Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

@Major

A böngésződbe megnyitod a http://192.168.1.254 -t, ez az új modemed admin felülete. itt már bejelentkezés nélkül is látható a Status résznél hogy a Bonding a Up vagy Down, ha Up jónak kell lenni. Ha belépsz a modem admin felületén akkor az Internet/Bonding Tunnel résznél is le ellenőrízheted, esetleg további részleteket a Maintain/System information-t vagy a System Logs-t lehet még nézegetni.

Amúgy mostanában nekem se volt túl sok gyorsítás és pár perce be is jelentettem hibára. Meg kellett győzni róla a srácot hogy igen is rossz valami, de végül észrevette és felvette hibára, most pedig várok.. :D 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Farao
helyesírás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok jól jönne egy kis segítség most pár napja szerelték be a gyorsító opciót de viszont csak most értem haza és tudtam megnézni de az a probléma hogy semmi sebesség gyorsulás nem tapasztalható ugyanannyi a sebesség mint a régi adsl-es modemnél ... mintha az lte egyáltalán nem működne hogy tudnám azt megnézni hogy működik e ? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2 napja ez van, valakinek valami ötlet? 0.009mb feltöltés, 4mb letöltés

fghgfhgfhfhggfhfh.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

:) hát ez nagyon jó. csak az a bökkenő hogy én pont elhagytam a pendrive-mat vagy 2 hete kb  :D:( illetve itt van valahol a házba csak ne mtudom hol :D 

de egyébként nálam le a kalappal a telekom és a gyorsitó opció előtt :) neke mmindig segitettek és a hálózat is tökéletes :)  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Múltkor hasznos volt egy külső  1 TB-os lemez, mert  LAN-on behalt az egyik  Windows 7-em, de szerencsére volt rajta teljes lemezmentésem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

Pont hogy elérheted a sajátgépben, akár meghajtóként is felvehető. 

@Lacikaaa

Van a gépben is, de ha valakinek van 3 gépe és mindegyiken szükséges a pendriveon lévő adat, akkor hasznos tud lenni. Nem kell ide oda dugdosni.

Milyen antennát szeretnél oda kötni? Több mint valószínű hogy az nem működne, hisz ahhoz speciális szoftver és driver is kéne a működéshez, ami biztos, hogy nincs ebben a szolgáltatói eszközben. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

de én azt sem értem h minek oda egyáltalán, ha usb-t akarok akk ott van a gépbe nem?  vagy lehet h antennát is lehet dugni bele.. :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Lacikaaa

Lényegében igen, de ne úgy képzeld el hogy a sajátgépbe megejelenik mintha a gépbe dugtad volna :D Kicsit bonyolultabb ennél... 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tudsz ilyet csinálni vele elméletileg :D  Itthon minden gép látja ezt, hgw-n van egy pednrive 16gb lehet talán 

Képkivágás.JPG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
13 perce, Farao írta:

Pendrive-t vagy külső vinyót tudod rákötni, és így ez a helyi hálózatod összes gépén elérhető lehet egyszerre. :)

na még ilyet se halottam :D akkor ha pl 2 gép van még rákötve a modemre akkor aznon is elérhető lenne az usb cucc amit bedugtam? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
32 perce, Lacikaaa írta:

Üdv :) van ez a huawei modem amit a gyorsitó opcióban használunk, van rajta USB bemenet hátul, de az minek? mi célt szolgál? 

Pendrive-t vagy külső vinyót tudod rákötni, és így ez a helyi hálózatod összes gépén elérhető lehet egyszerre. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv :) van ez a huawei modem amit a gyorsitó opcióban használunk, van rajta USB bemenet hátul, de az minek? mi célt szolgál? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Valamilyen központi hiba lehet,  jelentsd be újra, ragaszkodj, hogy vizsgálják ki.  Sokszor a szerelők sajnos nem is tudják mi ez a gyorsító opció.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, komzol1976 írta:

Van ott 4G lefedettség?

Signal is strong, azzal nincs gond.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 perce, komzol1976 írta:

A DSL vonal sebességed mekkora? Ha jól értem olyan mintha nem is lenne 4G, azaz nem gyorsít a mobil a meglévő DSL-en?

Ott 9.8mbit/s a download, 2mbit/s az upload. Igen, az a gond, hogy nem gyorsít.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A DSL vonal sebességed mekkora? Ha jól értem olyan mintha nem is lenne 4G, azaz nem gyorsít a mobil a meglévő DSL-en?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: komzol1976

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok, nálam ezek az értékek vannak, mégse tudok 10mbit fölé menni:

Interface Status
LTE TUNNEL(LTE:tun): Up
DSL TUNNEL(DSL:tun): Up
Bonding(Bond): Up

Volt már eszköz csere, az sem segített :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 órája, noobi78 írta:

A SIM card status mindenkinél “Invalid in CS”?

Ez számít bármit is vagy minek kellene lennie?

Érdemes miatta reklamálni?

Nálam is Invalid in CS az érték.  Nekem 47 excellent jel melett 30-35nMbit a max sebesség....

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: komzol1976
elírás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
34 perce, komzol1976 írta:

Sávszél sebességet mértél?

Igen, 30-35 Mbit korábban simán volt 55-65 között is, jelerősség 58 - excellent

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: noobi78

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 perce, noobi78 írta:

Sávszél sebességet mértél?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Új rekord: Most kemény 4 napot működött a DSL Tunnel, miután újraindították a központban.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most