Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Optikai kábelek térképe


Házkereső

Kérdés

Vidéken keresünk házat, vásárlás előtt állunk. Szeretnénk kis házat nagy telekkel, mint oly sokan, ugyanakkor nagyon fontos a munkánkhoz a vezetékes internet előfizetés, mert a munkánk, mint oly sokaknak, átköltözött az internetre. (nem, nem elég az 5g, 2 felnőtt video-konferenciáit, és online meetingjeit, meg vpn-jét és munkáját kell bírnia)
Őrjítő, hogy nincs egy térképetek a jó minőségű (nagy sebességű) vezetékes szolgáltatások elérhetőségéről. Tudom hogy van címkereső, de minden egyes ház címét be kell írni, és keresni sem tudok úgy, hogy mondjuk a net-hozzáférés alapján szűkítem az ingatlan-kínálatot.
Nyilván létezik az adatbázis, hiszen keresni lehet, de lehetne ezt felhasználó-barátabbá, kereshetővé tenni egy térkép formájában is? 
Nagy szükség lenne rá. 
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

12 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
1 órája, Házkereső írta:

Vidéken keresünk házat, vásárlás előtt állunk. Szeretnénk kis házat nagy telekkel, mint oly sokan, ugyanakkor nagyon fontos a munkánkhoz a vezetékes internet előfizetés, mert a munkánk, mint oly sokaknak, átköltözött az internetre. (nem, nem elég az 5g, 2 felnőtt video-konferenciáit, és online meetingjeit, meg vpn-jét és munkáját kell bírnia)
Őrjítő, hogy nincs egy térképetek a jó minőségű (nagy sebességű) vezetékes szolgáltatások elérhetőségéről. Tudom hogy van címkereső, de minden egyes ház címét be kell írni, és keresni sem tudok úgy, hogy mondjuk a net-hozzáférés alapján szűkítem az ingatlan-kínálatot.
Nyilván létezik az adatbázis, hiszen keresni lehet, de lehetne ezt felhasználó-barátabbá, kereshetővé tenni egy térkép formájában is? 
Nagy szükség lenne rá. 
 

Evvel eggyüt kell élni,hogy nincs ilyen térkép,valószínű nem is lesz. A szomszédoktol és a utcába kellene érdeklődni mielőtt házat vásárolsz. ;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia

 

Létezik ilyen adatbázis. Viszont ennek tartalma üzleti titoknak minősül minden szolgáltató esetében - nyilván "A" szolgáltató nem szeretné azt, hogy "B" szolgáltató megtudná, hogy adott településrészen pontosan milyen infrastruktúrával rendelkezik.

A szolgáltatók oldalán elérhető címkereső ennek egy leegyszerűsített változata.

Ebben az évben elég nagy hajrá volt a hálózatépítések/korszerűsítések terén, ami azt gondolom, hogy jövőre is folytatódik. Én azt javaslom neked, hogy ha kiszemelsz egy ingatlant, keress rá a címére, ha az nem ad megnyugtató találatot, írd be a szomszédos telkek címeit is. Ha azokon elérhető az optika pl. akkor nagy valószínűséggel a te általad választott címen is. Esetleg ezt a fajta kutatómunkát kombinálhatod a Google street view-al, az utcaképen ki lehet szúrni, hogy van-e a póznákon optika, vagy kábelTV légvezeték.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi a válaszokat. 

Uzman, fura lenne ha titkos lenne, mert ennyi erővel az A emberei megnézhetik B szolgáltató utcakeresőjében mi van. 

Találtam egy ilyen térképet: https://dashboard.niif.hu/szip/map

A Szip (szupergyors internet program ) program keretében volt a nagy hajrá, idén év végéig van a határidő ha jól értem, de sehol nem találom már a Szip mappinget. Pedig nyilvános, EU-s pályázatos telekom fejlesztés.

A linkelt változaton meg nem tudok elmenni, három kategória van, (lakosság, üzlet, közintézmény) de sávszélesség nincs feltüntetve. 

