Ugrás a tartalomhoz
  • 0

optikai Sagecom F@ast 5670 modem Bridge mod


Bimbikejuhu

Kérdés

Sziasztok,

Tegnap kötöték be az otikai halozatott internet+iptv

Segítséget szeretnék kérni a fent említett eszköz bridge módba helyezésével kapcsolatban.

Hiába rakom bridge módba nem bridge módba müködik megy a wifi a dhcp és minden más is rajta nekem csak mint modem kellene mert van saját hálozati infrastruktura és ez igy nagyon nem jó . Merre tudok a problémammal fordulni? vagy valaki van itt akinek sikerült?

 

 

Köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

8 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

A DHCP-t ne is kapcsold ki rajta, mert akkor a settopbox nem fog IP címet kapni, ezáltal nem fog működni.

A Connectivity vagy Internet access menüben egy PPPoE Passthrough opciót keress és azt aktiváld. Majd mentsd a beállításokat.

Ezután már a saját eszközöddel fogod tudni felépíteni a kapcsolatot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Akkor klasszikus bridge módot nem is tud mert IP címet add a mikrotik router is igazabból és a router kezelni is tudja az iptv boxot de ugye így azért nem az igazi  . Más megoldás nincs mert a bridge mod elméletileg azt jelenti hogy minden más router feladat rajta kívüli dolog.

Neki csak a modem feladata lenne jelet fordítani mert ez nekem egy kicsit az eszköz hibájának tűnik. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, Bimbikejuhu írta:

Akkor klasszikus bridge módot nem is tud mert IP címet add a mikrotik router is igazabból és a router kezelni is tudja az iptv boxot de ugye így azért nem az igazi  . Más megoldás nincs mert a bridge mod elméletileg azt jelenti hogy minden más router feladat rajta kívüli dolog.

Neki csak a modem feladata lenne jelet fordítani mert ez nekem egy kicsit az eszköz hibájának tűnik. 

Nem az eszköz hibája.

Elméletileg működhet a set-top-box a saját routeden keresztül is, de ahhoz további beállítások szükségesek (a Mikrotik-en): igmp proxy, stb

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2022. 01. 15. at 12:17, Bimbikejuhu írta:

Na sikerült a netet össze hozni már csak  az iptvvel vannak gondjaim próbáltam a igmp proxy de valahogy nem akarnak működni ebben esetleg ötletek. Köszönöm az eddigi segítségeket.

Mikrotikkal nem fog menni.

Asus routerekben van beépített IGMP proxy kliens, azokkal megy.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!
A következőben kérnék segítséget. Adott a telekom otthoni szolgáltatása, melyet a következőképp használok. A telekomtól kapott eszközön be van állítva a PPPOE Passthrough és az 1-es LAN portjára a saját routerem van csatlakoztatva és azon adom meg a felhasználónevet és a jelszót.
Eddig egy Speedport entry i2 eszközöm volt a szolgáltatótól, de miután kiépítették az optikai hálózatot a lakóhelyemen, átváltottam arra. Meg is történt a beüzemelés, kaptam a speedport helyett egy Sagemcom F@st 5670 eszközt. Csak net és telefon van Tv nincs.

Beállítottam ezen is a PPPOE Passthrough-t, 1-es proton rádugtam a routeremet. Na erre a Sagemcom úgy reagált, hogy kb 1-2 perc után totál kifagyott. Telefonhoz tartozó LED piros lett, power és PON ledek továbbra is zölden világítanak. Ilyenkor a webes felülete sem jön be a telekomos eszköznek. Újraindítás után megint 1-2-3 percig jó minden, aztán ugyanezzel a jelenséggel megszűnik minden. Speedtest vagy egyéb le és feltöltés esetén a művelet megkezdésekor 1 percen belül vagy azonnal kifagy a Sagemcom 5670. Ha viszont nem csatlakoztatom rá a saját routeremet, akkor újraindítás után jó minden, a PPPoE kapcsolatot a gépem építi fel, a router nincs a gép és az ONT között.
Szembejött esetleg valakinek már ehhez hasonló hiba? Vagy csak az új Telekomos eszköz ennyire hulladékra sikeredett?

Úgy tűnik, hogy egyszerűen a Sagemcom F@st 5670 eszköz finnyás a TP-Link TL-WR1043ND v2.1/v3.0 és a TP-Link AC1750 Archer C7 v2/v3 routerre. Mások is és Telekomos szakik is próbáltak segíteni, de csak nem akar együtt dolgozni ez a digitális elosztó az én routereimmel. Amik más szolgáltatóknál minden hiba és gond nélkül tökéletesen működnek, működtek. Többen azt a tanácsot adták kérjem át teljesen 100%-ra Bridge módba a Sagemcom F@st 5670 eszközt, az megoldja a problémát. Hogyan és hol kell kérni ezt a Bridge módba átrakást? Ha már a PPPoE Passtrought nem jött össze.

Köszönöm előre is az esetleges válaszokat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 órája, OnlineAdat írta:

Sziasztok!
A következőben kérnék segítséget. Adott a telekom otthoni szolgáltatása, melyet a következőképp használok. A telekomtól kapott eszközön be van állítva a PPPOE Passthrough és az 1-es LAN portjára a saját routerem van csatlakoztatva és azon adom meg a felhasználónevet és a jelszót.
Eddig egy Speedport entry i2 eszközöm volt a szolgáltatótól, de miután kiépítették az optikai hálózatot a lakóhelyemen, átváltottam arra. Meg is történt a beüzemelés, kaptam a speedport helyett egy Sagemcom F@st 5670 eszközt. Csak net és telefon van Tv nincs.

Beállítottam ezen is a PPPOE Passthrough-t, 1-es proton rádugtam a routeremet. Na erre a Sagemcom úgy reagált, hogy kb 1-2 perc után totál kifagyott. Telefonhoz tartozó LED piros lett, power és PON ledek továbbra is zölden világítanak. Ilyenkor a webes felülete sem jön be a telekomos eszköznek. Újraindítás után megint 1-2-3 percig jó minden, aztán ugyanezzel a jelenséggel megszűnik minden. Speedtest vagy egyéb le és feltöltés esetén a művelet megkezdésekor 1 percen belül vagy azonnal kifagy a Sagemcom 5670. Ha viszont nem csatlakoztatom rá a saját routeremet, akkor újraindítás után jó minden, a PPPoE kapcsolatot a gépem építi fel, a router nincs a gép és az ONT között.
Szembejött esetleg valakinek már ehhez hasonló hiba? Vagy csak az új Telekomos eszköz ennyire hulladékra sikeredett?

Úgy tűnik, hogy egyszerűen a Sagemcom F@st 5670 eszköz finnyás a TP-Link TL-WR1043ND v2.1/v3.0 és a TP-Link AC1750 Archer C7 v2/v3 routerre. Mások is és Telekomos szakik is próbáltak segíteni, de csak nem akar együtt dolgozni ez a digitális elosztó az én routereimmel. Amik más szolgáltatóknál minden hiba és gond nélkül tökéletesen működnek, működtek. Többen azt a tanácsot adták kérjem át teljesen 100%-ra Bridge módba a Sagemcom F@st 5670 eszközt, az megoldja a problémát. Hogyan és hol kell kérni ezt a Bridge módba átrakást? Ha már a PPPoE Passtrought nem jött össze.

Köszönöm előre is az esetleges válaszokat.

Szia

Itt válaszoltam

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...