Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Telekom router helyettesítése


federibalazs

Kérdés

Sziasztok!

Adott egy IPTV+internet (300/75) Telekom előfizetés egy Sagemcom F@st 5655v2 AC routerrel. Lassan 2 éve küzdök a Telekommal, hogy oldják meg azt a problémát, hogy rosszabb napokon 20-25-ször újraindul a router - állításuk szerint a “sok” Apple terméktől, ami csatlakozik a hálózathoz. Eddig nem kaptam kielégítő megoldási javaslatot, emiatt saját kezembe venném az ügyet, ebben kérnék segítséget Tőletek.

Az elképzelés az, hogy veszek egy rouert, hozzákötöm a Sagemcom-hoz azt biztosítva, hogy a Wifi forgalom a vásárolt routeren, míg az IPTV a Telekom eszközön menne. Ez szerintetek megoldható? És ha igen, akkor tudnátok segíteni, hogy hogyan tudom a technikai kivitelezést megoldani, illetve hogy mire figyeljek? Esetleg, ha tudnátok ajánlani, hogy milyen routert vegyek, azt is megköszönném.

Köszi, és Kellemes Ünnepeket & Boldog Új Évet!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
22 órája, federibalazs írta:

Sziasztok!

Adott egy IPTV+internet (300/75) Telekom előfizetés egy Sagemcom F@st 5655v2 AC routerrel. Lassan 2 éve küzdök a Telekommal, hogy oldják meg azt a problémát, hogy rosszabb napokon 20-25-ször újraindul a router - állításuk szerint a “sok” Apple terméktől, ami csatlakozik a hálózathoz. Eddig nem kaptam kielégítő megoldási javaslatot, emiatt saját kezembe venném az ügyet, ebben kérnék segítséget Tőletek.

Az elképzelés az, hogy veszek egy rouert, hozzákötöm a Sagemcom-hoz azt biztosítva, hogy a Wifi forgalom a vásárolt routeren, míg az IPTV a Telekom eszközön menne. Ez szerintetek megoldható? És ha igen, akkor tudnátok segíteni, hogy hogyan tudom a technikai kivitelezést megoldani, illetve hogy mire figyeljek? Esetleg, ha tudnátok ajánlani, hogy milyen routert vegyek, azt is megköszönném.

Köszi, és Kellemes Ünnepeket & Boldog Új Évet!

A sávszélesség, és a Wifi  szempontjából mindenképpen külső antennákkal ellátott router javasolnék (TP-Link, Asus pl.) Én például személy szerint egy Archer C7 routert használok négy éve megelégedéssel, teszi a dolgát, a Wifi erős.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia

Az elképzelésed megvalósítható. A Sagemcom eszközt a webes kezelőfelületén PPPoE passthrough módba kell állítani és összekötni az általad vásárolt routerrel. Ezután a routeren kell beállítani, hogy építse fel a kapcsolatot (ehhez szükséged lesz majd az előfizetői szerződésen szereplő felhasználónév és jelszó párosra).

Az IPTV készülékek maradhatnak - sőt a szolgáltatói eszközhöz kell, hogy csatlakoztatva legyenek.

Konkrét márkát, modellt nem szeretnék ajánlani, inkább javaslom,hogy keress fel egy szórakoztatóelektronikai áruházat vagy számítástechnikai szaküzletet, ahol az eladóval meg tudod beszélni a konkrét elképzelésedet és ezek alapján fog tudni ajánlani megfelelő modellt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...