Nem tudnátok mégis valahogy segíteni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
52 perce, Házkereső írta:

Köszi a válaszokat. 

Uzman, fura lenne ha titkos lenne, mert ennyi erővel az A emberei megnézhetik B szolgáltató utcakeresőjében mi van. 

Találtam egy ilyen térképet: https://dashboard.niif.hu/szip/map

A Szip (szupergyors internet program ) program keretében volt a nagy hajrá, idén év végéig van a határidő ha jól értem, de sehol nem találom már a Szip mappinget. Pedig nyilvános, EU-s pályázatos telekom fejlesztés.

A linkelt változaton meg nem tudok elmenni, három kategória van, (lakosság, üzlet, közintézmény) de sávszélesség nincs feltüntetve. 

Nem tudnátok mégis valahogy segíteni?

Azt lehet tudni, hogy hol milyen szolgáltatás elérhető (hisz ha pl. elmész egy adott helyszínre, rögtön látszódik pl a kötődobozok feliratozásából vagy a kábeljelölő zászlókból, stb, hogy melyik szolgáltatóhoz tartozik), de a pontos műszaki paraméterek nem publikusak (pl, hogy az adott címen VDSL vagy VDSL2 érhető el, bondingra van-e lehetőség, DOCSIS 3.0  vagy 3.1, amik jellemzően meghatározzák az általad előfizethető csomagot és azok műszaki paramétereit). Erre jó a kereső, hogy megmondja, hogy létezik-e ott az adott szolgáltatónak valamilyen szolgáltatása. Ha igen, akkor fog tudni szolgáltatni a vállalt paraméterekkel.

Régebben volt fent ilyen térkép, de ott is csak a települések voltak beszínezve annak megfelelően, hogy rendelkezésre állt-e DSL vagy nem.

A szip-es térkép van, de egyes adatok aktuálisak rajta, mások sajnos nem. Szerintem a NIIF/NMHH is el van havazva, annyi engedélyezés van vagy más oka van, hogy nem használják a térképet.

Még az jutott eszembe, hogy a https://nmhh.hu/szakmai-erdekeltek/jogforras oldalt ha nyomon követed, ide kerülnek fel a szolgáltatók részére kiadott építményengedélyezések, tervjóváhagyások.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Huszár Csaba írta:

Sziasztok!

Létezik egy ilyen oldal: https://www.e-epites.hu/e-kozmu

Itt a Telekom teljes országos hálózata be van rajzolva (néhány kivételtől eltekintve). Sajnos az nem látszik, hogy Telekomnál milyen a kábel típusa (optikai/koax/rézkábel), de például a konkurenciáknál látszik ez is.

Szia,

 

Ha a térképi rétegekről átváltasz a elem lekérdezésre fülre és kijelölöd az adott kábelt. Akkor kidobja a kábel tipusát és szerepét.  Nem tudom milyen pontos és mennyire van vezetve... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Szia Viktória!

Köszönjük érdeklődésedet! A pontos címed (irányítószám, település, utca, házszám) beírásával ellenőrizheted az oldalunkon https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/internet/otthoni, hogy milyen szolgáltatást tudunk biztosítani Nálad. Ezen a linken pedig https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/internet/otthoni/halozatfejlesztes a címedet beírva megnézheted, hogy a környékeden a fejlesztési hullám érinti-e otthoni szolgáltatásunkat. Amennyiben megírod nekünk privát üzenetben a pontos címedet (irányítószám, település, utca, házszám vagy emelet, ajtószám), szívesen segítünk. Köszönjük! ^Lia

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom
13 órája, janihar írta:

Tisztelt Telekom!

Érdeklődnék,ha egy kiépítési hiba miatt megsérül az optikai kábel,akkor a kábel javítása kinek a költsége?

Üdvözlettel: Tóth János

 

 

 

Kedves János!

Kérjük, privát üzenetben írd meg nekünk a pontos részleteket, hogy utánajárhassunk! Köszönjük! ^Erika

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...