Ugrás a tartalomhoz
  • 0

NAT-ból kivétel + modem mód?


Legly

Kérdés

Sziasztok!

Egy saját eszközt szeretnék a szolgáltató által adott eszköz (Sagemcom F@st 5655v2 AC) után rakni. A saját eszközöm az egy TP Link Archer C6 típusú router. Erről szeretnék majd portforwardolni.

Van IPTV szolgáltatásom is, szóval nem szeretném, ha gond lenne belőle. A kérdésem az lenne, hogy ehhez a szolgáltató által kapott (Sagemcom) routert át kell állítani modemre, illetve fel kell keresnem az ügyfélszolgálatost, hogy ki is vegyenek NATból?

Hogy tudom kideríteni/megtalálni, hogy én be vagyok-e NATolva?

Ezeket a beállításokat én magam is el tudom végezni? Vagy mindenféleképpen szolgáltatónak kell ezt jelezni és ők intézik?

 

Hirtelen most ennyi jutott így az eszembe.

 

Köszönöm előre is a segítséget.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Legly
Javítás/kiegészítés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

13 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2
Ekkor: 2020. 12. 01. at 14:42, Legly írta:

Sziasztok!

Egy saját eszközt szeretnék a szolgáltató által adott eszköz (Sagemcom F@st 5655v2 AC) után rakni. A saját eszközöm az egy TP Link Archer C6 típusú router. Erről szeretnék majd portforwardolni.

Van IPTV szolgáltatásom is, szóval nem szeretném, ha gond lenne belőle. A kérdésem az lenne, hogy ehhez a szolgáltató által kapott (Sagemcom) routert át kell állítani modemre, illetve fel kell keresnem az ügyfélszolgálatost, hogy ki is vegyenek NATból?

Hogy tudom kideríteni/megtalálni, hogy én be vagyok-e NATolva?

Ezeket a beállításokat én magam is el tudom végezni? Vagy mindenféleképpen szolgáltatónak kell ezt jelezni és ők intézik?

 

Hirtelen most ennyi jutott így az eszembe.

 

Köszönöm előre is a segítséget.

Sziasztok!

Összefoglalva, hogy hogy is oldódott meg a problémám, ha másnak is hasonló gondja lenne.

 

Betelefonáltam a 1422-es számra, ott segített az egyik műszakis.

Központilag lebutították modemre. Majd össze lett kötve a saját eszközömmel  a szolgáltató eszköze (szolgáltató eszközébe megy az optika, majd onnan az egyik LAN portjából a saját eszközöm WAN portját összecsatlakoztattam, egy UTP kábellel)

Innentől már a saját eszközömre csatlakoztam laptop + kábelról. Mindenféleképpen úgy kell beállítani, hogy a csatlakozás típusa PPPoE legyen. Az itteni felhasználó név + jelszó párost uzman írása alapján könnyen meg lehet találni. (Fontosnak vélem megemlíteni, hogy az internetes felületen csak a felhasználó neved van, viszont a saját eszközödbe így kell beírni: felhasználónév@t-online.hu)

Ezután gyakorlatilag már meg is kapta az eszközöm az IP címet és arról már ment az én esetemben a portforward.

 

Még 2 dolog, ami ki szeretnék emelni:

1. Az IPTV-hez tartozó box/kábelhez NEM KELL hozzányúlni. Nem kell átdugdosni a kábeleket sehova, az a része mindenféleképpen úgy marad.

2. Bekapcsolási sorrend: A műszakis mondta, hogy fontos ebben az esetben a bekapcsolási sorrend. Az első mindenféleképpen az szolgáltató eszköze legyen, addig, amíg a rajta lévő POE nem kezd el világítani. Utána már mindegy gyakorlatilag.

 

 

Köszönöm a segítésget btz-nek!

És külön köszönöm a segítséget uzman-nak , sok hasznos információt mondott, nagyon segítőkészen állt hozzá, hogy nem vagyok valami jártas ebbe. Köszönöm még egyszer neki!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia

A Sagemcomot átállíthatod nyugodtan PPPoE passthrough módba (a WAN lapon van alul egy ki/be kapcsoló), ezután a saját routereddel kell létrehozni a kapcsolatot.

A natot két módon tudod kideríteni.

1.: https://www.whatsmyip.org/ itt ha az oldalon kiírt IP cím nem egyezik meg azzal, ami a router/modem WAN IP címe, akkor NAT-olt

2.: 100.xxx.xxx.xxx ha jól emlékszem, ez a natolt IP cím tartománya. Ha ezt a címet kapta a router/modem, 99%, hogy natolva vagy.

A nat@telekom.hu vagy a telefonos ügyfélszolgálaton tudod kérni, hogy vegyenek ki alóla. Én a telefont javaslom, gyorsabb.

Mindkét dolog független az IPTV-től.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, uzman írta:

Szia

A Sagemcomot átállíthatod nyugodtan PPPoE passthrough módba (a WAN lapon van alul egy ki/be kapcsoló), ezután a saját routereddel kell létrehozni a kapcsolatot.

A natot két módon tudod kideríteni.

1.: https://www.whatsmyip.org/ itt ha az oldalon kiírt IP cím nem egyezik meg azzal, ami a router/modem WAN IP címe, akkor NAT-olt

2.: 100.xxx.xxx.xxx ha jól emlékszem, ez a natolt IP cím tartománya. Ha ezt a címet kapta a router/modem, 99%, hogy natolva vagy.

