombnyomásra van 1000, de kicsit oda figyelne a telekom akkor ide is dobna némi fejlesztést. Környéken mindenhol optika, itt régi réz 0 fejlesztés. 500se elérhető. Bár a szerelő aki ki jött és modemet cserélt is azt mondta 500 simán rá ereszhető mert birnia kell a technikánka. Mondta is hivjam az ügyfélszolgálatot, de ereménytelen volt mert Ők viszont nem tudták be kapcsolni. Több éve semmi fejlesztés... itt a van más szolgáltató optikával és egy másik igaz rézen de alap az 500... 

Én nem szeretnék váltani, de pár ismerős gondolkodik vagy már megtette, mert nem lát semmi fejlesztést.

Köszi az infót, jövő héten én is szerencsét próbálok egy hibabejelentéssel. Aztán remélem csere lesz Kaon CG3000-re. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Hello @Atesz, szerintem viszonylag új, tavaly teszteltük, így nem tudom, mikortól és mennyit szórtak ki azóta belőle. az elérhető sebességben pedig az eszköz csak az egyik feltétel, a hálózatnak is tudnia kell azt. felétek valószínűleg nem nyomták még fel 1000-ig a rendszert (ez területi fejlesztés hardvercserékkel, nem csak egy gombnyomás), azért nem tudod megrendelni. az 500 koaxon talán már mindenhol elérhető, de nem vennék rá mérget, szóval az adott területen 500 sincs is jogos lehet 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 06. 05. at 14:11, Atesz írta:

Egy ideje le cserélték Sagemcom modemem erre az állítólag nagyon jó HWG-re. Nagyon itt a fórumon sem a itcafe forumán nem találkoztam a modemmel kapcsolatos tapasztalatokkal. Nem nagyon szorja ki a Telekom ezt a fajta HWG-t? 

Van egy érdekes hibája, amire még nem tudtam rá jönni miért van. Ha belépek az adminisztrációs felületre akkor nem jelenik meg semmi az eszköz adatai üresek, várni kell nem keveset mire be tölti az adatokat, addig sem wifit semmit se lehet állítani. Fura hiba, bár sürün nem lépek be mert nincs rá szükség.

Wifit ki kapcsoltam nem nagyon tudok róla nyilatkozni, de még ment addig jó volt. Jobb mint a Sagemcom-é.

300/20 as netre kaptam. szerelő szerint mehetne az 500 is, vagy akár a 1000 is, de itt Turán még ezt nem engedélyezték ügyfélszolgálat nem nagyon volt segitőkész. Persze a szerelő válltig állította, hogy már müködni kell. mi ebben a jó? HWG most már kompatibilis a nagy nettel csak a telekom nem :/

 

Nektek tapasztalatotok? Vagy nem sokmindenki használja ezt az eszközt? 

Üdv! 

Te mikor kaptál ilyen Kaonmedia cg3000 modemet? Én nagyon szeretném lecserélni a mostani Sagemcom V3-at egy cg3000-re, mert ez az első perctől kezdve nagyon vacak, újraindul, a Wi-Fi akad, szakad, gyenge, a felület is nehézkes, néha az IP-tv is akadozik. 1000 megás netem van. Ha valaki tudja, hogy hogyan juthathatnék egy Kaon cg3000-reshez, az kérem jelezze. 

Hibabejelentés és a szerelőt kérjem, hogy ilyet hozzon? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Podolski01
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
32 perce, Podolski01 írta:

Üdv! 

Te mikor kaptál ilyen Kaonmedia cg3000 modemet? Én nagyon szeretném lecserélni a mostani Sagemcom V3-at egy cg3000-re, mert ez az első perctől kezdve nagyon vacak, újraindul, a Wi-Fi akad, szakad, gyenge, a felület is nehézkes, néha az IP-tv is akadozik. 1000 megás netem van. Ha valaki tudja, hogy hogyan juthathatnék egy Kaon cg3000-reshez, az kérem jelezze. 

Hibabejelentés és a szerelőt kérjem, hogy ilyet hozzon? 

Hali! Pont azért panaszkodtam amiket le írtál ki jött egy szerelő át nézett mindent és mondta, hogy nincs mese akkor cserél HVG-t mert más hiba nem lehet. Folyamatosan jeleztem, hogy probléma van a szolgáltatásban. Most nincs semmi minden megy rendesen azóta az IPTV sem akad. 

 

22 órája, teherwagon írta:

Hello @Atesz, szerintem viszonylag új, tavaly teszteltük, így nem tudom, mikortól és mennyit szórtak ki azóta belőle. az elérhető sebességben pedig az eszköz csak az egyik feltétel, a hálózatnak is tudnia kell azt. felétek valószínűleg nem nyomták még fel 1000-ig a rendszert (ez területi fejlesztés hardvercserékkel, nem csak egy gombnyomás), azért nem tudod megrendelni. az 500 koaxon talán már mindenhol elérhető, de nem vennék rá mérget, szóval az adott területen 500 sincs is jogos lehet 

Hali! Gondoltam, hogy nem gombnyomásra van 1000, de kicsit oda figyelne a telekom akkor ide is dobna némi fejlesztést. Környéken mindenhol optika, itt régi réz 0 fejlesztés. 500se elérhető. Bár a szerelő aki ki jött és modemet cserélt is azt mondta 500 simán rá ereszhető mert birnia kell a technikánka. Mondta is hivjam az ügyfélszolgálatot, de ereménytelen volt mert Ők viszont nem tudták be kapcsolni. Több éve semmi fejlesztés... itt a van más szolgáltató optikával és egy másik igaz rézen de alap az 500... 

