Legly

NAT-ból kivétel + modem mód?

Kérdés

Sziasztok!

Egy saját eszközt szeretnék a szolgáltató által adott eszköz (Sagemcom F@st 5655v2 AC) után rakni. A saját eszközöm az egy TP Link Archer C6 típusú router. Erről szeretnék majd portforwardolni.

Van IPTV szolgáltatásom is, szóval nem szeretném, ha gond lenne belőle. A kérdésem az lenne, hogy ehhez a szolgáltató által kapott (Sagemcom) routert át kell állítani modemre, illetve fel kell keresnem az ügyfélszolgálatost, hogy ki is vegyenek NATból?

Hogy tudom kideríteni/megtalálni, hogy én be vagyok-e NATolva?

Ezeket a beállításokat én magam is el tudom végezni? Vagy mindenféleképpen szolgáltatónak kell ezt jelezni és ők intézik?

Hirtelen most ennyi jutott így az eszembe.

Köszönöm előre is a segítséget.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Legly
Javítás/kiegészítés

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

13 válasz erre a kérdésre

10 órája, Legly írta:

Szia. A mai na nem tudtam sajnos beszélni a szolgáltatóval, így holnapra csúszik.

Viszont megnéztem a szerződéseket (Igénybejelentő, Szolgáltatási és díjazási melléklet, Egyedi előfizetői szerződés - általános rendelkezések) s nem találtam a PPPoE felhasználó nevet - jelszó párost. Valamilyen másik szerződésben van? Illetve ha felhívom az ügyfélszolgálatot, ők meg tudják adni?

Köszönöm szépen a segítségedet!

Amikor előfizettél az internet szolgáltatásra, kellett volna kapj egy, az alábbi papírhoz  hasonlót, ezen rajta van a pppoe felhasználónév, jelszó, webtárhely, email cím, stb jelszava.

Ha ez nincs meg, próbáld meg a Telekom fiók, dokumentumok menüben, hátha ott megtalálod. Ha nem, ugyanígy az online fiók > Internet előfizetés > előfizetés beállításainál megtalálod a belépési azonosítót. Itt jelszót is tudsz változtatni ha szükséges.

Természetesen az ügyfélszolgálaton is tudnak segíteni.

Névtelen.jpg

Névtelen2.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2020. 12. 01. at 14:42, Legly írta:

Sziasztok!

Egy saját eszközt szeretnék a szolgáltató által adott eszköz (Sagemcom F@st 5655v2 AC) után rakni. A saját eszközöm az egy TP Link Archer C6 típusú router. Erről szeretnék majd portforwardolni.

Van IPTV szolgáltatásom is, szóval nem szeretném, ha gond lenne belőle. A kérdésem az lenne, hogy ehhez a szolgáltató által kapott (Sagemcom) routert át kell állítani modemre, illetve fel kell keresnem az ügyfélszolgálatost, hogy ki is vegyenek NATból?

Hogy tudom kideríteni/megtalálni, hogy én be vagyok-e NATolva?

Ezeket a beállításokat én magam is el tudom végezni? Vagy mindenféleképpen szolgáltatónak kell ezt jelezni és ők intézik?

Hirtelen most ennyi jutott így az eszembe.

Köszönöm előre is a segítséget.

Sziasztok!

Összefoglalva, hogy hogy is oldódott meg a problémám, ha másnak is hasonló gondja lenne.

Betelefonáltam a 1422-es számra, ott segített az egyik műszakis.

Központilag lebutították modemre. Majd össze lett kötve a saját eszközömmel  a szolgáltató eszköze (szolgáltató eszközébe megy az optika, majd onnan az egyik LAN portjából a saját eszközöm WAN portját összecsatlakoztattam, egy UTP kábellel)

Innentől már a saját eszközömre csatlakoztam laptop + kábelról. Mindenféleképpen úgy kell beállítani, hogy a csatlakozás típusa PPPoE legyen. Az itteni felhasználó név + jelszó párost uzman írása alapján könnyen meg lehet találni. (Fontosnak vélem megemlíteni, hogy az internetes felületen csak a felhasználó neved van, viszont a saját eszközödbe így kell beírni: felhasználónév@t-online.hu)

Ezután gyakorlatilag már meg is kapta az eszközöm az IP címet és arról már ment az én esetemben a portforward.

Még 2 dolog, ami ki szeretnék emelni:

1. Az IPTV-hez tartozó box/kábelhez NEM KELL hozzányúlni. Nem kell átdugdosni a kábeleket sehova, az a része mindenféleképpen úgy marad.

2. Bekapcsolási sorrend: A műszakis mondta, hogy fontos ebben az esetben a bekapcsolási sorrend. Az első mindenféleképpen az szolgáltató eszköze legyen, addig, amíg a rajta lévő POE nem kezd el világítani. Utána már mindegy gyakorlatilag.

Köszönöm a segítésget btz-nek!

És külön köszönöm a segítséget uzman-nak , sok hasznos információt mondott, nagyon segítőkészen állt hozzá, hogy nem vagyok valami jártas ebbe. Köszönöm még egyszer neki!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, btz írta:

Optikán nem tudok róla, hogy lenne NAT-olás

Értem. Köszönöm.

Ma úgy is bemegyek a szolgáltatóhoz, független ügy miatt s ezt is akkor megérteklődöm, elmondom mit szeretnék, hogy szeretném s csinálják meg.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia

A Sagemcomot átállíthatod nyugodtan PPPoE passthrough módba (a WAN lapon van alul egy ki/be kapcsoló), ezután a saját routereddel kell létrehozni a kapcsolatot.