A nat@telekom.hu vagy a telefonos ügyfélszolgálaton tudod kérni, hogy vegyenek ki alóla. Én a telefont javaslom, gyorsabb.

Mindkét dolog független az IPTV-től.

Nagyszerű, ha haza értem meg is nézem!

A saját eszközömnél is ugyan ezt a PPoE-módot kell beállítani?

Illetve, az IPTV az maradhat a szolgáltató eszközén rajta, ugyan úgy ahogy most is, vagy szükséges átdugnom a saját eszközömre?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
31 perce, Legly írta:

Nagyszerű, ha haza értem meg is nézem!

A saját eszközömnél is ugyan ezt a PPoE-módot kell beállítani?

Illetve, az IPTV az maradhat a szolgáltató eszközén rajta, ugyan úgy ahogy most is, vagy szükséges átdugnom a saját eszközömre?

Igen. WAN connection vagy internet connection-t keress. Általában 3 opció szokott lenni: static, dynamic és pppoe. A pppoe-t válaszd és add meg a szerződésen található felhasználónevet és jelszót.

Az IPTV-t csak akkor tudod átdugni a saját routeredre ha az támogatja az IGMP-t (ez szintén a menüjében aktiválható ha, Iehetséges). Pl Asus esetében:  link

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
49 perce, uzman írta:

Igen. WAN connection vagy internet connection-t keress. Általában 3 opció szokott lenni: static, dynamic és pppoe. A pppoe-t válaszd és add meg a szerződésen található felhasználónevet és jelszót.

Az IPTV-t csak akkor tudod átdugni a saját routeredre ha az támogatja az IGMP-t (ez szintén a menüjében aktiválható ha, Iehetséges). Pl Asus esetében:  link

Köszönöm! Du. este fele meg is nézem.

Illetve, még egy olyan kérdésem lenne, hogy ezt  én amúgy átállíthatom? Legálisan beléphetek a routerbe a hátulján található felhasználó-jelszó párossal? Vagy jelezni kell ezt a szolgáltató felé és akkor ők intézik távolról?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
26 perce, Legly írta:

Köszönöm! Du. este fele meg is nézem.

Illetve, még egy olyan kérdésem lenne, hogy ezt  én amúgy átállíthatom? Legálisan beléphetek a routerbe a hátulján található felhasználó-jelszó párossal? Vagy jelezni kell ezt a szolgáltató felé és akkor ők intézik távolról?

Szia

Otthonról nem tudod átállítani.

Úgy van, ahogy írod, a műszaki ügyfélszolgálatot keresed és központból intézik. Átállítják, újraindul a modem és jó is lesz

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, uzman írta:

Igen. WAN connection vagy internet connection-t keress. Általában 3 opció szokott lenni: static, dynamic és pppoe. A pppoe-t válaszd és add meg a szerződésen található felhasználónevet és jelszót.

Az IPTV-t csak akkor tudod átdugni a saját routeredre ha az támogatja az IGMP-t (ez szintén a menüjében aktiválható ha, Iehetséges). Pl Asus esetében:  link

Szia. A mai na nem tudtam sajnos beszélni a szolgáltatóval, így holnapra csúszik.

Viszont megnéztem a szerződéseket (Igénybejelentő, Szolgáltatási és díjazási melléklet, Egyedi előfizetői szerződés - általános rendelkezések) s nem találtam a PPPoE felhasználó nevet - jelszó párost. Valamilyen másik szerződésben van? Illetve ha felhívom az ügyfélszolgálatot, ők meg tudják adni?

 

Köszönöm szépen a segítségedet!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, Legly írta:

Szia. A mai na nem tudtam sajnos beszélni a szolgáltatóval, így holnapra csúszik.

Viszont megnéztem a szerződéseket (Igénybejelentő, Szolgáltatási és díjazási melléklet, Egyedi előfizetői szerződés - általános rendelkezések) s nem találtam a PPPoE felhasználó nevet - jelszó párost. Valamilyen másik szerződésben van? Illetve ha felhívom az ügyfélszolgálatot, ők meg tudják adni?

 

Köszönöm szépen a segítségedet!

Amikor előfizettél az internet szolgáltatásra, kellett volna kapj egy, az alábbi papírhoz  hasonlót, ezen rajta van a pppoe felhasználónév, jelszó, webtárhely, email cím, stb jelszava.

Ha ez nincs meg, próbáld meg a Telekom fiók, dokumentumok menüben, hátha ott megtalálod. Ha nem, ugyanígy az online fiók > Internet előfizetés > előfizetés beállításainál megtalálod a belépési azonosítót. Itt jelszót is tudsz változtatni ha szükséges.

Természetesen az ügyfélszolgálaton is tudnak segíteni.

Névtelen.jpg

Névtelen2.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
52 perce, uzman írta:

Amikor előfizettél az internet szolgáltatásra, kellett volna kapj egy, az alábbi papírhoz  hasonlót, ezen rajta van a pppoe felhasználónév, jelszó, webtárhely, email cím, stb jelszava.

Ha ez nincs meg, próbáld meg a Telekom fiók, dokumentumok menüben, hátha ott megtalálod. Ha nem, ugyanígy az online fiók > Internet előfizetés > előfizetés beállításainál megtalálod a belépési azonosítót. Itt jelszót is tudsz változtatni ha szükséges.

Természetesen az ügyfélszolgálaton is tudnak segíteni.

Névtelen.jpg

Névtelen2.jpg

Nagyon szépen köszönöm! Ma meg is nézem, ha haza értem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...