Ugrás a tartalomhoz
  • 0

KAON AR1344 Mesh WiFi hálózati hiba


Api1977

Kérdés

Sziasztok!

Már jó ideje küzdök az alábbi hibával: Wifi hálózatot eldobálja a Mesh rendszer!

Alapadatok:

NET: 1000/1000 optika

Modem: Sagemcom F@ast 5655v2 (WiFi része kikapcsolva)

Mesh router: KAON AR1344 (2 db) Mindkettő LAN-on kapja a hálózatot a Sagemcomból.

Elhelyezésük: 130 m2 családi házban, földszinten. Az épület 2 végében, de a jeleősség elegendő. Mindkét router látszik minden helységből... Vezetkékesen kapcsolódnak a modemhez.

viszont...

Eddig sem távolról, sem pedig helyszíni kiszállással nem tudták a Telekom szakemberei megállapítani, miért dobják el random jelleggel a Wifit a mobiltelefonok...

Leginkább akkor észleljük ezt amikor egyik routerről át kellene állnia a másikra a mobilnak és ez helyett egy "kis gondolkozás" 8-10 sec az átállás helyett visszaáll mobilnetre a telefon.. Majd teljesen véletlenszerűen vagy rácsatlakozik a közelebbi routerre vagy pedig marad mobilneten...

Én úgy gondolom egyik verzió sem természetes! Pl. nem tudok úgy videóhívást intézni, hogy a lakásban sétálás közben ne dobjon le a hálózat.

Az érdekes az hogy bizonyos esetekben jól működik (vagy csak nem veszem észre a le/fel csatlakozási hibát...). Sokszor csak azt veszem észre, amikor ránézek a telóra, hogy már megint mobilneten van, pedig a wifi jelerősség az egész lakásban szinte 100%.

Kaptam én már olyan magyarázatot is, hogy lassú/gyenge/régi a mobiltelefonunk stb., de a családban 5 mobil produkálja ugyanezt a hibát. (Samsung A12, Samsung A52, Redmi 9, Redmi 9C, Honor10).

További kérdéseket megelőző információ:

A Mesh hálózaton a 2,4 és 5 Ghz szét van választva külön névvel. Mindkettő hálózaton jelentkezik a hiba.

A szakértőket kérdezném, hogy mit tanácsolank? Mi lehet a hiba? Mit tegyek? A Telekom nem akarja cserélni a KAON routereket, mert szerintük ezek műszakilag megfelelőek...

 

Köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
Ekkor: 2023. 03. 04. at 11:52, tuto558 írta:

Üdv,

Milyen android verzió van a telefonokon?

Nálunk itthon a családban 2 db Samsung A52s van, és nekünk is csinálták ezt még Android 12-vel. Decemberben jött ki ezekre a mobilokra a 13as Android, frissítettük, azóta minden oké.

Szia!

A12-n és A52-n andoid13, Redmi9-andoid12, Honor10-android10.... szóval vegyes felhozatal, de ugyanaz a probléma minden mobilnál!

Eléggé tanácstalan vagyok!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

Nekem is problémám van a hálózattal. 
A fő egység a Routerről kapja közvetlenül a netet, de a Mesh által biztosított wifin csak a tizedét tudom mérni a router által biztosított netnek. 
A routeren mérek 600 - 700 Mbit/s  sebességet, a Mesh -en pedig 60 - 70 Mbit/s -et. 

Mi lehet az oka? 
Beállítás esetleg?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...