A natot két módon tudod kideríteni.

1.: https://www.whatsmyip.org/ itt ha az oldalon kiírt IP cím nem egyezik meg azzal, ami a router/modem WAN IP címe, akkor NAT-olt

2.: 100.xxx.xxx.xxx ha jól emlékszem, ez a natolt IP cím tartománya. Ha ezt a címet kapta a router/modem, 99%, hogy natolva vagy.

A nat@telekom.hu vagy a telefonos ügyfélszolgálaton tudod kérni, hogy vegyenek ki alóla. Én a telefont javaslom, gyorsabb.

Mindkét dolog független az IPTV-től.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 órája, uzman írta:

Szia

A Sagemcomot átállíthatod nyugodtan PPPoE passthrough módba (a WAN lapon van alul egy ki/be kapcsoló), ezután a saját routereddel kell létrehozni a kapcsolatot.

A natot két módon tudod kideríteni.

1.: https://www.whatsmyip.org/ itt ha az oldalon kiírt IP cím nem egyezik meg azzal, ami a router/modem WAN IP címe, akkor NAT-olt

2.: 100.xxx.xxx.xxx ha jól emlékszem, ez a natolt IP cím tartománya. Ha ezt a címet kapta a router/modem, 99%, hogy natolva vagy.

A nat@telekom.hu vagy a telefonos ügyfélszolgálaton tudod kérni, hogy vegyenek ki alóla. Én a telefont javaslom, gyorsabb.

Mindkét dolog független az IPTV-től.

Nagyszerű, ha haza értem meg is nézem!

A saját eszközömnél is ugyan ezt a PPoE-módot kell beállítani?

Illetve, az IPTV az maradhat a szolgáltató eszközén rajta, ugyan úgy ahogy most is, vagy szükséges átdugnom a saját eszközömre?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
31 perce, Legly írta:

Nagyszerű, ha haza értem meg is nézem!

A saját eszközömnél is ugyan ezt a PPoE-módot kell beállítani?

Illetve, az IPTV az maradhat a szolgáltató eszközén rajta, ugyan úgy ahogy most is, vagy szükséges átdugnom a saját eszközömre?

Igen. WAN connection vagy internet connection-t keress. Általában 3 opció szokott lenni: static, dynamic és pppoe. A pppoe-t válaszd és add meg a szerződésen található felhasználónevet és jelszót.

Az IPTV-t csak akkor tudod átdugni a saját routeredre ha az támogatja az IGMP-t (ez szintén a menüjében aktiválható ha, Iehetséges). Pl Asus esetében:  link

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
49 perce, uzman írta:

Igen. WAN connection vagy internet connection-t keress. Általában 3 opció szokott lenni: static, dynamic és pppoe. A pppoe-t válaszd és add meg a szerződésen található felhasználónevet és jelszót.

Az IPTV-t csak akkor tudod átdugni a saját routeredre ha az támogatja az IGMP-t (ez szintén a menüjében aktiválható ha, Iehetséges). Pl Asus esetében:  link

Köszönöm! Du. este fele meg is nézem.

Illetve, még egy olyan kérdésem lenne, hogy ezt  én amúgy átállíthatom? Legálisan beléphetek a routerbe a hátulján található felhasználó-jelszó párossal? Vagy jelezni kell ezt a szolgáltató felé és akkor ők intézik távolról?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
26 perce, Legly írta:

Köszönöm! Du. este fele meg is nézem.

Illetve, még egy olyan kérdésem lenne, hogy ezt  én amúgy átállíthatom? Legálisan beléphetek a routerbe a hátulján található felhasználó-jelszó párossal? Vagy jelezni kell ezt a szolgáltató felé és akkor ők intézik távolról?

Szia

Otthonról nem tudod átállítani.

Úgy van, ahogy írod, a műszaki ügyfélszolgálatot keresed és központból intézik. Átállítják, újraindul a modem és jó is lesz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 órája, uzman írta:

Szia. A mai na nem tudtam sajnos beszélni a szolgáltatóval, így holnapra csúszik.

Viszont megnéztem a szerződéseket (Igénybejelentő, Szolgáltatási és díjazási melléklet, Egyedi előfizetői szerződés - általános rendelkezések) s nem találtam a PPPoE felhasználó nevet - jelszó párost. Valamilyen másik szerződésben van? Illetve ha felhívom az ügyfélszolgálatot, ők meg tudják adni?

Köszönöm szépen a segítségedet!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
52 perce, uzman írta:

Amikor előfizettél az internet szolgáltatásra, kellett volna kapj egy, az alábbi papírhoz  hasonlót, ezen rajta van a pppoe felhasználónév, jelszó, webtárhely, email cím, stb jelszava.

Ha ez nincs meg, próbáld meg a Telekom fiók, dokumentumok menüben, hátha ott megtalálod. Ha nem, ugyanígy az online fiók > Internet előfizetés > előfizetés beállításainál megtalálod a belépési azonosítót. Itt jelszót is tudsz változtatni ha szükséges.

Természetesen az ügyfélszolgálaton is tudnak segíteni.

Névtelen.jpg

Névtelen2.jpg

Nagyon szépen köszönöm! Ma meg is nézem, ha haza értem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csak DSL - en van natolás, illetve mobilneten

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 órája, btz írta:

Csak DSL - en van natolás, illetve mobilneten

Ohh még egy fontos dologot elfelejtettem mondani.

Optikán jön be az internet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 órája, Legly írta:

Ohh még egy fontos dologot elfelejtettem mondani.

Optikán jön be az internet.

Optikán nem tudok róla, hogy lenne NAT-olás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most