Roli82

Digitális Kábel TV

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

992 válasz erre a kérdésre

Majd a hétvégén ránézek megint. Fura volt az egész, nem tudom mi lehetett.

Sajnos nem csak nálam van mindig minden, hanem az egész település egy nagy anomália. :( Ha bárki előtt kiejted a telekom nevét, egyből felmegy a vérnyomása, és ez nem véletlen. Rend soha nem lesz, mert kis falu vagyunk.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hogy nálad mindig minden ...

Vissza néztem onu határig nem volt nagy hiba,  Valami lokális dolog lehetet. Probáld meg újra

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hétvégén 2 percre odakapcsoltam a kódolatlan DVB-C TV2-re, ahol a kép szét volt esve, és csipogott. Jelinfót nézve nem látszott semmi érdekes, jelerősség 70 körül, minőség 100, de kép nem volt. Öt perc múlva mikor visszakapcsoltam, akkor már csak néha jött elő egy-egy négyzet vagy csík.

Mivel nem használom ezt a szolgáltatást a gyalázatos képminősége miatt, nem tudom figyelni, hogy jó-e vagy sem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 perce, Roli82 írta:

@Papo

A kódolt kerül kivezetésre a dél-keleti régióban nem a kódolatlan. Az analóg kábel tv szűnt meg szinte mindenhol, nem a digitális kábel tv.

Így már más, köszi. Nem volt egyértelmű a dolog.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Papo

A kódolt kerül kivezetésre a dél-keleti régióban nem a kódolatlan. Az analóg kábel tv szűnt meg szinte mindenhol, nem a digitális kábel tv.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Roli82

Azt írod: " Megmarad, a kódolatlan DVB-C ". Miközben meg több helyen is olvasható, hogy kivezetésre kerül. Mint ahogy máris megszűnt már több településen.

Most akkor hogy van ez?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@TFeri

Megmarad, a kódolatlan DVB-C , IPTV mellet. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 04. 05., acel írta:

Ezek akkor használatosak ha a sima koax,  hgw,  utp,  stb  lánc nem kivitelezhető fúrás faragás vakolás nélkül .  De van olyan már telepített koax kábel 220v nagy nincs más wifi

Köszi, de nem ez volt a kérdésem lényege, hanem az, hogy az IPTV bevezetése és a meglevő koax hálózat felhasználása esetén is megmaradnak a kódolatlan DVB-C csatornák a már meglevő koax hálózaton a házban, vagy sem?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Vissza szokták adni csak nem azonnal :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm. Holnap feladom és várom milyen indokkal nem adják vissza a pénzt :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na jah meg elavult infók vannak rajta pl 8 napos dolog...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor elég buta ez a lap, hogy egy oldalon belül két helyre kell megadni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Crytek

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszi.

Igen az azonosító számhoz az MT ügyfél azonosító kell! :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Roli82 Szerintem se lehet más

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Betudod linkelni a visszáru nyomtatványt?

Azonosító szám az szerintem az MT ügyfél azonosító lesz másra nem tudok tippelni. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Olyan mező van Rendelésszám azt látom az egyértelmű ,de külön van azonosító szám mező is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Crytek

WS rendelésszám

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Crytek

14 nap inkább és a kézhezvételtől számítva.

Azonosító alatt vagy a megrendelés azonosítójára gondolnak, vagy az MT azonosítóra, mondjuk mind kettőt fel kell tüntetni a visszáru nyomtatványon :) !

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Természetesen nem veszik vissza a helyi T-Home-nál :(

Fel kell postáznom Pestre. Kaptam linket ahol a nyomtatványt kell majd kitölteni ,amit mellékelni majd majd a csomagba.

Az adatokat a papírról 1 kivételével be tudom azonosítani,de van egy "azonosító szám" az itt melyik (a képet linkelem a köv sorba)

rk7sx5p93mawtqk3u2ec.jpg

+ Van ez a 8 napos elállás. Ez honnan számít ? Kézhez kaptam és mondjuk azután az 5. nap adom fel akkor az ok? Mert lehet a központ csak 2 hét után kapja meg (csak mondtam valamit)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Crytek

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Eddig csak ez a Humax rossz beruházás többivel nincs baj, Cisco, D-link stb most ez hogy ki megy pár sz*ar példány az más tészta. Nálam is járt már melegedő modem, sípolt is mindent csinált. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
38 perce, anonymus írta:

Elég tucat termékek már, sajnos elő fordul az ilyen. De remélhetőleg helyben kapsz egy másikat és nem küldik be szervizbe stb. 

Sajnos azt úgy kell érteni hogy 'gyakran' ?  Ha netről rendelt akkor visszaadhatod indok nélkül. Ennyit a T megfelelő minőségű termékeiről.  Volt már melegedő modem. Rossz scart. Akadoző wifi. Egyszerűen nem bírom elhinni hogy a T nek ez megéri javítani. cserélni és sosem tanul az olcsó berendezéssel. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egyből biztos nem!Ezt is külön netről rendeltem oda mert nekik kb sosincs.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elég tucat termékek már, sajnos elő fordul az ilyen. De remélhetőleg helyben kapsz egy másikat és nem küldik be szervizbe stb. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most