Ugrás a tartalomhoz
  • 0

1 gigabitnél gyorsabb internet koax kábelen


sdavid

Kérdés

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
  • Telekom
14 órája, sdavid írta:

Köszönöm. De olvastam a DOCSIS 3.1-ről és a DOCSIS 4.0-ról ami 10 gigabitet tud koaxon. Az nem lesz?

Szia! A hálózatfejlesztéseink között nem szerepel az általad leírt korszerűsítés, illetve a régi réz technológiát váltjuk ki optikára. Megértésedet köszönjük. ^Noel

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 9/22/2022 at 17:17, sdavid írta:

Köszönöm. De olvastam a DOCSIS 3.1-ről és a DOCSIS 4.0-ról ami 10 gigabitet tud koaxon. Az nem lesz?

Nem is kellene hozzá DOCSIS 4.0, már a mostanin is lehetséges a 2 Gbps: https://www.speedtest.net/result/d/6c3e5321-67d3-40f9-a89a-76e867eb1c35

Ezt a speedtest mérést akkor csináltam amikor megérkezett még tavasszal az új HGW-m (Sagemcom 3896 AX), amin már van egy 2,5 Gbps port is. Sajnos ez a sebesség csak kb 2-3 óráig volt elérhető a HGW beüzemelése után, miután újraindítottam a HGW-t már az 1000/25-ös sebességet hozta csak.

Szóval a lényeg, hogy a HGW nem lenne akadály a nagyobb csomagnak. És maga a koax hálózat sem, hisz nálam, ha csak rövid időre is, de beaktiválódott ez a 2000/40-es "rejtett" csomag. Gondolom csak valamiféle tesztelésre van ez a csomag és azért nem érhető el publikus formában, mert nagyobb számú előfizetőt lehet hogy már nem lehetne kiszolgálni ezzel a sebességgel.

Ami inkább nagyobb probléma, hogy a visszirányt sem tervezik egyelőre megcsinálni a koax területeken így a legnagyobb 1000-es csomagban is max 25 mbps a feltöltési sebesség a legtöbb területen (kivéve azt a kevés területet, ahol megcsinálták a visszirányt, ott van 200-as feltöltés).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...