Én nem szeretnék váltani, de pár ismerős gondolkodik vagy már megtette, mert nem lát semmi fejlesztést.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
23 órája, Atesz írta:

...Hali! Gondoltam, hogy nem gombnyomásra van 1000, de kicsit oda figyelne a telekom akkor ide is dobna némi fejlesztést. Környéken mindenhol optika, itt régi réz 0 fejlesztés. 500se elérhető. Bár a szerelő aki ki jött és modemet cserélt is azt mondta 500 simán rá ereszhető mert birnia kell a technikánka. Mondta is hivjam az ügyfélszolgálatot, de ereménytelen volt mert Ők viszont nem tudták be kapcsolni. Több éve semmi fejlesztés... itt a van más szolgáltató optikával és egy másik igaz rézen de alap az 500... 

Én nem szeretnék váltani, de pár ismerős gondolkodik vagy már megtette, mert nem lát semmi fejlesztést...

Ilyen eszközzel és elméleti sebességadatokkal koax az a réz :) sokan kis túlzással a fél karjukat odaadnák az országban, ha a semmi vagy a réz helyett ilyenjük lenne. pont emiatt most SZIP hajrá van, a koaxra szerintem annak végéig nem költenek (nem figyelem kell hozzá, hanem irdatlan erőforrás, pénz, ami most mind a SZIP-re megy). utána nyilván optika a cél mindenhol, de az idő még

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

Kérnék egy kis segítséget.

Nekem most cserélték le a aSagemfast-et erre a hgw-re, mivel nagyobb 1000mbit/s netem lett. Viszont olyan gondom van hogy már két fajta hoszabb - 20 m -  cat5e utp kábelt próbáltam hozzá és mindegyiknél, ha bedugom akkor egyrészt a modem kijelzőn a lan pirosan világít, másrészt ha olyan hálókártyába dugom ami max 100-at tud azt hozza, de ha bedugom a laptopba ot csak 10-et hoz. Néztem azzal a kábellel amit még anno a sagemfasthez adtak, azzal laptopon simán hoz 700-800 -at. Az első kábelnél kábelhibára gyanakodtam, de mostmár nem feltétlen.

Valaki tud segíteni?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Frankie
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 06. 05. at 14:11, Atesz írta:

Egy ideje le cserélték Sagemcom modemem erre az állítólag nagyon jó HWG-re. Nagyon itt a fórumon sem a itcafe forumán nem találkoztam a modemmel kapcsolatos tapasztalatokkal. Nem nagyon szorja ki a Telekom ezt a fajta HWG-t? 

Van egy érdekes hibája, amire még nem tudtam rá jönni miért van. Ha belépek az adminisztrációs felületre akkor nem jelenik meg semmi az eszköz adatai üresek, várni kell nem keveset mire be tölti az adatokat, addig sem wifit semmit se lehet állítani. Fura hiba, bár sürün nem lépek be mert nincs rá szükség.

Wifit ki kapcsoltam nem nagyon tudok róla nyilatkozni, de még ment addig jó volt. Jobb mint a Sagemcom-é.

300/20 as netre kaptam. szerelő szerint mehetne az 500 is, vagy akár a 1000 is, de itt Turán még ezt nem engedélyezték ügyfélszolgálat nem nagyon volt segitőkész. Persze a szerelő válltig állította, hogy már müködni kell. mi ebben a jó? HWG most már kompatibilis a nagy nettel csak a telekom nem :/

 

Nektek tapasztalatotok? Vagy nem sokmindenki használja ezt az eszközt? 

Nálam egyérteműen akkor csinálja ezt amikor mac-hez rendelek belső fix ip-t (reserved ip). Ha üresen hagyom akkor jó. Nekem a port forwardinggal van bajom. Aműgy stabilan megy, wifi ok.
A router belső tűzfalát hogyan lehet kikapcsolni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

Szertnék egy kis segítséget kérni. Elvileg van lehetőség hogy a beállításokat lementsem, vizsont amikor rámegyek hogy letöltés akkor egy idő után a böngésző hibát ad, hogy nem elérhető az oldal. Pedig mostmár jó lenne egy mentés, hogy ha valami van akkor egy gyári reset után ne egyesével kelljen már mindent újra beállongatni

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, Frankie írta:

Üdv!

Szertnék egy kis segítséget kérni. Elvileg van lehetőség hogy a beállításokat lementsem, vizsont amikor rámegyek hogy letöltés akkor egy idő után a böngésző hibát ad, hogy nem elérhető az oldal. Pedig mostmár jó lenne egy mentés, hogy ha valami van akkor egy gyári reset után ne egyesével kelljen már mindent újra beállongatni

Hi. Nekem sem megy a mentés (soha nem is ment). Én feladtam. DMZ-ben tettem egy másik routert, ott minden jó megy, a kaon wifijét is kikapcsoltam. Hozzáértők azt mondták, hogy a port forwarding és egyéb funkciók azért nem működnek mert "bridge" üzemmódban működik (bármit is jelentsen) a kaon az iptv előfizetés miatt. DMZ-be rakott router viszont tökéletes. Kizárólag a no-ip-s dns regisztáció megy a kaonon. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...