Roli82

Digitális Kábel TV

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

992 válasz erre a kérdésre

Szia

Nem volt mostanság változás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni. Áruljátok már el légyszíves hogy megint frekvencia váltás?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
39 perce, acel írta:

Sziasztok

Nem tudjátok a 18ker ben nincs kódolatlan kábeltv, vagy csak az én problémám megint?

Az enyém, közös leágazó átka.... A szomszédot átkötötték *re az én kábel ágamat meg le.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok

Nem tudjátok a 18ker ben nincs kódolatlan kábeltv, vagy csak az én problémám megint?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Mire szól az előfizetésed ? Iptv vagy analóg tv vagy digitális kábel tv ?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Yep

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csatornakeresés
Nyomja meg a MENU gombot, majd a BAL/JOBB gombokkal válassza a “Csatornakeresés”
menüpontot.

Ebben a menüpontban a csatornák keresésére vonatkozó beállításo és funkciók találhatóak.
A FEL/LE gombokkal jelölheti ki a használni kívánt opciót, melynek értékét a BAL/JOBB gombokkal
változtathatja meg. 

(a) Automatikus keresés
Ebben a menüpontban automatikusan behangolhatja az elérhető csatornákat, melyeket a készülék
a keresés végén a csatornalistába ment. A korábban eltárolt csatornák törlésre kerülnek.
1. Válassza az [Automatikus keresés(AUTO SEARCH)] menüpontot. A keresést az OK vagy JOBB gombbal indíthatja.

Ha nem siker-l keyd el[r[l ;s v'lasyd a FULL SCAN element.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
13 minutes ago, Kocsis Diána said:

Néztem de akkor se tudom be állítani mert frekvenciát kér és nem tudom 

Szokott lenni csatornakeresés funkció, és úgy rémlik, hogy 170MHz-et kell beállítani kezdő keresési frekvenciának, akkor megtalálja a csatornákat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyen tipusú készülék?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok a segítséget szeretném kérni a következő kérdésem lenne a digitális át állásnál hogyan állítom be a csatornákat mert nem tudom 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
On 2016. május 12. at 9:22 AM, anonymus said:

Mindig bele írják de 3 nál több rádió csatornát soha nem láttam.  VH1 -ben igazad van az egy érdekes dolog így, mondjuk én nem nézem :)

Jelentem megoldódott a probléma végre. Elnevezték a VH1-t, így már mindenkinél kell mennie a szegedi fejállomásos területeken.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Humaxon van, tv-n nincs. Ismét valami hiperszuper szabványos, széles körben elterjedt/használt/kipróbált beállítást használhatnak a fejállomáson. Vajon miért jó az egy cégnek, hogy mindig mindenből a leggagyibb, leg nyakatekertebb megoldást használják, amit ráadásul ők maguk sem ismernek/tudnak kezelni. Kedvencem, mikor 2 napot kell várni arra, hogy egyik szerverük átlásson a másikra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tegnap nem volt időm megnézni, ma, vagy hétvégén újra megnézem.
Igazság szerint én a tv-met más szolgáltatónál használom, mert a telekom digitálisa szörnyű minőségű, meg EPG-m se volt. Úgyhogy hétvégén töröltem az összes T-s csatornát. Úgyhogy picit több idő, hogy megnézzem mi a helyzet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
22 órája, fgabor87 írta:

Kódolatlan digitális ktv-n van EPG? Nekem egyáltalán nincs budapesti fejállomásról.
Humax box-al még nem néztem.

Szintén Bp-i fejállomás XIV.ker. Kódolt és kódolatlan csatornákon jelenleg Telekomos INTEK STB, LG és Samsung tv-n is hibátlan az EPG. Teszteltem az összes csatornán. A műsorújság is teljesen normális, a megszokott kibővített tartalmat mutatja.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom! De ha lesz valami info megosztom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez szomorú. És nem is lesz?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jól látod nincs hogy nincs EPG a KP fejállomáson. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kódolatlan digitális ktv-n van EPG? Nekem egyáltalán nincs budapesti fejállomásról.
Humax box-al még nem néztem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most